Zubři stále drží domácí neporazitelnost

P ř e r o v - Přerovští hokejisté zdolali ve 12. kole na domácím ledě Frýdek místek v poměru 5:3 a nadále tak drží neporazitelnost na domácím ledě. Zubři tak zůstávají nadále na osmé pozici. Branky Zubrů zaznamenali: Kočara, Hanák, Pala, Kundrátek a Novajovský.
12.kolo, středa 20.10.2010
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
5:3
(2:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Kočara (Faltýnek, Sedlák), 14. Hanák (Kotásek, Coufal), 31. Pala, 43. Kundrátek (Coufal), 54. Novajovský (Kundrátek) - 4. Kolařík (Rozum, Taťák), 12. Maliník (Štochl), 55. Bartoš. Rozhodčí:Humpolíček - Trunečka, Held. Vyloučení: 4:5, navíc Menšík (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 43:26. Střely na branku: 44:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Kolář, Sedlák, Kočara, Coufal, Hanák, Kotásek M., Menšík, Kohút, Kundrátek, Menšík, Sršeň, Palička, Holík
Taťák - Rozum, Matzke, Kotásek J., Krutil, Slovák, Kudláček, Kopáč, Štochl, Gajda, Sluštík O., Sluštík J., Kolařík, Maliník, Bartoš, Kocurek, Langer

Zubři nevstoupili do utkání zrovna nejlépe, hned ve třetí minutě inkasovali první branku z hole Kolaříka. Na inkasovaný gól ale Zubři velmi rychle odpověděli. Faltýnek našel v mezikruží volného Kočaru, který dělovkou pod břevno srovnal stav na 1:1. V 9. minutě byl vyloučen domácí Coufal za krosček, Zubři se sice v oslabení ubránili, ale inkasovali ihned po návratu Coufala. Štochl našel volného Maliníka pro kterého nebyl problém zakončit do poloodkryté branky - 1:2.

Domácí ale opět dokázali na inkasovaný gól odpovědět vyrovnáním, tentokrát se zapsal do listiny střelců přesnou trefou Pavel Hanák a stav byl opět nerozhodný 2:2. Třetí gól Zubrů mohl přidat Ferenc, ale přerovský obránce nedokázal trefit odkrytou klec. Vzápětí byl vyloučen Lukáš Menšík trestem 5+ do konce utkání za vražení na hrazení, trest odpykával Sršeň. V oslabení ujel hostující obraně Zdeněk Sedlák, ale na brankáře Taťáka nevyzrál. Stav tak zůstal po dvaceti minutách nerozhodný 2:2.

Hned v úvodu druhé třetiny se naskyla domácím přesilová hra při vyloučení Kudláčka. V početní výhodě se dostal dvakrát do šance Kočara, ale ani jednu z naskytnutých šancí nedokázal zúžitkovat. Přesilovou hru si zahráli také hosté, když byl potrestán za krosček Osina. Frýdek si vytvořil v přesilové hře několik málo šancí, ale ty nedokázal proměnit. Vedení na stranu domácích strhl ve 30. minutě Radomír Pala, když napřáhl na modré čáře a jeho rána skončila za pomocí odrazu hostujícího hráče v síti Taťáka 3:2. Dvojitou šanci si vytvořil domácí Kočara, ale opět nedokázal prostřelit hostujícího brankáře.

V závěru druhé třetiny měli domácí výhodu přesilové hry. Hokejisté v modrých dresech měli drtivou převahu, kterou ale nedokázali gólově využít a tak si nesli do poslední třetiny jednobrankový náskok.

Vstup do poslední třetiny se domácím vyvedl na jedničku, po parádní přihrávce Coufala překonal brankáře Frýdku Marek Kundrátek a domácí měli náskok už dvou branek 4:2. Zubři měli většinu času ve třetí třetině kotouč na hokejkách, o čemž svědčí pátý gól po střele Novajovského, který zaznamenal první trefu v přerovském dresu 5:2. Za necelou minutu, ale snížili hosté, když se tvrdou ranou prosadil Vojtěch Bartoš.

V posledních minutách měli Zubři ještě dvě obrovské šance, nejprve netrefil odkrytou část branky Kolář. Ihned po něm se dostal do sólového nájezdu Hanák, ale jeho pokus skončil pouze na tyči. Domácí hokejisté přesto uhájili dostatečný náskok a připsali si tak další důležité tři body.