Zubři proti Havířovu potřetí nezaváhali a mohou se plně soustředit na boj o šestku

H a v í ř o v – Hokejisté Přerova si poprvé v letošní sezoně poradili s Havířovem, ve 49. kole Chance ligy zdolali jistého sestupujícího 2:0. Zápas, ve kterém dlouho platil bezbrankový stav, rozhodli Zubři v posledních deseti minutách třetí třetiny. Nejprve klasickou přesilovku využil Pechanec, který se trefil do sítě svého mateřského klubu a ještě donedávna zaměstnavatele. Zkrat pak předvedl zadák AZetu Pastor a v početní výhodě pět na tři stanovil konečný výsledek Dvořák. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala si ziskem tří bodů definitivně zajistili záchranu, navíc mají velkou šanci postoupit do play-off bez nutnosti předkola.
49.kolo, sobota 26.2.2022
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 52. Pechanec (M. Kratochvil, Dvořák), 57. Dvořák (Ševčík). Rozhodčí: Horák, Veselý – Maštalíř, Polák. Vyloučení: 6:5, navíc Pastor (Havířov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 536. Střely na branku: 16:28. Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 13:26. Průběh utkání: 0:2.
Štipčák – Chroboček, Jansons, Kočí, Pastor, Mrowiec, Hlaváč – Dostálek, Hudeček, Doktor – Tjurin, Maruna, Křemen – Mrva, Hotěk, Luža – Krupa, Becher, Damašek
Klimeš – Kudělka, Dluhoš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Král – Goiš, Süss, Šoustal – M. Svoboda, Pechanec, Doležal – Indrák, Dvořák, Sebera

Zubři v úvodu zamkli Havířov v obranném pásmu, Kudělkovu střelu od modré čáry zastavil klečící Štipčák. Klimeše pak prověřili Mrva a dotírající odchovanec MEO v barvách AZetu Hotěk. Na druhé straně po Pechancově uvolnění neuspěl Matěj Svoboda, skóre neotevřel ani u levé tyče číhající Šoustal.

Ve druhé třetině zakončil havířovské přečíslení obránce Chroboček, Klimeš byl na místě. Z pravé strany vyslal tvrdou střelu Matěj Svoboda, Štipčák puk letící k bližší tyči vyrazil. Domácí pak předvedli dva útoky v oslabení, pokus Doktora mířil jen do připraveného Klimeše. Na opačném konci hřiště si do velké šance najel Indrák. Štipčák zasáhl koncem betonu a zanedlouho zastavil i dva přerovské brejky.

Bezbrankový stav mohl ve třetí části změnit Süss, po zaváhání Kočího ale Štipčáka neprostřelil. Po faulu na Doležala nevyužil ponechanou výhodu Šoustal, k němuž se odrazil puk před branku. Přerov to však mrzet nemuselo, v následné přesilovce uspěl s ranou příklepem Antonín Pechanec.

Odchovance AZetu v dresu Zubrů poté napadl domácí obránce Pastor a dostal trest na pět minut a do konce utkání. Už předtím navíc obdržel dvě minuty za nesportovní chování kapitán Slezanů Maruna a hosty tak čekala dvojnásobná početní převaha. V ní přidali druhý gól, přihrávku Filipa Dvořáka si bruslí srazil do vlastní branky Chroboček.

Tomáš Potěšil (AZ Heimstaden Havířov): Chtěli jsme navázat na předchozí zápasy, ve kterých jsme po herní stránce podali velmi dobrý výkon. Je vidět, že mužstvo má problém se střílením branek. Dvě třetiny se hrálo 0:0, bylo to vyrovnané utkání. Rozhodla přesilová hra, v níž jsme inkasovali. V kabině jsme trochu apelovali, že právě přesilovky mohou rozhodnout. Viděl bych dvě situace, které jsme nezvládli. První byla naše přesilovka – na rozdíl od předešlých zápasů jsme ji hráli hodně mizerně. Druhou pak byla naše nedisciplinovanost v závěru duelu. Za stavu 0:1 se dá zápas pořád ještě uhrát a otočit, ale my jsme si tu šanci vzali.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byla to velká dřina. Věděli jsme, jak Havířov hrál v posledních zápasech. Soupeřům nedal nic zadarmo, na což jsme hráče upozorňovali. Vstup do utkání jsme ale přesto neměli dobrý, neměli jsme dobrý pohyb. Výsledek napovídá, že to byl vyrovnaný zápas až do konce, kdy se nám podařilo rozhodnout v přesilovkách. Opět nás podržel výborný Lukáš Klimeš. Jsme rádi, že jsme to uhráli, i když to nebylo jednoduché.