ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (čtvrtek 17:30)  |  PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Jedna využitá přesilovka nestačila, zubří áčko v derby podlehlo Olomouci o čtyři góly

O l o m o u c – Hokejisté Přerova ve druhém přípravném zápase prohráli s Olomoucí 1:5. Svěřenci trenérů Mikesky a Dočkala ztráceli po 40 minutách na extraligového soupeře jedinou branku, na kontakt je dostal v přesilovce Radek Číp. Během poslední třetiny však Zubři třikrát inkasovali a ztratili i třetí regionální souboj série O Vládce Hané. Utkání nedochytal brankář Vojtěch Mokry, který hřiště opustil na nosítkách.
Mora Fest, sobota 17.8.2024
HC Olomouc - HC ZUBR Přerov
5:1
(0:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 21. Navrátil (TS), 24. Orsava (Káňa, Plášek), 44. Káňa (Orsava, Řezníček), 51. Káňa (Musil), 53. Kohout (Navrátil, Rašner) – 34. Číp (Pšurný). Rozhodčí: Cabák, Šír – Axman, Peluha. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2231. Střely na branku: 32:15. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Žukov – Škůrek, Rašner, Řezníček, Švrček, Korenčík, T. Černý – Orsava, Musil, Káňa – Navrátil, Kohout, Plášek – Klimek, Anděl, Kunc – Fridrich, Menšík, Ministr
Mokry (48. Vojtek) – Pěnčík, R. Černý, Weinhold, Cubo, Němec, Krisl, Hanák, Bárta – Zabusovs, Jáchym, Březina – Indrák, Pechanec, Číp – Dobša, Nemec, Chludil – Hradil, Pšurný, Hotěk – Buršík

Přerov začal nebojácně a v úvodu prověřil Žukova v olomoucké brance Indrák. Zubři pak ubránili oslabení a v polovině první třetiny měli velkou šanci. Hradil projel po pravém křídle a přihrál před bránu najetému Hoťkovi. Tomu se puk poodrážel od bruslí a skončil těsně vedle levé tyče. Na druhé straně si Mokry poradil se střelou Klimka i dorážkou Anděla. Mezi kruhy dostal nabito Orsava, ale minul. Početní výhodu poté nevyužili ani hosté.

Úvod druhé části vyšel Olomouci. Číp fauloval přerovského odchovance v dresu Mory Jakuba Navrátila, který nařízené trestné střílení proměnil blafákem do forhendu. Zanedlouho hráli domácí 54 sekund přesilovku pět na tři. Tu sice nezužitkovali, v pokračující klasické převaze však do sítě zapadl tečovaný pokus Jakuba Orsavy.

Zubři poté dostali dvě přesilovky v řadě, přičemž při olomouckém trestu za příliš mnoho hráčů na ledě zahrozili Jáchym a Zabusovs. V polovině utkání Mokreho nepřekonal zblízka Kunc a Přerovu se podařilo snížit. Během Škůrkova vyloučení prostřelil Žukova z levého kruhu Radek Číp. Kohoutům mohl dvougólový náskok vrátit Menšík, Mokry se proti němu ale skvěle přemístil.

Zkraje třetí třetiny pronikl před hostující branku Orsava, jenže nepřehodil roztáhnutého Mokreho. Zubři potřetí inkasovali ve 44. minutě: volné místo mezi betony jejich brankáře dokázal najít osamocený Jan Káňa. Následně se dvakrát zaskvěl ex-olomoucký Mokry, který zneškodnil vyložené možnosti Navrátila a Korenčíka při domácím oslabení.

Pro Vojtěcha Mokreho ale zápas v čase 47:55 předčasně skončil. Při reakci na ránu Řezníčka letící vedle se zranil a z ledu po delším ošetřování zamířil na nosítkách do nemocnice. Mezi tyčemi jej nahradil Martin Vojtek, jenž kapituloval po souhře Musila a Jana Káni. Druhému jmenovanému stačilo trefit prázdnou branku. Mora pak ještě podruhé v duelu udeřila z přesilovky, střelu Navrátila přesně tečoval Martin Kohout.

Róbert Petrovický (HC Olomouc): Byly těžké podmínky. Utkání se kvůli festivalu trochu zdrželo, nicméně kluci k tomu přistoupili dobře. První třetina byla taková vlažnější. O přestávce jsme klukům řekli, aby více stříleli. Využili jsme tlaku v přesilovce pět na tři, na jejímž konci jsme dali gól. Poté jsme odehráli pár oslabení, staly se tam nějaké taktické chyby, a tak jsme se dostali pod tlak. Ve třetí třetině jsme hráli dobře, byly tam vidět věci, na kterých teď pracujeme. Kluci do toho dali všehno, můžeme být spokojení.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Byla to pro nás skvělá konfrontace, každý z hráčů se na individuální bázi mohl srovnat s extraligovým hokejem. Do třetí třetiny jsme vstupovali s jednobrankovým mankem, což je pořád berné. V poslední třetině byl už ale rozdíl mezi extraligou a Maxa ligou velmi markantní, tam už jsme byli na kolotoči. Nicméně šlo o perfektní zápas, za který jsme moc vděční. Ohledně Vojty Mokreho zatím informace nemáme, podle průběhu jsme ale viděli, že to asi moc dobré nebude.