Zubři potřetí v sezóně zdolali Bobry a vrátili se na 1.místo

V a l a š s k é M e z i ř í č í - Po nevydařeném domácím zápase s Hodonínem dnes Zubři zajížděli na led dalšího celku z čela tabulky a to k Bobrům do Valašského Meziříčí. Zápas měl zcela odlišný průběh. Přerov se celý zápas soustředil na pozornou obranu, která dělala jen minimum chyb, opřít se mohl znovu o stoprocentní výkon Radka Tihláře a tak i přesto, že domácí měli častěji puk na svých holích a častěji stříleli, nedokázali Zubrům vstřelit více než jednu branku. Přerov to dokázal třikrát a protože Vsetín "uloupil" body v Hodoníně, vrací se Zubři po několika týdnech zpět na 1.místo 2.ligy sk. Východ
41.kolo, sobota 27.2.2010
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22.Vnenk (Sochorek) - 2.Hanák (Coufal, Kočara), 26.Pavlas (Sedlák), 47.Kočara (Halouska). Rozhodčí: Krenželok - Koliba, Mrákava. Vyloučení: 8:9 navíc Lhotský (Val.Mez.) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Buly: 38:30. Střely: 43:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Gleich - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Lhotský, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Vnenk
Tihlář - Pala, Pavlas, Halouska, Osina, Vlček, Novák - Sedlák, Sprušil, Ditrich; Coufal, Hanák, Kočara; Menšík, Kolář, Martinák; Kundrátek, Málek

Do utkání už nastoupil znovu v prvním útoku Sprušil, post zraněného Kotáska ve druhém útoku zaujal Coufal, který jako jediný zbyl ze třetího útoku. V něm chyběl Goiš i Kohút. Celý třetí útok tak byl nahrazen Menšíkem, Kolářem a Martinákem. Na střídačce ještě útočníky doplňovali Kundrátek s Málkem. Obrana hrála na tři obranné dvojice, v té první chyběl Faltýnek. Pavlas se tak posunul k Palovi, jeho místo ve druhé řadě obsadil Halouska.

Zápas začali Zubři výborně. Hned od počátku začali prověřovat domácího Gleicha ze všech pozic. Hned po odehraných 86 sekundách sklízeli poprvé "ovoce" svého náporu. Kočara v obranném pásmu vybojoval puk a přihrál jej Coufalovi, který se spolu s Hanákem dostal do akce dvou proti jednomu. V útočném pásmu Coufal vystřelil, Gleich puk nezachytil, ten proletěl za něj a Hanák celou šanci zakončoval střelou do prázdné brány - 0:1. Po čtyřech minutách už Zubři zakládali akci tří hráčů proti jednomu, ale ještě ve středním pásmu jejich postup zastavila píšťalka sudího Krenželoka, který tak učinil z důvodu zranění domácího hráče. Minutu poté si další přečíslení 2 na 1 vytvořili Sedlák se Sprušilem, ten ale neuspěl. Také Bobři se snažili dostat před Tihláře, jejich akce se však vynikající obraně Zubrů dařilo likvidovat ještě před zakončením. Teprve v 6.minutě se podařilo Bobrům vyrovnat hru a své kvality začal přítomným divákům a hráčům předvádět i Tihlář. Bobři postupně převzali iniciativu a Zubři se soustředili především na pozornou obranu, která byla špatně prostupná a dělala soupeřům velké potíže. Bobrům nepomohlo ani vyloučení Nováka ve 12.minutě. Přerovu se dařilo držet puk daleko od brány a takřka stejný průběh měla i další přesilovka domácích, když půl minuty po svém návratu na ledovou plochu Novák vyhodil mimo kluziště puk z obranného pásma. Domácím příliš nepomohla ani hra 4 na 4, blíž než ke střelám od modré čáry se nedostali. Velmi nebezpečnou šanci měli až při svém oslabení 18 sekund před první sirénou, kdy hned z buly prověřili pozornost přerovského brankáře, ale jeho zkouška dopadla na výbornou.

Na počátku 2.třetiny ještě Zubři dohrávali jednu minutu svou první přesilovou hru a během ní se do dvou šancí probojoval Kočara. Poprvé zcela volný před Gleichem prudce letící puk minul, o 15 sekund později z prostoru mezi kruhy netrefil domácí branku. Po odehrané minutě se obrana Meo dopustila snad jediné opravdu hrubé chyby v zápase. Zapomněla, že se má za chvíli z trestné lavice do hry vrátit domácí Vnenk. Ten si najel nikým nehlídán na modrou útočnou čáru, kam mu přesný pas poslal Sochorek. Sólový nájezd zakončil střelou nad Tihlářovu lapačku - 1:1. Ve 24.minutě si šel "zchladit hlavu" za hrubost na trestnou lavici domácí Kovář a Zubři toho dokázali tentokrát využít. Ve 26.minutě pálil prudce od modré čáry Sedlák a Gleich jeho střelu jen vyrazil. K puku se nejdříve dostal Pavlas a měl před sebou znovu z velké části odkrytou domácí svatyni - 1:2. Krátce poté nedovoleně bránil Martinák a Bobři se dostali do velkého tlaku. Obrovskou šanci těsně před Tihlářem spálil například ve 27.minutě Dědek, ve 33.minutě Bokroš a Bobři pevně Zubry uzamkli v obranném pásmu i při své další přesilovce mezi 34. a 36.minutou. Meo ovšem svým soupeřům nedovolilo více než střely od modré nebo mantinelu. Když se pak vyloučený Sedlák vracel do hry, pokusil se o totéž co Vnenk na počátku třetiny. I on byl zcela volný u modré čáry, přihrávka na něj však nebyla přesná, on na ni nedosáhl a bylo z toho jen zakázané uvolnění.

Před přerovskou brankou bylo horko i větší část 3.třetiny. Zubři se příliš neosvobodili ani při své početní výhodě. Naopak během ní například ohrozil Tihláře ve 44.minutě nebezpečnou střelou z první domácí Kovář. Stejný hráč najel z kruhů až před přerovskou bránu o 3 minuty později a jen o chvíli později provedl sólový nájezd Sochorek. Gólman Tihlář už ale přiváděl domácí hráče k zoufalství. A tak platilo staré známé pravidlo "Nedáš - dostaneš". Z protiútoku se od červené čáry dostal až do útočného pásma Kočara. Jeho první střelecký pokus byl ještě vyražen, dojíždějící Halouska však puk vybojoval a přihrál Kočarovi do volného prostoru. Ten už měl před sebou opět větší část brány prázdnou a tak pro něj nebyl nejmenší problém zvýšit na 1:3. Ve 48.minutě se strhla na ledové ploše mezi hráči bitka, protože domácí Lhotský po odpískání vědomě střílel na Tihláře a hostující hráči jej za to jeli potrestat. Krenželok trestal nekompromisně : čtyřminutovými tresty to odnesli domácí Lhotský a hostující Pala, jedním dvouminutovým trestem pak přerovský Kundrátek a valašskomeziříčský David Varga. K tomu všemu dostal navrch 10 minut Lhotský za nesportovní chování. Pokračovalo se ve hře 5 na 5 a převaha domácích rostla. Zubři je však do vyložené šance již nepustili. Domácím nezbylo než ostřelovat Tihláře buď z větších dálek nebo z nulových úhlů. Bobrům nepomohla přesilovka v 57.minutě a krátce po jejím skončení ani závěrečná powerplay. Utkání tak vyhráli Zubři 1:3.

Zubři dnes předvedli vynikající hru dozadu, skvěle znovu zachytal Tihlář a tyto dva faktory byly "základním stavebním kamenem" dnešního vítězství. Zubři svého dnešního soupeře tím pádem o bod přeskočili. Protože jim do karet nahrála i porážka Hodonína na vlastním ledě se Vsetínem, probojovalo se Meo opět na první místo a jeho udržení má ve zbývajících dvou kolech základní části pouze ve svých rukou.