ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Nové Zámky 0:1  |  JUNIOŘI: Zlín - Přerov (neděle 12:00)
PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Zubři mohou litovat promarněných šancí, proti Novým Zámkům vyhráli aspoň nájezdy

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve čtvrtém přípravném zápase prohráli se slovenskými Novými Zámky těsně 0:1. Zubři v utkání, které zahájilo sedmý ročník turnaje ZUBR Cup, neproměnili několik vyložených příležitostí. Mimo jiné trefili pravou i horní tyč a několikrát minuli prázdnou hostující branku. Býci z Nitranského kraje rozhodli deset minut před koncem v přesilovce pět na tři, kterou využil bývalý útočník Poruby Marek Tvrdoň. Hanáci poté zaznamenali čestný úspěch v doplňkových samostatných nájezdech, ve kterých otočili skóre z 0:2 na 3:2.
ZUBR Cup, úterý 27.8.2024
HC ZUBR Přerov - HC Nové Zámky
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 50. Tvrdoň (Slovák). Rozhodčí: Maršálek, Šico – Komínek, Vašíček. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 673. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 0:1. Nejlepší hráči: Josef Němeček – Jason Grande.
Němeček – Černý, Pěnčík, Weinhold, Cubo, Němec, Krisl, Hanák – Březina, Jáchym, Zabusovs – Číp, Pechanec, Dobša – Chludil, Buršík, Mácha – Hotěk, Pšurný, Hradil
Grande – Boudrias, Novajovský, Kowalczyk, Luža, Roman, Mészáros, Chatrnúch, Konrád – Gegeris, Guay, Duchame – Tvrdoň, Slovák, Lapšanský – Géci, Linet, Handlovský – Ondrušek, Ridzoň

První třetina probíhala ve svižném tempu bez četnějších přerušení. Brzy zamířil na trestnou lavici hostující Kowalczyk a v přesilovce zblízka minul odkrytou bránu Pšurný. Na druhé straně Němeček vychytal Handlovského a pak znovu pořádně hrozili Zubři. Dvě šance měl Březina – poprvé nepropálil amerického brankáře Grandeho, podruhé ze slotu netrefil z velké části volný prostor mezi tyčemi.

Novým Zámkům se ve druhé třetině povedla početní výhoda za faul Cuba. Po křížné přihrávce mohl zakončovat do prázdné branky Gegeris, výborným obranným zákrokem mu v tom však zabránil Pěnčík. Na konci další z vyložených přerovských možností se ocitl znovu Pšurný. Hanákovo nahození Grande neudržel, zkušený centr nicméně v pádu mířil pouze do pravé tyče.

Při druhém domácím oslabení se Němeček dvakrát vyznamenal proti Guayovi, na druhé straně po polovině zápasu odmítl otevřít skóre Číp, jenž po zpětné přihrávce od Pechance přestřelil odkrytou bránu. Na konci prostřední dvacetiminutovky se předvedl Mácha. Ve vlastním oslabení přešel přes bránícího Boudriase, který jej těsně před brankou zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku.

Rozhodčí místo trestného střílení přičetli kanadskému zadákovi ještě nesportovní chování a udělili mu čtyřminutový trest. Jenže Zubři zkrácenou, ale přesto dlouhou přesilovku nevyužili. Pár sekund před druhou přestávkou se to ve dvou příležitostech nepovedlo Zabusovsovi, v úvodu třetího dějství poslal Březina puk do horní tyče.

Bezgólový stav nezměnili ani ex-přerovský Novajovský a neatakovaný Pšurný. Po vyloučeních Buršíka a Černého ale Nové Zámky rychle zužitkovaly nabídnutou přesilovku pět na tři. Slovák nabil Marku Tvrdoňovi, který střelou z první poslal býky do vedení. To slovenskému celku vydrželo i přes závěrečný risk Zubrů bez brankáře, během něhož dokonce v jednu chvíli měli převahu šesti bruslařů proti třem.

Domácí se mohli radovat alespoň v samostatných nájezdech, které patří mezi pomocná kritéria v případě rovnosti bodů mezi týmy na konci ZUBR Cupu. Na góly hostujících Guaye a Handlovského odpověděli Zabusovs s Hradilem, v páté sérii pak Grandeho překonal i Roman Pšurný a dovednostní soutěž rozhodl ve prospěch Zubrů.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): První třetina nebyla špatná, druhá se nám z naší strany líbila asi nejvíc. Ve třetí části jsme měli my i soupeř přesilovky, bylo tam určitě dost šancí utkání rozhodnout. Ve finále jsme šli dvakrát do tří a dostali jsme v tom rozhodující gól. Nemělo by se nám to stávat, šlo o laciná a zbytečná vyloučení. Pak jsme hráli power-play a dotahovali jsme. Bohužel, s nulou nelze dělit ani nějak moc počítat s body. Na to, že se pořád soustředíme na útok a zakončení, jsme stále ještě váhaví. Celkově to ale nebyl špatný zápas.

Erik Čaládi (HC Nové Zámky): Obě mužstva měla těžké podmínky, bylo teplo a kvalita ledu byla postupem času také špatná. Jak nás, tak Přerov podržel brankář, na obou stranách byly nějaké nevyužité příležitosti. To, co jsme chtěli vidět, jsme viděli. Zápas jsme zvládli a urvali jsme tři body.