Zubři přivezli z Opavy dva body a pojišťují si třetí místo

O p a v a - K dohrávanému utkání 31.kola zajížděli Zubři na led Slezanu Opava, s nímž se jim už 5 zápasů za sebou nepodařilo vyhrát. Téměř celý zápas to vypadalo, že se jim toto prokletí konečně podaří zlomit už v základním čase, protože jeho větší část vedli, několik minut dokonce o dva góly. Více ze hry však v 1.třetině s vyjímkou jejího úvodu a závěru měla Opava a teprve další třetiny byly herně vyrovnané. Remíza po 60 minutách byla tedy asi celkem spravedlivá. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení a to se Zubři museli v jeho úvodu bránit 93 sekund ve velmi přísném oslabení 3 na 5. Díky velkému nasazení ale soupeři nedovolili rozhodnout a tak se k nim právem přiklonilo štěstí v nájezdech. Z Opavy si tedy odvezli dva body a své postavení ve vedoucí čtveřici si tak ještě více utvrdili.
31.kolo, pondělí 9.1.2012
HK Opava - HC ZUBR Přerov
4:5sn
(1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Wolf (Vítek), 37. Kysela (Šafránek), 47. Měch (Kocián), 56. Tichý (Měch) - 2. Blinka, 19. Ditrich (Brančík, Ferenc), 33. Sedlák (Kolařík), 50. Kundrátek (Goiš, Brančík), rozhodující nájezd Krajíček. Rozhodčí: Koliba - Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Buly: 41:42. Střely: 47:44 z toho na branku: 36:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
Šafránek - Bednárek, Dohnal, Kysela, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík - Džemla, Měch, Hermann, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, J. Vítek, Mlýnek
Tihlář - Faltýnek, Pala, Ferenc, Vlček, Pospíšil, Krajíček, Sklenář V., Sadil - Sedlák, Kolařík, Kočara, Ditrich, Blinka, Brančík, Kotásek, Hanák, Kolář, Goiš, Kundrátek.

Hned v úvodu utkání si oba týmy vytvořily velké šance. V závěru 1.minuty domácí Grofek minul přerovskou branku z velmi dobrého postavení v prostoru mezi kruhy a o půl minuty později na útočné modré čáře vypíchl domácím hráčům puk Blinka. V útočném pásmu si pak poradil s jedním obráncem a při zakončování puk přešel i přes brankáře Šafránka, byť ne mezi tyče. Domácí Tichý, který se jej pokusil zachytit, si jej však nechtě srazil do vlastní prázdné branky - 0:1. Zubry gól uklidnil až příliš a v dalších 14 minutách se před brankáře Šafránka dostávali spíše sporadicky. Do tlaku se dostali domácí hráči a jejich snaha jim přinesla v závěru 7.minuty vyrovnání, když po Vítkově pasu zamířil pod horní tyč přerovské branky Wolf - 1:1. V závěru 13.minuty mohli domácí jít dokonce do vedení, protože se před Tihlářem z ničeho nic objevil špatně hlídaný Vítek. Přerovský gólman byl ale proti. Teprve v posledních čtyřech minutách se Zubrům tlak domácích podařilo zcela uhasit a naopak začali nebezpečně útočit oni. V polovině 19.minuty vyslali na Šafránka během pár sekund tři nebezpečné střely. První nejprve branku zcela minula, druhá už byla přesnější, ale byla tečována mimo, třetí však mířila přesně k levé tyči a Šafránek byl zcela bezmocný - autorem branky byl za asistencí Brančíka a Ference Ditrich - 1:2. Skóre se mohlo do sirény změnit ještě na obou stranách. O půl minuty později mohl nejdříve vedení Zubrů ještě zvýšit Kolář, který střílel sám z prostoru mezi kruhy, 18 sekund před koncem úvodní části zapomnělo Meo na Měcha a ten si to vyrazil na Tihláře v sólovém nájezdu. Oba brankáři však vytáhli bravurní zákroky a útočníkům zbyly jen oči pro pláč.

Druhá třetina už byla celých 20 minut vyrovnaná, obě mužstva se ve střelách celkem pravidelně střídala, do většího náporu se týmy dostávaly jen v přesilovkách. Při jedné přerovské se nejdříve ve 33.minutě před Tihláře z boku protlačil Mlýnek, gólman však špičkově zasáhl a jen o chvíli později při následném protiútoku si dobrou šanci vytvořil první přerovský útok. Kolařík přihrál v útočném pásmu Sedlákovi. Ten mu chtěl přihrávku zpoza branky vrátit, ale puk se odrazil nejspíše od Jurčíkovy brusle mezi Šafránkovy betony. Slezan si tak už podruhé v zápase dal vlastní gól - 1:3. O dvě minuty později mohlo být hostům ještě veseleji - Do přečíslení 2 na 1 se dostali hráči čtvrtého útoku Goiš s Kundrátkem. Ten zakončoval z prostoru mezi kruhy, v trajektorii puku však stála Šafránkova lapačka. Krátce poté hráli jednu přesilovku i Slezané a během ní se v 37.minutě po Šafránkově přihrávce dostal k puku Kysela. Projel celým kluzištěm, obešel včechny bránící přerovské hráče a nakonec lapačkou nezasáhl puk ani Tihlář. Snížil tak znovu na rozdíl jediné branky - 2:3. Tímto stavem také skončilo druhé dějství zápasu.

V podobném duchu jako druhá se nesla i třetí perioda utkání. V závěru 43.minuty nebyl daleko od gólu znovu opavský Měch, který střílel těsně před brankou z první, ale na gól si musel i nyní ještě chvíli počkat. Ve 45.minutě přečíslili tentokrát domácí hosty, ale i nyní si s Grofkovým zakončením Tihlář poradil. V závěru téže minuty šel zpytovat na trestnou lavici svědomí Kukol a hned po buly se Zubři dostali do obrovské šance, jejíž zakončení je v následujících minutách určitě hodně mrzelo. Prudká střela, která se dostala až za Šafránka byla těsně před prázdnou brankou tečována Brančíkem, bohužel těsně vedle. A zahození této akce navíc potrestali domácí asi minutu poté i gólem. Ještě v témže oslabení se jim podařilo probojovat do kruhů před Tihláře a do další šance se už potřetí dostal Měch. Do třetice mu to už vyšlo a puk si cestu z kruhů do přerovské sítě přes levý vinkl našel - 3:3. Zubry naštěstí vyrovnání nijak psychicky neovlivnilo a v 50.minutě se opět radovali z vedení. Sérii dalších střeleckých pokusů zakončoval Kundrátek a puk za nechtěné pomocí Jurčíka skončil za brankovou čarou. Meo znovu vedlo, tentokrát 3:4 a Opava si dala v utkání už třetího "vlastence". V 54.minutě se však muselo bránit další přesilovce Opavy a třebaže ta ho nevyužila statisticky, reálně ano. Vyrovnávací gól totiž padl sekundu poté co už oslabení Zubrů skončilo, ale vyloučený Goiš se ještě nestačil zapojit do hry. Stalo se tak po tvrdé střele Tichého od modré čáry, která prošla mezi několika hráči clonícími Tihlářovi ve výhledu - 4:4. Poslední minuty byly ovlivněny dalšími vyloučeními na obou stranách, navíc u Zubrů hned dvakrát v poslední minutě třetí třetiny. Dvojnásobnou přesilovku si měli opavští zahrát 101 sekund. V 60.minutě ale naštěstí na to neměli moc času a tak se zápas skončil v základním čase celkem spravedlivou remízou 4:4.

Největší šanci uspět v prodloužení měli domácí v úvodu. Ale jen teoreticky. V prodloužení totiž zbývalo z dvojnásobného oslabení Zubrů dohrát ještě 93 sekund. Prakticky však díky velkému nasazení Zubři Opavě nedovolili vyloženou šanci, všechny její střelecké pokusy měly výchozí bod poměrně daleko od Tihláře. Za Přerov měl v prodloužení největší šanci na své holi Hanák, ale ani on ze dvou metrů z první neuspěl. Rozhodnout tak musely nájezdy.

V těch úřadovaly skvělé zákroky brankáře Tihláře a tak jak Grofek, který nájezdy zahajoval, tak i Polok a Wolf odjížděli po svých nájezdech z ledové plochy se svěšenými hlavami. Naopak hned první nájezd Zubrů proměnil v úspěch Krajíček a rozhodl tak o tom, že Zubři budou ti, kteří získají ze zápasu druhý bod. Mrzet je nemusel ani Brančíkův neúspěch při druhém nájezdu a na třetí přerovský už ani nedošlo.