Zubrům se podařilo pod novým koučem zvítězit

B ř e c l a v - Zubři sehráli první utkání pod novým koučem na ledě předposledního celku z Břeclavi. Od první minuty se hrál hokej který měl hodně nepřesností.V prvním dějství padla pouze jedna branka. Lepší hokej se hrál až v poslední třetině, kdy byli lepším celkem Zubři. Důležitý gól vsítil ze samostatného úniku Martinák. Domácí poté při přesilové hře sáhli k power-play ve které dokázali vstřelit dvě branky a které tak dost v závěru zdramatizovaly dnešní utkání. Definitivní pojistku tak završili hosté když při akci 2 na 1 hodil Sprušilovi do přihrávky hůl domácí Strýček, branka tak byla technicky připsána Zubrům kteří si pod novým koučem připsali první výhru.
25.kolo, středa 10.12.2008
HC LVI Břeclav - HC ZUBR Přerov
2:4
(0:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 58. Prachař (Laga, Mífek), 59. Pazdera (Hrůza, Mífek) - 18. Ditrich (Faltýnek, Šimo), 36. Staša (Ditrich), 56. Martinák (Hruška, Vlček), 60. Sprušil (technický gól) Rozhodčí: Pokorný - Doležálek, Drobílek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 328. Střely: 38:42. Buly: 32:29. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Chvátal - Konta, Laga, Hrůza, Novák, Šimeček, Ondrejec, Popela, Mifek, Prachař, Pazdera, Čikl, Nohel, Kárný, Barák, Strýček, Kundela, Vaněček, Kroupa
Krejčí - Pala, Faltýnek, Kubala, Vlček, Hruška, Ryšánek - Kočara, Sprušil, Ditrich, Šimo, Martinák, Kolář, Žibrita, Korčák, Staša, Rusek

Oba celky začaly spíše opatrně a tak v první třetině se na obě branky střílelo spíše méně. Hra byla celkem vyrovnaná ale nebyla oboustranně příliš přesná, přihrávky často nenašly svého adresáta. Několik vyložených šancí ale na ledě k vidění bylo. V závěru 4.minuty číhal kousek od pravé tyčky volný Staša a z první trefil jen brankářův beton. Minutu a půl poté si domácí málem dali při přihrávkách Zubrů před Chvátalem vlastní gól. Ale nebezpečně se ukázala i Břeclav. Podobnou šanci jakou měl Staša si vypracovali v půli 10.minuty a na začátku 12.minuty se proti Krejčímu vydala hned trojice břeclavských útočníků. Perfektním čistým zákrokem však Vlček zabránil soupeřům nejen si přihrát, ale dokonce i vystřelit. V 17.minutě se při vlastním oslabení do sólového nájezdu dostával Ditrich, domácím nezbylo než jej zahákovat a hrálo se tedy 4 na 4. V polovině 18.minuty si při této hře 4 na 4 vytvořila pěknou akci trojice Šimo- Faltýnek - Ditrich. Poslední jmenovaný si pěkně počkal u tyčky, až se mu uvolní trochu prostoru a v pohodě Chvátala překonal. Přerov tak otevřel skóre - 0:1.
Ve druhé třetině se střely na oba brankáře víceméně střídaly, hrálo se nahoru dolů, domácí neměli daleko ke gólu například v 24.minutě kdy po střele ze 2 metrů neměl Krejčí puk pod kontrolou, ale ani dorážka si za jeho záda cestu naštěstí nenašla. Další střely nebyly dlouho příliš nebezpečné, hodně Chvátala vyděsil až Sprušil v 35.minutě, když zcela volný trefil z kruhů jen boční síť břeclavské svatyně. Za necelou minutu se ale Meo radovalo už podruhé. Sólový nájezd si vypracoval znovu autor prvního gólu - Ditrich, soupeřům nezbylo než nepříjemně faulovat. Zatímco Ditrich ležel na ledě a sudí ponechával výhodu, se však puk od Ditricha dostal ke Stašovi a jeho přesná střela po ledě mezi Chvátalovy betony změnila skóre na 0:2. Poslední 4 minuty patřily spíše Břeclavi, ale významnější šanci si nevytvořila.
Poslední třetinu byli Zubři jednoznačně lepší a svého soupeře herně převýšili. Přispěly k tomu dvě přesilové hry v úvodu této třetiny, v nichž si Zubři vytvořili obrovský tlak a ten si udrželi celých 7 minut. Během něj šlo na Chvátala 11 střel. V závěru 44.minuty Ditrich, kterého bylo dnes (tak jak v minulých zápasech) všude plno, trefil nejprve levou tyč a za minutu a půl poté pravděpodobně boční konstrukci břeclavské brány. Tlak byl poté utlumen čtyřminutovou přesilovou hrou domácích, ale Břeclav zahrozila jen třemi spíše propagačními střelami od modré čáry, jinak nevymyslela prakticky nic. Po jejím skončení měl Přerov hru v podstatě pod kontrolou až do 57.minuty. V závěru 56.minuty se do sólového nájezdu po střídání dostal Martinák a prostřelil Chvátala potřetí - 0:3. V tu chvíli už asi nikdo z diváků nepochyboval o vítězství Zubrů. Domácí však začali hrát vabank a postarali se ještě o velké drama na závěr. Své "motory" nastartovali na nejvyšší možný stupeň. V čase 56.32 odešel na trestnou lavici Kubala a 17 sekund poté se domácí, třebaže prohrávali o 3 góly a nebyli v této třetině ani lepší, odhodlali ke hře bez brankáře. Tedy 6 na 4. Zubři prohráli buly, hra se usadila před Krejčím, a v 57.22 po přihrávkách Hrůzy a Lagy snížil Prachař na 1:3. V další minutě Zubři znovu prohráli buly, soupeř hrál znovu power play a zmatky před Krejčím neustávaly. V čase 58:26 se puk dostal za jeho záda podruhé. Hrůzovu přihrávku zužitkoval Pazdera, když předtím již Zubři faulovali a rozhodčí Pokorný ponechával výhodu - 2:3. Po dalších 9 sekundách opustil Chvátal branku potřetí a ani tentokrát se nezmocnilo puku hned Meo. Krejčího soupeři znovu prověřili, ale v půli poslední minuty se Přerovu podařilo přeci jen dostat puk ze svého obranného pásma. Soupeři, kteří byli natlačeni hodně před Krejčího chyběli v obraně a tak došlo k akci dvou na jednoho. Při ní břeclavskému Strýčkovi nezbylo než hodit puku do cesty hůl a rozhodčí bez váhání uznal Zubrům technický gól, který byl v zápise přiznán Sprušilovi - 2:4.
Konečný výsledek tak zní 2:4. Po sedmi zápasech Meo opět vyhrálo se ziskem 3 bodů. Dnes naprosto zasloužených, protože po těch prvních dvou třetinách, které byly celkem vyrovnané, jim patřila podstatná část třetí třetiny a soupeři zabojovali až v naprostém závěru, když už neměli dost času. Pochvalu dnes zaslouží určitě celé mužstvo, dobře hrála obrana, výborně zachytal znovu i Krejčí a velké uznání zaslouží obzvlášť Marek Ditrich, který prokazuje, že jeho nepřítomnost zaviněná zraněním mužstvo hodně oslabila. Vítězstvím v dnešním zápase poskočil Přerov po dlouhé době zase o stupínek výše - na dvanácté místo.

Statistika Marka Ditricha:

Počet střídání: 26 (7 - 9 - 10), Doba na ledě: 24:14 (7:14 - 8:04 - 8:56), Střely na branku: 6 (3 - 0 - 3),
Plusové body: 3 (1 - 1 - 1), Mínusové body: 0 (0 - 0 - 0), Vyloučení: 0 (0 - 0 - 0),
Branky: 1 (1 - 0 - 0), Asistence: 1 (0 - 1 - 0).