Zubrům skončila vítězná série. V souboji tabulkových sousedů prohráli se Sokolovem

P ř e r o v – Hokejisté Přerova přišli o sérii, během které dokázali ve třech zápasech pokaždé bodovat a zvítězit. V 10. kole Chance ligy podlehli Sokolovu na jeho ledě 0:3. Skóre brzy otevřel ex-přerovský Martin Weinhold, ve druhé třetině využil přesilovku Baníku Martin Osmík a v závěru se prosadil také Tomáš Vracovský. Zubři se Západočechy prohráli druhý vzájemný duel v řadě.
10.kolo, pondělí 9.10.2023
HC Baník Sokolov - HC ZUBR Přerov
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Weinhold (Kružík, Přikryl), 34. Osmík (Vracovský, Tomeček), 55. Vracovský (Kružík, Přikryl). Rozhodčí: Valenta, Zubzanda – Malý, Sýkora. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 502. Střely na branku: 36:24. Zblokované střely: 3:6. Vhazování: 41:21. Průběh utkání: 3:0.
Michajlov – Tureček, M. Rohan, Weinhold, Mikyska, Klejna, Rulík, Mlčák – Kružík, Přikryl, Kverka – Tomeček, Osmík, Vracovský – Csamangó, Vrdlovec, Křemen – Šlechta, T. Rohan, Adamec
Stuchlík – Zeleňák, Černý, Krisl, Chroboček, Kudělka, Adámek, Cubo – Březina, Pechanec, Tomi – Goiš, Hejcman, Doležal – Nemec, Indrák, Jan Svoboda – Tarnoczy, Chludil, Dobša

Utkání začal lépe Sokolov, už na konci druhé minuty totiž slavil první branku. Přikrylovo vyhrané vhazování přisunul na modrou Kružík Martinu Weinholdovi a jeho zastíněné nahození proletělo Stuchlíkovi mezi betony. Svižně plynoucí hra nabízela v první třetině průměrný hokej na obou stranách, ze kterého vyčnívala pouze šance Csamanga s Vrdlovcem. Žádné vzrušení nepřinesla ani jediná přesilovka, kterou měli k dispozici Zubři.

Ti do druhé třetiny nevstoupili ideálně. Sokolov se dostal do role aktivnějšího a lépe hrajícího celku, který Stuchlíkovi přichystal výrazně víc práce než Hanáci Michajlovovi. Zejména v polovině zápasu se musel přerovský brankář ohánět. Během tlaku v přesilovce jej ostřelovali Tomeček s Kverkou a k Zeleňákovi se na trestnou navíc přidal Hejcman.

Ve třech se hosté ještě ubránit dokázali díky Chrobočkovi, druhé probíhající vyloučení už ale Sokolov chvíli před koncem potrestal. Na kruhu měl dostatek prostoru Vracovský, který před brankou trefil pouze Martina Osmíka. Ani ten ale nebyl dostatečně pokrytý, a tak se prosadil dorážkou zblízka. Záhy mohl Sokolov odskočit na rozdíl tří branek, Stuchlík ale Křemena vychytal.

Do třetího dějství si tak domácí přenesli zasloužené vedení, které se mohlo brzy ztenčit. Dobša po šancích plynoucích z aktivního startu sklepl puk do branky ze vzduchu, sudí ale jeho hru posoudil coby vysokou hůl. Bojovný a vyrovnaný výkon obou mužstev se dále obcházel bez zajímavých šancí nebo jakéhokoliv tlaku až do 55. minuty, kdy bylo rozhodnuto. Kružík vybojoval puk u zadního mantinelu a v mezikruží našel opět nehlídaného Tomáše Vracovského. Ten okamžitě zavěsil pod horní tyč a zpečetil výhru Baníku.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to velice dobrý zápas, z naší strany ale bez gólu. Těžko se to hodnotí. Hra byla velice dobrá, vytvořili jsme si dostatek příležitostí, z naší strany tam byla spousta dobrých ofenzívních věcí. Jenže se nám nepodařilo vstřelit branku, proto to dopadlo takhle. Bohužel, nebyli jsme horší, výsledek je takový, jaký je. Nedá se nic dělat, musíme to napravit ve středu v domácím zápase.