Zubři přehráli Olejáře a ukončili sérii bez vítězství

P ř e r o v - Zubři dnes předvedli vynikající výkon. V rychlém utkání hodně stříleli, celý zápas ovládali hru a konečně se k nim otočilo v koncovce štěstí čelem. Nenechali se vykolejit ani dvěma krátkými vedeními Olejářů. Ti naopak ničím nepřekvapili. Tak jako obvykle, jakmile se jim přestalo dařit, začali hrát tvrdě a při každém vyloučení protestovat. Díky tomu hráli zvláště ve druhé třetině řadu oslabení a Zubři toho dokázali využít. Za svou pověstí nezůstal ani orlovský Ivan, který neuržel v druhé přestávce nervy na uzdě a napadl v útrobách šaten Tomáše Vlčka. Právem tak vyfasoval trest ve hře a v podstatě tím odsoudil definitivně své mužstvo k porážce. Vítězství Zubrů bylo naprosto zasloužené a ukončili tím svou nepříjemnou sérii bez výhry. Hattrickem se blýskl Matěj Blinka.
36.kolo, sobota 29.1.2011
HC ZUBR Přerov - HC Orlová
6:3
(3:2, 2:0, 1:1)
Góly: 11.Ševčík (Sprušil), 17.Blinka (Kočara, Ditrich), 20.Blinka (Ferenc), 22.Blinka (Kočara, Kotásek), 38.Sprušil (Vlček, Osina), 43.Pala (Osina, Kotásek) - 8.Holuša (Tomis), 17.Studený (Ivan), 58.Luka (Mikšan). Rozhodčí: Humpolíček (Novotný, Šimčík). Vyloučení: 5:9 navíc Ivan (Orlová) trest ve hře, Tomis (Orlová) 5 min + do konce utkání, Vlček (Přerov) do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Buly: 33:32 . Střely: 59:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2, 6:3.
Tihlář - Pala, Matějíček, Ferenc, Osina, Valenta, Vlček, Sklenář, Pírek - Kolář, Ševčík, Sprušil - Kočara, Blinka, Kotásek - Sedlák, Menšík, Ditrich - Kundrátek, Kohút, Sršeň.
Šafránek - Tomis, Samiec, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Holuša, Moravec, Galvas, Valchař, Štefanka, Ivan, Javín, Luka, Vnenk, Sznapka

Zubrům chybělo kvůli nemocem v sestavě hodně hráčů. Ve druhé útočné řadě chyběl Pavel Hanák. Toho však dokázal vynikajícím výkonem zastoupit Matěj Blinka. Dále Zubři postrádali v obraně Daniela Faltýnka a Petera Novajovského a v útoku Jakuba Hermana. Třetí útočná řada tak hrála ve složení Sedlák-Menšík-Ditrich.

Po opatrném začátku zahájili ofenzívu nejdříve Zubři. Začali prudce střílet z všech pozic a Šafránek tak musel během 3.minuty čelit hned šesti nebzpečným střelám. Přání rychle se ujat vedení Zubrům bohužel nevyšlo. Soupeř poprvé prověřil Tihláře až ve 4.minutě. Všechny střely měly počáteční bod ale daleko od přerovské klece a tak přerovského gólmana příliš nevylekaly. První opravdu nebezpečnou šanci ale dokázala Orlová využít. V 8.minutě střílel od mantinelu Tomis, Tihlář puk jen vyrazil a před jeho sítí čekal špatně hlídaný Holuša. Před sebou měl z velké části prázdnou branku - 0:1. O půl minuty později už mohlo být srovnáno, ale zcela volný Ditrich mířil jen do Šafránka. Podařilo se to až v závěru 11.minuty, když Sprušil našel mezi kruhy dobře postaveného Ševčíka a ten z první prostřelil Šafránka poprvé - 1:1. Za další půl minutu se objevil před Šafránkem Kotásek, ale neuspěl. Zubři pokračovali v tlaku a soupeře před Tihláře pouštěli jen minimálně. Přesto to byli Orli, kteří dokázali využít i svou druhou větší šanci. Na počátku 17.minuty si najel před branku Ivan a jeho střelu dopravil těsně před brankou za brankovou čáru Studený - 1:2. Z vedení se ale Olejáři neradovali dlouho. Za pouhých 16 sekund střílel z prostoru mezi kruhy z první Blinka a Šafránek lovil kotouč ze své sítě podruhé - 2:2. Převahu si nadále udržovalo Meo a 35 sekund před koncem první třetiny upravil výsledek na hře odpovídající podobu svým druhým gólem Blinka, když dorážel za Šafránkova záda Ferencem od modré čáry nahozený puk - 3:2.

Zatímco první třetina se hrála velmi čistě a rozhodčí Humpolíček nemusel udělit žádný trest, ve druhé části hry se s tresty doslova "roztrhl pytel". Hned po 32 sekundách si šel odpočinout na trestnou lavici Ivan za podražení a Zubři mu návrát mezi své spoluhráče umožnili hned po 30 sekundách. Po pěkné akci druhé pětky našel téměř z nulového úhlu skulinu mezi Šafránkem a orlovskou svatyní opět Blinka a dovršil tak hattrick - 4:2. Až do této chvíle se utkání hrálo celkem sportovně. Hosté ovšem začali za nepříznivého stavu hrát velmi tvrdě. Uběhlo teprve 22 sekund od vítězné branky Zubrů a na trestnou lavici zamířil Galvas. Zubři nenechali Šafránka vydechnout ani na chvíli. Během přesilovky například proklouzl puk po Kotáskově střele těsně za orlovského brankáře, který jej neviděl. Ke smůle Zubrů jej ale neviděl ani hlavní rozhodčí a tak se hra předčasně přerušila. O chvíli později našel Blinka těsně před brankou hostí Kočaru, tomu ale střela dobře nesedla a za Šafránkovými zády neskončila. První potyčka mezi hráči se odehrála ve 25.minutě. Humpolíček tentokrát ještě trestal na obou stranách a během hry 4 na 4 chvíli zahrozili hosté. Po Kočarově chybě se dostal do velké šance Valchař, ale na Tihláře si nepřišel. Jen o pár okamžiků později putoval za hákování na trestnou lavici Ditrich, ale sami Olejáři se o výhodu přesilovky brzy připravili svou tvrdostí. Za faul loktem byl vyloučen Studený. Orlová se cítila velmi poškozena, protestovala a nějakou dobu její hráči pobývali, aniž by si vzali oddechový čas, u své střídačky. Ve 29.minutě neměl daleko ke své čtvrté brance v zápase znovu Blinka, ale z prostoru mezi kruhy mířil těsně nad. V téže minutě, 10 sekund před návratem Studeného z trestné lavice, Humpolíček opět potrestal hosty za tvrdou hru a opět následovalo na lavičce hostí velké divení. Neudržel se ani trenér Flašar a hodil na ledovou plochu láhev s pitím, za což vyfasovala střídačka hostí další 2 minuty za nesportovní chování. Zubři tedy hráli celé dvě minuty přesilovku 5 na 3. I přes velký tlak a mnoho střel ale hosty nepotrestali. Ukřivdění hosté si vylévali zlost na Zubrech dalšími tvrdými zákroky. Ve 34.minutě to odnesl Sprušil, kterého surově hodil na mantinel Tomis a Humpolíček jej za to vykázal do šaten. Při této pětiminutové přesilovce Zubři zachybovali a do velké šance se dostal Ivan. Když Tihláře nepřekonal, alespoň dalším tvrdým zákrokem poslal k ledu dojíždějícího Vlčka. Tentokrát Meo v přesilovce 5 na 3 nezaváhalo a tak i podruhé se dnes vracel Ivan z trestné lavice předčasně. Po přihrávkách Osiny a Vlčka zamířil pod břevno Sprušil a zvýšil už na 5:2. Tímto stavem také skončila druhá třetina.

O přestávce mezi druhou a třetí třetinou se už Ivan neudržel a v prostorách šaten napadl Tomáše Vlčka. Rozhodčí se spolu s trenéry dlouho nevraceli na led. Nakonec Humpolíček udělil Ivanovi nejvyšší možný trest - tedy trest ve hře. Vlček si už v utkání sice také nezahrál, ale byl potrestán jen trestem do konce zápasu. Zubři tak hráli úvodní minuty poslední třetiny další přesilovku 5 minutovou přesilovku. Hosté se mstili dál a dvě minuty inkasoval Štefanka, který velmi bolestivě sekl Kočaru. Již třetí přesilovku 5 na 3 zahráli Zubři výborně a ve 43.minutě prostřelil od modré čáry Šafránka Pala - 6:2. Na počátku 48.minuty dokonce rozvlnili Šafránkovu branku posedmé, po pěkně akci 2 na 1 Ference a Kotáska, ale protože Kočara údajně ještě ve svém obranném pásmu sekal (sami se na videu posuďte), Humpolíček gól neuznal. Další sedmý gól visel na vlásku v 55.minutě, když před útočnou modrou hlídkoval Sedlák a jel tak sólový nájezd. Neuspěl však ani při první střele, ani následné dorážce. V 57.minutě sudí ponechával hostům výhodu za faul Ference a snížit mohl těsně před Tihlářem číhající Blatoň. Skóre se ale ani tentokrát nezměnilo. Akce skončila krosčekem Osiny a tak navštívili trestnou lavici současně i dva hráči Zubrů. Orlová nabídnutou výhodu využila a po přihrávce Mikšana se k pravé tyči Tihlářovy klece trefil Luka - 6:3. Necelou minutu před závěrečnou sirénou mohl ještě zvýšit ze sólového nájezdu Kolář, ale to, že se mu to nepodařilo už nikoho nemrzelo. Zubři tak porazili zaslouženě Orlovou 6:3 a ukončili tak nejen svou nepřjemnou sérii bez vítězství, ale i vítěznou vlnu Olejářů. A protože k nim byly příznivé i výsledky dalších zápasů, vesměs úspěšných pro hosty, vrátili se zpět na 4.místo.