Zubři utrpěli u Drtičů debakl

H o d o n í n - Co nejrychleji zapomenout na tento zápas budou chtít Zubři. Utkání se jim absolutně nevydařilo, za celý zápas se nedostali do souvislejšího tlaku, špatně rozehrávali a prakticky si za celý zápas nevytvořili opravdu vyloženou šanci. Svůj den neměl tentokrát ani brankář Tihlář, který pustil za svá záda nezvykle hodně gólů a nechal se dokonce vystřídat. Teprve v poslední třetině, kdy už nehráli naplno ani Drtiči, bylo utkání střelecky trochu vyrovnanější.
29.kolo, středa 13.1.2010
SHK iClinic Hodonín - HC ZUBR Přerov
6:0
(3:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4.Vaškovič (Pokorný), 7.Pokorný (Haring, Korotvička), 16.Peš (Vrba), 28.Holuša (Hollý, Špok), 32.Korotvička (Vaškovič), 39.Hollý (Vaškovič) Rozhodčí: Mech - Klein,Mlčoch. Vyloučení: 7:7 navíc Kočara (Přerov) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Buly: 31:35. Střely: 38:28. Průběh utkání: 6:0.
Tuček - Holuša, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jirásek, Rapant, Pokorný, Šudoma, Flašar, Komárek, Haring, Peš, Salajka, Kuba, Vrba, Průdek, Hollý
Tihlář (39.Ginter) - Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Musil, Řezníček - Kolář, Sprušil, Ditrich, Hanák, Kočara, Kotásek, Coufal, Kohút, Goiš, Martinák, Sedlák, Menšík

Zápas zahajily oba týmy opatrně a celé úvodní tři minuty se nedostalo žádné z mužstev na dostřel soupeřovy branky. V úvodu 4.minuty však jako první hrubě chybovala obrana Zubrů, kteří přímo namazali domácímu Juráskovi. Ten sice ještě nedokázal dobře zakončit, ale Drtiče tato akce "nastartovala". Ještě v téže minutě střílel z takřka nulového úhlu Vaškovič a puk se překvapivě ocitl v Tihlářově svatyni - 1:0. Hodonín poté zatlačil Zubry před jejich síť a vynutil si v 5.minutě i jejich faul. V přesilovce dostal Zubry pod zámek a v jejím závěru dorážel Pokorný za Tihlářova záda Haringovu střelu od modré čáry - 2:0. Přerov byl tímto vývojem utkání pořádně ovlivněn a jeho hráči dělali jednu chybu za druhou. Hned po půl minutě pustili do sólového nájezdu Špoka. Tihlář jen vyrazil před sebe a Špok se pokusil i o dorážku. Měl velkou část branky už volnou, ale minul ji. Hostům příliš nepomohla ani jejich přesilovka v 9.minutě. Během ní si vytvořili asi největší šanci 1.třetiny. Sprušil se dokázal protlačit obranou Drtičů, ale nakonec byl nucen vystřelit už z kruhů a Tučka neprostřelil. A když při hře 4 proti 4 se v 16.minutě podařilo Pešovi vymést pavučinku v pravém vinklu Tihlářovy klece, svítilo už na tabuli hrozivých 3:0.

Obraz hry se nezměnil ani ve 2.třetině. Stále měli hru pod kontrolou domácí a ani při svém oslabení neměli vážnější potíže. V 28.minutě střílel na Tihláře Hollý. Přerovský brankář opět dokázal kotouč pouze vyrazit před sebe a na následnou dorážku Holuši už byl krátký - 4:0. Přibližně v polovině zápasu mohl vykřesat jiskřičku naděje u tyče číhající Sedlák, ale skulinku mezi Tučkovou nohou a tyčí nenašel. V závěru 32.minuty mířil do pravého vinklu Tihlářovy klece pro změnu Korotvička a domácí diváci se začali dožadovat desítky - 5:0. Drtiči ještě nějakou dobu útočili, zvláště velkou šanci na další zvýšení skóre měli pře své dvojnásobné početní výhodě a následné hře 4 proti 3. Uspěli však až na začátku 39.minuty, když z prostoru mezi kruhy prostřelil Tihláře Hollý a "vyhnal" jej z brány. Jeho nástupce Ginter musel puk sice už po 56.sekundách rovněž vytahovat ze sítě, ale protože brána již byla v tu chvíli posunuta, sudí Mech rozpažil ruce. Do šaten se tak šlo po dvou třetinách za rozhodnutého stavu 6:0.

Jednoznačný stav i průběh utkání měl velký vliv na průběh závěrečné třetiny. Drtiči už nebyli nuceni hrát naplno a už nebyli tak moc střelecky aktivní. Jejich největší šanci 3.třetiny nevyužil hned ve 44.minutě Flamík. Puk vystřelený z jeho hokejky mířil už potřetí k pravému vinklu, tentokrát jej však minul. Zubři v ní měli největší šanci asi dvě minuty před koncem. Sprušil těsně před Tučkem střílel z první po Ditrichově přihrávce zpoza branky. Ani on se však neprosadil. Střelecky tak byla poslední třetina už celkem vyrovnaná, ale vyložených šancí bylo jako šafránu a tak se už diváci žádného gólu nedočkali.

Přerov po velmi špatném výkonu tedy odjel z Hodonína s šestibrankovým přídělem a nedokázal dát ani čestný gól. Zápas tak skončil naprosto zaslouženým vysokým vítězstvím Drtičů 6:0. A protože Bobři z Valašského Meziříčí, kteří budou příštím soupeřem Zubrů, rozdrtili doma Frýdek Místek, přiblížili se k Přerovu na rozdíl tří bodů. V sobotu se v Maxi-Tip aréně tím pádem bude znovu bojovat o první místo v tabulce.