Zubři ztratili náskok a Nový Jičín porazili až v nájezdech

P ř e r o v – V prvním domácím ligovém střetnutí Zubři hostili Nový Jičín a toužili napravit úvodní nezdar z havířovského ledu. Dlouho to vypadalo, že premiéra před vlastními fanoušky bude úspěšná za plné tři body, modrožlutí totiž vedli po dvaceti minutách 2:0 a v prostředním dějství přidali třetí trefu. Poté ale domácí tým začal nepochopitelně chybovat, čímž soupeři povolil jít do kontaktu a ten toho využil s radostí. Za nerozhodného stavu 4:4 tak utkání musely rozhodovat až nájezdy, které lépe zvládlo přerovské družstvo.
2.kolo, středa 26.9.2012
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
5:4sn
(2:0, 1:0, 1:4 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Ditrich (Brančík), 19. Pala (Goiš), 32. Brančík (Sakrajda, Ditrich), 51. Pala (Sedlák), rozhodující nájezd Brančík - 42. Andrýsek, 44. Zedník (Chovstek M.), 56. Andrýsek (Martinčík, Ivan), 59. Uhlár (Zedník). Rozhodčí: Obadal - Matěj, Trunečka. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1165. Buly:46:29. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:4.
Vojtek (na nájezdy Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Sklenář V., Drábek - Goiš, Sedlák, Málek - Sakrajda, Brančík, Ditrich - Kolář, Kundrátek, Sprušil - Vaněk, Matušenko, Brada
Šrámek - Toman, Andrýsek, Kabeláč, Cabák, Brynecký, Hruška, Skaloš, Vašut, Chvostek M., Tomášek, Martinčík, Macháček, Skyba, Mičulka, Ivan, Horák, Gulda, Zedník, Chvostek F., Uhlár

Vstup do zápasu měl Přerov zcela podle očekávání. Hrál velmi aktivně a navíc bleskově mohl jít do vedení. Hned v první minutě totiž Goiš přihrál zpoza branky na volného Málka, který však v tutovce netrefil kotouč. O chvíli později měl Přerov k dispozici dvě přesilové hry, čímž se jeho tlak ještě zvýšil, ale Šrámek v brance předváděl velmi dobré zákroky. Lapil například střely Faltýnka a Brančíka. Nový Jičín poprvé zahrozil až v době, kdy se psala desátá minuta. Dobře za obranou byl najetý Uhlár, ale na brankáře Vojtka si nepřišel.

Posléze měl stoprocentní možnost otevřít gólový účet Kolář, jenž si ostrým průnikem najel až před Šrámka, ale ten skvěle vymrštil svou lapačku. Na druhé straně byl hned v protiútoku úspěšný i Vojtek, když si pohlídal tyčku při zakončení Ivana. Závěr prvního dějství už ale kýžené góly přinesl a Zubři se radovali hned dvakrát. Nejdříve v přesilovce uspěl důrazný Ditrich a na 2:0 zvyšoval ostrou ranou od modré čáry Pala.

Také druhá perioda začala z přerovské strany dobře. Blízko třetímu gólu byl střílející Sakrajda, ale prostor mezi třemi tyčemi minul. Stejně dopadl na druhé straně i Mičulka, který se snažil Vojtka připravit o čisté konto. Přerovský gólman si poté poradil ještě dorážejícím Horákem, který se snažil puk protlačit hodně důrazně. Nový Jičín v polovině zápasu přidal, ovšem Zubrům se podařilo prosadit potřetí. Na 3:0 upravil skóre Brančík, jenž byl po souhře Sakrajdy s Ditrichem sám před odkrytou brankou, kterou nemohl minout.

Ve zbytku druhé třetiny bylo velmi rušno na obou trestných lavicích, takže oba týmy nebyly dlouho kompletní. Dvě minuty před koncem druhé třetiny zahrozil Uhlár, kterého defenzíva Zubrů nechala volného před Vojtkem, a ten se tak opět musel hodně činit.

V úvodu třetí tercie hrál sice Přerov přesilovku, jenže ji neproměnil a Novému Jičínu se Vojtka už podařilo překonat. Byl to Andrýsek, který dostal prostor na střelbu a puk poslal mimo dosah brankáře Zubrů. O chvíli později zadní přerovské řady zaváhaly znovu a tentokrát Zedník po obkroužení branky zakončoval mezi betony gólmana. Po gólu na 3:2 si Zubři okamžitě vzali čas na poradu, který na malý moment přinesl uklidnění.

Znovu blíže k tříbodovému vítězství pak posunul domácí tým ostrostřelec Pala, z jehož projektilu od modré padl čtvrtý gól. Závěr třetí třetiny však měl pro Přerov velmi hořkou příchuť. Dvě hrubky v obraně totiž znamenaly vyrovnání. Nejdříve při přesilovce napálil kotouč do branky opět Andrýsek a necelé dvě minuty před koncem při závaru dorážel Uhlár.

Utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, protože během prodloužení si ani jeden z týmů nevypracoval větší příležitost. Penaltová loterie, do níž Zubři nasadili brankáře Okáče, přinesla druhý bod pro přerovské hokejisty, kterým vítězství zařídil Brančík. Nový Jičín se prosadil pouze jednou, na domácí straně byli úspěšní dva střelci.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): V první třetině byl náš výkon dobrý, po dvou gólech jsme vedli 2:0, ale potom jsme přenechali iniciativu soupeři. Pustili jsme jej do hry a ten vycítil šanci. Předvedli jsme pak spoustu nepřesných přihrávek a v závěru se nám hra úplně rozpadla. V Havířově nás zdobila velmi dobrá obrana, ale dnes to byla katastrofa. Nakonec jsme rádi, že máme alespoň ty dva body.

Kamil Glabazňa (HC Nový Jičín): Pro nás je bod po takovém průběhu zápasu výhra. Jsme šťastní a spokojení, protože prohrávat v Přerově o tři góly a nakonec jít ještě do prodloužení, to je výborné. Škoda těch nájezdů, v nichž jsme se prosadili jen jednou.