Zubři v Novém Jičíně lepší, vezou z něj všechny tři body

Zubři v Novém Jičíně lepší, vezou z něj  všechny tři body
N o v ý  J i č í n - Domácí sice začali v 1.minutě mírným náporem, ale brzy jej Zubři zažehnali při hře 4 na 4. Při ní se ujali vedení a získali převahu. Ke konci první třetiny si vedení ještě pojistili další brankou. Scénář ze 2.kola se tentokrát neopakoval, Meo bylo lepší ve všech herních situacích po celý zápas. Martin Vojtek neměl ani tolik práce jak v jiných zápasech, protože velmi skvěle pracovala přerovská obrana, která dovolila domácímu týmu si vytvořit za celé utkání jedinou opravdu velikou vyloženou šanci až v 57.minutě. Navíc se poté dvěma fauly ve stejném okamžiku domácí připravili o závěrečný nápor, protože se v posledních dvou minutách museli bránit celé dvě minuty ve dvojnásobném oslabení. Zubři dnes naprosto zaslouženě vyhráli 0:2 a mít ve 2. a 3.třetině přesnější střely, mohlo být i s větším rozdílem.
13.kolo, sobota 3.11.2012
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Pala (Faltýnek), 18. Sakrajda (Vlček). Rozhodčí: . Vyloučení: 8:5 navíc Kabeláč (NJ) 10 min osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 17:40. Střely na branku: 14:30. Průběh utkání: 0:2.
Šrámek - Andrýsek, Vašut, Horák, Chvostek F., Gulda, Hruška, Cabák - Chvostek M., Macháček, Kabeláč - Uhlár, Ivan, Skaloš - Tomášek, Škumát, Brynecký - Mičulka, Martinčík, Zedník - Skyba, Toman
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Drábek - Goiš, Sedlák, Kundrátek - Brančík, Sakrajda, Rajnoch - Kolář, Málek, Sprušil - Vaněk.

Domácí měli nejspíše v úmyslu Zubry zaskočit velkým tlakem, z nějž by získali vedení. V první minutě se skutečně zdálo, že by to domácím mohlo vyjít, protože Vojtek musel zasahovat hned dvakrát a jedna prudká střela od modré čáry byla tečována vedle jeho svatyně. To byla však na dlouhou dobu jeho poslední práce. Hned v úvodu 2.minuty šla obě mužstva do čtyř a během této hry naopak zaútočili Zubři. V úvodu 3. minuty si nejprve vypracoval sólový nájezd Goiš, který měl dnes střeleckou smůlu. Vypracoval si v zápase několik slušných šancí a žádnou neproměnil. Tuto mu zlikvidoval dobrým zásahem Šrámek. V závěru téže minuty ale už uhodilo. Po Faltýnkově přihrávce prudce pálil ještě poměrně z velké vzdálenosti Pala. Puk prošel přes Vašuta, který bránil ve výhledu Šrámkovi a proletěl až do sítě i kolem něj - 0:1. Domácí byli tímto vývojem zaskočení a dlouhé minuty se nemohli před Vojtka vůbec dostat. Všechny jejich rodící se šance obrana Zubrů dokázala zlikvidovat ještě než došlo na střelu, často se domácí po celý zápas zastavovali sami svými ofsajdy. Nepomohla ji ani přesilovka mezi 9. a 11. minutou, behem níž vystřelili jen jednou, navíc vedle. Naproti tomu Zubři neustále útočili, ale jejich střely bohužel nebyly příliš přesné, většina z nich mířila těsně vedle. Několik zákroků si ale Šrámek připsal a v 18.minutě kapituloval podruhé. Vlček našel na hranici kruhů dobře postaveného Sakrajdu a jeho střela zamířila přesně k levé tyči novojičínské svatyně - 0:2. Tím se skončila první třetina.

Ve druhé třetině již nebyl rozdíl ve výkonu obou mužstev tak výrazný, přesto více ze hry mělo Meo a stále střílelo častěji než domácí. Po šesti minutách například znovu prudce pálil Pala, Šrámek puk výrazně ztlumil, ale přesto se přes něj dostal. Od gólu, který by Kundrátek střílel do prázdné branky, zachránil domácí Gulda. Ve 28. minutě to zahořelo i před Vojtkem po akci Vašuta, ale puk opět mířil vedle. O minutu později odešel na trestnou lavici Skaloš a Zubři se v přesilovce rozstříleli. Další vyloženou šanci spálil těsně před brankou Goiš, který z první zamířil těsně vedle. Největší šance domácích v této třetině se rodila ve 32. minutě, když z boku se do sólového nájezdu dostával Kabeláč. Kudělka však perfektním čistým zákrokem mu puk ještě před střelou dokázal vypíchnout a tak ve Vojtkově brance skončil místo puku jen novojičínský útočník. Poměrně silně Zubři dostali svého soupeře pod tlak mezi 37. a 39. minutou, kdy to při hře 5 na 5 chvíli vypadalo jak v přesilovce a Zubři stříleli skoro jak z kulometu. Bohužel jen "slepými náboji". Teprve v posledních 90 sekundách přišli ke slovu znovu i novojičínští, ale Zubři jim dovolovali střílet jen z velmi malých úhlů, s čímž neměl Vojtek výraznější potíže.

Zubři si po druhé třetině určitě vzpomněli na nešťastné 2.kolo, při němž rovněž vedli nad Novým Jičínem doma po dvou třetinách dokonce ještě o gól více a přesto v základním čase nevyhráli. Tomuto scénáři chtěli za každou cenu zabránit. Ve svém soustředění a nasazení proto nijak nepolevili, spíše ho ještě zvýšili. Díky kvalitní obraně pracující stále bez chyb se Vojtek prakticky celých prvních 12 minut této třetiny nudil. Navíc se Zubři dozadu zcela nestáhli, neustále vystrkovali své ostré "růžky" a v této třetině svého soupeře přestříleli nejvýraznějším rozdílem (3:13). V 52.minutě mohl definitivně rozhodnout Sakrajda, ale jeho tvrdá střela z otočky z prostoru mezi kruhy orazítkovala jen tyč Šrámkovy klece. Teprve po této akci sebrali domácí poslední zbytky sil a zasahoval i Vojtek. Snažili se hrát na brejky. Pokoušeli se bránit v obranném pásmu ve čtyřech a u útočné modré čáry už vždy číhal některý z útočníků. Naštěstí většinou nezůstal osamocen, Zubři si je dobře hlídali. A tak se do sólového nájezdu dostali jen jednou až v 57. minutě. Na Vojtka se rozjel zcela sám Mičulka, ale jeho blafák skončil díky vynikajícímu zákroku brankáře Vojtka naštěstí těsně vedle. O minutu později se Brančík s Goišem díky otevřené obraně domácích dostali do přečíslení 2 na 1, Šrámek však přihrávku vypíchl. Už 6 sekund poté však domácí faulovali a při ponechané výhodě Zubrům opět. Ve stejném okamžiku, pouhých 135 sekund před sirénou tak odešli současně na trestnou lavici Vašut a Kabeláč. Zubři si vytvořili ještě několik šancí. I když už gólem neskončily, hrálo se před Šrámkem a domácí se už před Vojtka vůbec nedostali. Zubři si tak odvezli zcela zasloužené vítězství 0:2 a svou první pozici si udrželi.