Zubři rozhodli o své výhře v Porubě minutu před koncem

O s t r a v a - Poruba se Zubry odehrála naprosto vyrovnanou partii. Větší část 1.třetiny sice měli Zubři více ze hry a Ostravany i přestříleli, na vyloženější šance však muselo publikum čekat na obou stranách až do ostatních dvou. V nich byl domácí celek dokonce střelecky aktivnější a vytvořil si i větší počet vyložených šancí. Svým perfektním výkonem však přiváděl Martin Vojtek své protivníky dlouho k zoufalství a jediný gól ve 2.periodě tak vstřelili při své přesilovce Zubři. Také ve 3.třetině útočili častěji domácí. Přerov dlouho odolával, ale v 56.min se domácím podařilo vyrovnat. Když o půl minuty později byli Zubři vyloučeni, zdálo se, že se s remízou po 60 minutách budou muset spokojit. Pouhých 62 sekund před sirénou ale definitivně strhl vítězství na stranu Zubrů Richard Brančík.
20.kolo, středa 28.11.2012
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 56. Buček (Seidler) - 35. Blinka (Kudělka), 59. Brančík (Ditrich, Sakrajda). Rozhodčí: Vaněk J. – Vengřín R., Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Buly: 34:27. Střely na branku: 27:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Gleich – Axman, Šindelář, Wolf, Hruzík, Vychodil, Slavík, Prokop P., Prokop L.– Hašek, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Holuša, Šimkovič, Galajda, Chomič.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Drábek - Sakrajda, Ditrich, Brančík - Málek, Goiš, Vaněk - Sprušil, Kundrátek, Kolář - Blinka

Zubři nastoupili v sestavě s novou posilou, jejich útočné řady doplnil Matěj Blinka. A hned se Zubrům předvedl nejlepším možným způsobem - vstřelil jejich první gól.

Prvních 6 minut sice zahájili domácí náporem, ale svými nepřesnými střelami nepřinutili brankáře Vojtka prakticky k žádnému zákroku. Pak Zubři hru nejen vyrovnali, ale díky dvěma svým přesilovkách dokonce získali převahu, kterou si udržovali téměř celý zbytek první části. Třebaže ani v oslabení mezi 11. a 13. minutou o ni nepřišli, ani jim se však nepodařilo vyloženější šanci až do přestávky vytvořit.

V úvodu druhé třetiny se hra přelévala ze strany na stranu a zaměstnáni byli oba brankáři. První vyloženější šanci si vytvořil za Zubry Ditrich ve 26.minutě, když se ocitl těsně před Gleichem zcela volný. Ještě v téže minutě musel v podobné situaci zasahovat i Vojtek, těsně před ním se objevil Krayzel. V dalších pěti minutách se Porubě podařilo dostat Zubry pod tlak a Vojtek musel divákům předvádět své extraligové zkušenosti. Na konci 30. minuty dokonce puk tancoval po akci Galajdy na brankové čáře, ale červené světlo zůstalo naštěstí zhasnuté. Jen o 20 sekund později se těsně před Vojtkem uvolnil Sedlář, ale i teď se smál jako poslední přerovský gólman. Teprve ve druhé půli třetiny se Zubrům podařilo hru zase vyrovnat. Ve 33. minutě byl vyloučen za držení ostravský Buček a Zubři konečně soupeře zamkli před Gleichem. Během této početní výhody v úvodu 35.minuty po přihrávce Kudělky prostřelila Gleicha z kruhů staronová posila přerovského týmu - Matěj Blinka a Zubři se tak ujali vedení 0:1. Až do konce třetiny pak oba týmy poměrně dobře bránily a soupeře ke střelám příliš nepouštěly.

Do poslední třetiny vrhli domácí všechny síly a od prvních sekund na hosty silně tlačili. Vojtek ale svými špičkovými zákroky držel Zubry stále nad vodou. V úvodu 45.minuty například jeho reflexy prověřil z prostoru mezi kruhy Buček. Přerovanům nepomohla ani jejich vlastní přesilovka v dalších dvou minutách. Naopak, během ní s obranou trochu polevili a do sólového nájezdu jim utekl ostravský Krayzel. Vojtek byl ale stále nepřekonatelný. Domácím ke vstřelení gólu nepomohly ani jejich dvě přesilovky, častěji než Zubři stříleli dokonce i při svém oslabení mezi 52. a 54. minutou. Zubři se totiž snažili především své jednobrankové vedení bránit a do útoku se příliš nepouštěli. Soupeřům dovolovali sice střílet jen z dálky, jenže na konci 56.minuty jednu takovou střelu, kterou na Vojtka vyslal Petr Seidler, před ním tečoval k levé tyči Martin Buček a domácí tak vyrovnali na 1:1. O 40 sekund později poslal hlavní rozhodčí Zubry dokonce do čtyř a vypadalo to, že Zubři ještě budou muset být za remízu po 60 minutách spokojeni. Oslabení ale naštěstí přečkali bez úhony. Naopak pouhých 62 sekund před koncem třetího dějství zamířil do levého vinklu Gleichovy klece z hranice kruhů Richard Brančík a rozhodl tak o vítězství Zubrů 1:2. Domácí to ještě zkusili v posledních 47 sekundách utkání bez brankáře, ale Zubři své vítězství už uhájili.

Protože Prostějov získal dnes jen jeden bod, má v tabulce stejný počet bodů jak Přerov, ale horší skóre. Zubři se tak ve stávající dvojici vložených zápasů tabulkových sousedů utkají s Havířovem, nejprve na jejich ledě.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Předvedli jsme jeden z těch lepších výkonů. Kromě jedné pasáže, kdy měl soupeř několik přečíslení, jsme byli vyrovnaným soupeřem. Vytvářeli jsme si i tlak, šli jsme za tím a vyrovnali jsme na 1:1. Na konci zápasu se stala chyba, ale ty k hokeji bohužel patří. Přerov má tak zkušené hráče, kteří dokážou takové chyby okamžitě potrestat. Pokud budeme takový výkon podávat pořád, tak body budou naskakovat. Musíme tak hrát i proti slabším mančaftům a nepřizpůsobovat se jejich hře.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás. Domácí bojovali, hráli dobře, vytvořili si i nějaké šance, takže pro nás šťastná výhra, pro soupeře smolná prohra. Podržel nás gólman Vojtek a hráli jsme dobře obranné pásmo.