Zubři zahájili domácí sérii výhrou nad Novým Jičínem

P ř e r o v – Sérii domácích zápasů v závěru základní části rozehrál tým přerovských Zubrů úspěšně. V hodně mrazivém sobotním podvečeru si poradil s Novým Jičínem a po výhře 3:1 získal do tabulky plné tři body. Zubři po celou dobu měli zápas pod kontrolou. Výjimkou byla snad jen krátká chvíle v závěru druhé třetiny, kdy hosté dokázali snížit z nabídnuté přesilovky. Ještě do konce prostřední části ovšem Přerov při vlastním oslabení své vedení zvýšil. Závěrečné dějství už změnu stavu nepřineslo. Vítězství mohlo být gólově vyjádřeno i výrazněji, protože Zubři měli spoustu příležitostí, které jim vychytal obrovitý brankář Šrámek. Navázat na výhru bude mít Přerov šanci ve středu, kdy přivítá lídra tabulky z Karviné.
41.kolo, sobota 4.2.2012
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
3:1
(1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Ditrich (Brančík), 21. Sedlák (Kolařík, Sakrajda), 40. Brančík (Ditrich) - 38. Chvostek (Štěpják, Slavík). Rozhodčí: Held - Kika, Trunečka. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 650. Buly: 35:31. Střely: 65:29 z toho na branku: 47:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Tihlář - Pala, Sklenář, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Tomeček - Kolařík, Sedlák, Sakrajda - Ditrich, Coufal, Brančík - Hanák, Menšík, Kotásek
Šrámek - Andrýsek, Pelikán, Brynecký, Skaloš, Horák, Hruška, Tomášek, Hradil, Macháček, R. Gebauer, Štěpják, Petružálek, Slavík, Gulda, Zedník, Chvostek, Uhlár

Duel s tradičně nepříjemným Novým Jičínem zahájili domácí Zubři velmi aktivně. Do svého soka se zakousli a brankář Šrámek se měl ve své kleci co ohánět. Sedlák s Brančíkem však se svými pokusy neuspěli a do sítě si nenašel cestu ani projektil Paly, který byl na modré hodně střelecky naladěn. Modrožlutí v páté minutě navíc propásli i přesilovou hru, ale kýženého gólu se nakonec dočkali krátce po jejím skončení. Brančíkem nastřelený kotouč tentokrát Šrámek už neudržel a Marek Ditrich pohotově dorážel.

Další úspěch pak mohla přinést pěkná kombinace Sedláka s Krajíčkem, kteří využili zaváhání novojíčínské obrany a ujeli do přečíslení. Druhý jmenovaný však akci na jeden dotek zakončil kousíček vedle. Družstvo Nového Jičína se do první příležitosti z kategorie vážnějších dostalo až na konci 13. minuty. To se Uhlár snažil překvapit Tihláře rychlým zakončením mezi betony. Volné místo však nenašel a tak mohli opět na druhé straně zahrozit Zubři. Velmi blízko zvýšení náskoku byl Sakrajda dokonce při oslabení, jenže Šrámek tentokrát předvedl vynikající zákrok.

Druhou třetinu zahajovali Zubři v přesilové hře a její využití na sebe nenechalo dlouho čekat. Skórujícím hráčem byl Zdeněk Sedlák, jehož střela prošla mezi Šrámkovy betony. Přerov s velkou chutí hrál i v minutách následujících, jenže šance v nich bez větších problémů Šrámek pochytal. Po gólu volala především střela Paly, který zůstal před kasou zcela volný, ale napálil pouze brankáře. Ani Nový Jičín se ovšem nenechal zahanbit, a tak Tihlářovi na druhé straně hodně zatopil Brynecký.

Od 32. minuty Zubři začali maličko zapomínat na zadní vrátka a proto domácí trenéři sáhli k oddechovému času. Hned po něm mohl rozveselit tribuny Brančík, jenže trefil Šrámka pouze do ramene. Spoustu šancí domácí ve druhé třetině zahodili a proto přišel trest v podobně oslabení, které se jim nepodařilo ubránit. Filip Chvostek si na kotouč dobře počíhal před brankovištěm a z dorážky snížil na 2:1. Přerov následně pykal ještě za špatné střídání, ale tentokrát se měnilo skóre na druhé straně. V oslabení se totiž prosadil Richard Brančík, který si v nepřehledné situaci u branky našel kotouč a zamířil nechytatelně nahoru.

Ve třetí třetině měli přerovští hokejisté krátce po začátku početní výhodu, která se na chvíli proměnila dokonce ve dvojnásobnou, jenže její využití se nezdařilo. Na obrovitém brankáři soupeře si vylámal zuby například střílející Kotásek. Stejnou možnost zanedlouho dostal také Nový Jičín a před přesilovkou si navíc vzal čas na krátkou poradu. Ani tentokrát se však stav 3:1 neměnil. I když Andrýskův pokus od modré čáry byl hodně nebezpečný a Tihlářovi připravil nemalé problémy.

Dalších gólů se promrzlí diváci nedočkali ani v dalších minutách, kdy ještě oba týmy jednou pykaly na trestné lavici. O snížení se znovu pokoušel obránce Andrýsek, ale i tentokrát byl Tihlář pozorný. Přerovští Zubři si své vedení v závěru utkání už bez větších problémů hlídali a nakonec mohli se svými fanoušky po čase znovu rozjet vítězné oslavy. Po zisku tří bodů si Přerov v tabulce opět polepšil a dostal se před Prostějov na třetí místo.

sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): S výsledkem jsme spokojení, protože tři body jsou doma. Jediné, co nás trochu mrzí, je trápení v koncovce. Soupeře jsme v první třetině jednoznačně přestříleli, ale byl z toho pouze jeden gól, což bylo hodně málo. Šrámek je určitě kvalitní brankář a na něm jsme si dnes trochu vylámali zuby. Nový Jičín byl podle očekávání hodně zalezlý a čekal během zápasu na naše chyby. Pevně věříme, že zvládneme i další utkání doma a uhrajeme v tabulce po základní části třetí místo.