Zubři si doma poradili se Sokolovem a jsou druzí. Kacetl vychytal třetí nulu v sezoně

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v 16. kole Chance ligy doma Sokolov 4:0. O výsledku zápasu rozhodla první třetina, kterou svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře vyhráli rozdílem tří branek. Brankář Ondřej Kacetl zneškodnil všech 26 střel Baníku a zaznamenal třetí čisté konto v letošní sezoně. Zubři bodovali posedmé za sebou a v prvoligové tabulce se posunuli na druhé místo.
16.kolo, středa 9.12.2020
HC ZUBR Přerov - HC Baník Sokolov
4:0
(3:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Macuh (Dobiáš, Dobša), 16. Číp (Hejcman), 20. Šoustal (Zbořil, Hejcman), 29. Dostálek (Pšurný, Hrabal). Rozhodčí: Ondráček, Marek – Polák, Komínek. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 32:26. Zblokované střely: 6:15. Vhazování: 48:25. Průběh utkání: 4:0.
Kacetl – Hrabal, Dluhoš, Machů, Krisl, Dřímal, Zbořil, Gréč – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Šoustal – Süss, Dvořák, M. Svoboda – Dobša, Macuh, Dobiáš
Neužil – Kadeřávek, Pohl, Klodner, Zeman, Rulík, Klejna, Tureček – Konečný, Kverka, Kadlec – Osmík, Vildumetz, Prymula – Šik, Rohan, Švec – Křemen, Vrána, Jiskra

Hned první vteřiny nabídly velkou šanci Pšurného a na opačné straně hrozícího Kverky. Nebezpeční byli i Šik se Šoustalem, o první branku se ale postarala až domácí čtvrtá formace. Premiérový gól za Zubry si důrazem v mezikruží vybojoval Rok Macuh. O několik minut později odvedl skvělou práci Hejcman, když zabránil nebezpečnému Jiskrovi a následně naznačením oklamal Neužila, aby stoprocentní šanci trochu neplánovaně naservíroval Radku Čípovi. Zubři ve druhém domácím utkání za sebou ovládli první třetinu třemi brankami, když čtyři sekundy před sirénou doklepl v přesilovce za Neužila kotouč Tomáš Šoustal.

Ve druhém dějství se rozsypal pytel s dvouminutovými tresty. Obrovskou šanci Kverky zlikvidoval při hře čtyři na čtyři výborně chytající Kacetl a ve 29. minutě už se Zubři mohli radovat z další využité přesilovky. Pšurného střelu umístil do branky parádní tečí Vlastimil Dostálek. Jen těsně pak změnou skóre nekončila střela Vrány, nebo na opačné straně četné pokusy Čípa v dvojnásobné přesilové hře. Tu si vyzkoušel i Baník, ztroskotával však na bezchybném Kacetlovi.

Poslední třetina už v tak vysokém tempu jako dvě předchozí nezačala. Nenabídla ve výsledku ani tolik ofenzívní zábavy a nakonec ani jednu branku. Ve velmi dobrém výkonu pokračoval Hejcman, který si opět na soupeře vyšlápl povedenou kličkou, ale především se zaskvěl Ondřej Kacetl, který pochytal všech 26 střel a připsal si další nulu.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): První třetina byla oboustranně hokejová. Od druhé části byla na obou stranách spousta vyloučení a hra ztratila tempo. Mohli jsme ještě více využít přesilové hry, to je jediné, co bych klukům vytkl. Jinak šlo o výborně zvládnutý zápas podpořený výborným Kácou v bráně.

Tomáš Hamara (HC Baník Sokolov): Měli jsme dobrý začátek, ale neproměnili jsme velkou šanci. Pak jsme dostali branku, což nás srazilo do kolen. Přestali jsme hrát, vyvedlo nás to z konceptu. Soupeř hrál velice dobře a branky si zasloužil. V předbrankovém prostoru jsme byli hodně nedůrazní. Druhá část byla podobná. Po dobrém úvodu přišla vyloučení. Nejsme schopni vystřelit na bránu, pořád chceme někoho hledat, hrát na krásu. Musíme se naučit, že někdy je lepší vystřelit a puk do brány domlátit. Stejně, jako nám Přerov dal dva nebo tři góly. Domácí hráli jednoduše a účinněji. Poslední třetina už se jen dohrávala. Byl to kvalitní zápas přínosný pro oba týmy.