Zubři přivezli v posledním kole bod z Havířova

H a v í ř o v - V posledním kole nadstavbové části zavítali čtvrtí Zubři na led třetího Havířova. Výsledek již nemohl nijak ovlivnit konečné umístění obou celků. Zubři zápas dobře rozehráli a větší část zápasu vedli. Ubránili se v 1.třetině krátké přesilovce domácích 5 na 3 a následné 4 na 3 a vypracovali si dvoubrankové vedení, o něž však před koncem 2.třetiny přišli. Ve třetí třetině opět strhli vedení na svou stranu, ale domácí dokázali opět 4 a půl minuty před koncem vyrovnat. Utkání se muselo prodlužovat a Havířov v něm rozhodl z nařízeného trestného střílení. Záporem utkání je zranění Matěje Blinky, který má po zákroku u mantinelu zraněné rameno a musel ze zápasu ve 49.minutě odstoupit.
40.kolo, sobota 12.2.2011
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
5:4p
(1:3, 2:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 1.Potočný (Pechanec), 30.Potočný (Brezani, Krisl), 39.Maruna (Potočný, Prokop), 56.Krisl (Klimša), 63.Brezani - 3.Kočara (Ševčík, Faltýnek), 13.Kolařík (Sedlák, Ditrich), 18.Kolář (Blinka), 46.Sedlák (Faltýnek) Rozhodčí: Schmejkal - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1584. Buly: 32:27. Střely: 45:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4 p.
Matoušek (21.Vrba) - Prokop, Zientek L., Krisl, Machálek, Doczy, Jurčík, Deutsch, Pavlas, Maruna, Klimša, Stránský, Potočný, Vydra, Říčka, Daneček, Pechanec, Brezani
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Ferenc, Vlček, Novajovský, Musil, Sklenář - Kolář, Blinka (49.Kundrátek), Ševčík - Kočara, Hanák, Kotásek - Sedlák, Kolařík, Ditrich - Kohút, Menšík

Přerovská střídačka stále postrádala v obraně Valentu, do třetí obranné řady se ale už vrátil Novajovský. V první pětce už nechyběl Kolář, ale stejně se musela opět přeskládat tentokrát kvůli absenci Sprušila a hrála tak ve složení Kolář-Blinka-Ševčík. Do čtvrté lajny se vrátil Menšík, ostatní pětky hrály ve stejném složení jako v minulém zápase. V brance se objevil opět Tihlář. Na opačné straně dostal příležitost junior Matoušek.

Ze začátku utkání se zdálo, že se bude opakovat středeční divoký zápas se Šumperkem, protože oba gólmani si poprvé v zápase sáhli na puk, až když jej lovili ze svých sítí. Nejdříve po odehraných 54 sekundách Tihlář, když domácí Potočný zakončil přesnou střelou přečíslení Havířova 2 na 1 - 1:0. Za necelé dvě minuty se dostali do většího útoku i Zubři. Ševčík z kruhů našel před bránou dobře postaveného Kočaru a ten z prostoru mezi kruhy Matouška překonal poprvé - 1:1. Gólů na obou stranách ale extrémně rychle nepřibývalo. Obrany přesto občas okénka měly, jako například v 9.minutě ta přerovská, když do sólového nájezdu pustila Brezaniho. V polovině úvodní třetiny si vytvořili tlak Zubři a Matouška prověřili hned 7 střeleckými pokusy. Při tom posledním ve 13.minutě nastal před brankou Havířova zmatek a Matoušek ztratil nad pukem kontrolu. K puku ležícimu kousek před brankou se dostal nejdříve Kolařík a ten kotouč dorazil do branky - 1:2. Nápor Zubrů byl ale o půl minuty později ukončen vyloučením Faltýnka a za dalších 71 sekund i Vlčka. O dvojnásobnou výhodu, která měla trvat 49 sekund se ale domácí připravili sami faulem už po 20 sekundách. V následné přesilovce 4 na 3 si vytvořil velkou šanci Jurčík, který se ocitl sám těsně před Tihlářem, ale ten domácím vyrovnat nedovolil. Třebaže si pak drželi puk na hokejkách více domácí, skórovalo Meo. V 18.minutě poslal Blinka do nájezdu Koláře a ten bekhendem po ledě Matouška překonal potřetí - 1:3. Do šatny se šlo tedy veseleji Zubrům.

Do druhé třetiny nastoupil v brance Havířova Vrba a tento tah domácímu trenérovi vyšel. Poprvé jej Meo prověřilo až ve 24.minutě při své první delší přesilovce. Z dobré šance neuspěl Hanák. O dvě minuty později mohl snížit Maruna, ale ani teď Tihláře neoklamal. Ve 29.minutě si šikovně najížděl před Vrbu Sedlák, ale kotouč při střele z první dobře netrefil. Ve 30.minutě se sice otevřela vrátka na přerovské straně trestné lavice už naposledy v zápase, ale domácí přesilovku stačili využít. Přesně v polovině zápasu přihrával Brezani puk z jedné strany Tihlářovy klece na druhou a tam z první do z velké části odkryté branky snížil Potočný na 2:3. Domácí povzbuzeni gólem okamžitě zahájili další atak, ale zapomněli za sebou Kolaříka a ten mohl ve 33.minutě ze sólového nájezdu vrátit Přerovu dvoubrankové vedení. Docsy si musel pomoci falem a tak místo puku skončil v brance Vrby byť celým objemem jen přerovský útočník. Rozhodčí to jako zákrok na trestné střílení neposoudil a tak musel Docsy jít zahřívat trestnou lavici. Meo se ale do většího náporu nedostalo a Havířov se snadno ubránil. Větší šanci si Přerov vytvořil zase až dvě minuty před koncem 2.třetiny. Tvrdou střelu Kočary z hranice kruhů se snažil dorážet nejdříve Kotásek a o chvíli později ještě u pravé tyče Hanák. Skulinku mezi rukama ležícího Vrby a tyčí však nenašel. Naopak krátce na to po Ditrichově střele z buly zase zaspala obrana hostí a nechala volného Marunu. Jeho první dva střelecké pokusy Tihlář vyrazil, potřetí už ale měl havířovský útočník branku vedle sebe značně odkrytou a skoro z úrovně brankové čáry pod břevno vyrovnal - 3:3.

Ve třetí třetině se zahájilo nejdříve hrou nahoru dolů. Gól z toho ale vytěžilo jen Meo. Po Faltýnkově střele z hranice kruhů nastal před Vrbou zmatek, domácí znovu podobně jako při druhém inkasovaném gólu nedokázali puk vyhodit a do prázdné branky zakončoval Sedlák - 3:4. Další střely Zubrů už brankový efekt nepřinesly. V čase 48.14 při jednom zákroku u mantinelu zůstal ležet na ledě Blinka se zraněným ramenem. V doprovodu lékaře musel odejít do šatny. Na jeho místo v první lajně nastoupil Kundrátek. V 53.minutě mohl potvrdit vedení Přerova při přesilovce Zubrů Hanák, ale domácí své oslabení přežili bez újmy na rozdílu skóre. Navíc také nelenili a jim snaha gól přinesla v 56.minutě. Špatně krytý Krisl zamířil k levé tyči bohužel přesně a na zimním stadionu v Havířově se stmívalo počtvrté - 4:4. Meo ještě dostalo jednu výhodu přesilové hry, avšak doslova jí pohrdlo. A tak skončil zápas v základním čase celkem spravedlivým výsledkem 4:4.

V prodloužení se odehrálo jen 155 sekund. Do té doby nic zajímavého nepřineslo, avšak pak se do sólového nájezdu dostal domácí Brezani a tentokrát musel "výtáhnout z rukávu" nedovolený zákrok Sedlák. Sudí Schmejkal tentokrát neváhal ani chvíli a nekompromisně nařídil trestné střílení. To Brezani pod Tihlářem proměnil a tak připsal domácím druhý bod za vítězství v prodloužení 5:4 p.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Jan Daneček (HC AZ Havířov): Před utkáním nám ze sestavy vypadli někteří hráči a tak se nám rozpadly prakticky všechny útoky. Překopaná sestava odehrála katastrofální 1. třetinu. Vůbec jsme nepomohli mladému brankáři Matouškovi, naopak soupeři jsme svými chybami nabídli snad 5 velkých šancí. Od druhé třetiny jsme vyměnili brankáře i poněkud změnili sestavu a to vedlo ke korekci výsledku. I když jsme ve 3. třetině opět prohrávali, tak jsme našli sílu na vyrovnání a dokonce i na vítězství v prodloužení. Jsem za toto vítězství strašně rád, protože výsledek posledního zápasu před play-off je pro pohodu týmu vždy velmi důležitý (převzato z ofic.stránek HC AZ Havířov 2010) .

Lubomír Oslizlo (trenér HC ZUBR Přerov): Utkání jsme měli dobře rozehrané, ve druhé třetině jsme ale dostali bohužel gól v oslabení. Ke konci třetiny pak soupeř srovnal. Je to lepší než minule, kdy jsme zde dostali během jedné třetiny pět gólů. Teď vezeme domů bod. V těch dvou posledních zápasech už ale o nic nešlo, soustřeďujeme se už hlavně na to play off. Záporem zápasu je zranění Matěje Blinky. Má zraněné rameno, ještě dnes s ním půjde k doktorovi a dál se teprve uvidí.