Zubři po vynikajícím výkonu vezou z Lapače tři body

V s e t í n - Zubři dnes ve Vsetíně podali vynikající výkon a všem divákům dokázali, že jim první místo patří právem. Na Valachy vletěli raketovým tempem a než se domácí stačili rozhlédnout, na konci první minuty již Zubři vedli 0:2. Celou první třetinu soupeře nepustili do vyložené šance, sami si ještě další vytvořili. Domácím pomohla v úvodu 2.třetiny přesilovka 5 na 3, při níž snížili na 1:2 a k vyrovnání hry hodně přispěla i častá vyloučení Zubrů. Obrana i brankář Sklenář však podávali perfektní výkon prakticky bez jediné chyby a soupeřům už nedovolili až do konce zápasu skórovat. Navíc dokázali soupeře přestřílet i ve 3.třetině, kde se dal čekat nápor domácích. O vítězství Zubrů definitivně rozhodlo v 57. minutě Sedlákem proměněné trestné střílení. Výsledek 1:4 je naprosto odpovídající.
32.kolo, sobota 12.1.2013
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
1:4
(0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Vítek (Hruška O., Kajaba) - 1. Brančík (Sakrajda), 1. Hanák (Sprušil, Blinka), 36. Hanák (Kudělka, Osina), 57. Sedlák (z trest.stř.). Rozhodčí:J.Vaněk - P.Dučák, D.Vožda. Vyloučení: 10:13, navíc Goiš (Přerov) 5 min plus do konce utkání, Sakrajda (Přerov) do konce utkání, Hruška O. (Vsetín) a Brančík (Přerov) osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 35:45. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Hromada - Žabčík, Vrba, Vrána, Tichý, Vodák, Tesařík, Báchor - Zúbek, Mikšovský, Vaněk D., Podešva, Vítek, Hruška O., Brezáni, Holík, Kajaba, Štrbík.
Sklenář J. - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka - Kundrátek, Goiš, Sedlák - Sakrajda, Brančík, Ditrich - Blinka, Sprušil, Hanák - Vaněk, Brada

Zubři na svého dnešního soupeře vletěli doslova raketovou rychlostí. Valaši se ještě nestačili sformovat v obraně a už dvakrát museli lovit kotouč ze své sítě. Hned po 26 sekundách od úvodního buly Sakrajda vyhrál v útočném pásmu buly a přihrál do prostoru mezi kruhy zcela nekrytému Brančíkovi. Ten sice musel střílet bekhendem, přesto puk pod obráncem Tichým i gólmanem Hromadou poslal za brankovou čáru - 0:1. Také o dalších 19 sekund později obrana Valachů zaspala. Tentokrát si nepohlídala Hanáka a i on zcela volný je potrestal gólem - 0:2. Teprve poté se Vsetín vzpamatoval a snažil se chyby napravit. Obrana Zubrů však pracovala velice dobře a Valachy do žádné šance až před Sklenáře za celou třetinu nepustila. Ti byli nuceni střílet pouze z větších vzdáleností, což Sklenářovi nedělalo žádné potíže. Nepomohla jim ani jediná přesilovka první třetiny, při níž se Zubrům dařilo puky vyhazovat ze svého obranného pásma až k brance domácích. Naproti tomu se v úvodu 5. minuty dostal těsně za sebou do dalších dvou vyložených šancí Sedlák. Opět zcela nekrytý, od pohromy domácí tentokrát zachránil kvalitními zákroky Hromada. Velkou šanci během první třetiny si vypracoval v 15. minutě ještě Sprušil, který předjel vsetínského obránce a dostal se tak do sólového nájezdu. Při zakončení však zasáhl Hromadův beton.

Také 2.třetina začala velmi netypicky. Tentokrát se o to postaral hlavní rozhodčí Vaněk, který na přelomu 21. a 22.minuty poslal během pouhých 7 sekund na trestnou lavici Sakrajdu s Ferencem. Domácí nabídnuté šance dokazali brzy využít. Už po 24 sekundách namířil střelu po ledě přesně k levé tyči Sklenářovy svatyně Vítek a snížil tak stav na 1:2. Ještě při dohrávané přesilovce 5 na 4 si sólo vypracoval i Zúbek, ale Sklenář bravůrně zasáhl. Přibližně v polovině zápasu hlavní rozhodčí poslal dost přísně na trestnou lavici Sakrajdu a protože nesnáší ani trochu křivý pohled, za který rozdává osobní tresty jak na běžícím pásu, "dotáhl" to přerovský útočník hned ke dvěma osobním trestům najednou a tudíž vyloučení do konce zápasu. Během tohoto oslabení měl gól na hokejce domácí Zúbek. Puk byl těsně u pravé tyčky Sklenářovy klece a obraně Zubrů se jej nepodařilo dostat pryč. Když ho poslal Zúbek směrem k brance, zasáhl vynikajícím způsobem Sklenářův beton. Že rozhodčí Vaněk byl na ledě nejslabším článkem hry prokázal ve 34. minutě, když těsně vedle něho Brezani doslova praštil o mantinel s Osinou. Jeho ruka zůstala nezdvižená a vyloučil na obě strany hráče, až za bitku, která kvůli tomuto faulu vznikla. V úvodu 36.minuty obelstil domácí obránce Hanák a vypracoval si tak sólový nájezd. Ten se v těchto šancích často nemýlí a dokázal to divákům i dnes. Zamířil do pravého vinklu a rozvlnil Hromadovu síť potřetí - 1:3. Tato akce zvýšenou snahu domácího týmu výrazně ochromila a naopak se asi minutu před druhou sirénou dostal do slušné šance Goiš, mající před sebou už jen Hromadu. Jeho nájezd ale nebyl úplně sólový, protože byl zezadu tísněn, což mu přeci jen zkomplikovalo zakončení.

V poslední třetině asi většina diváků čekala nápor domácích hráčů. Zubři se však do "úplné ulity" nestáhli a naopak podle hesla "nejlepší obrana je útok" téměř 6 minut to byli oni, kteří ostřelovali,byť ne z vyložených šancí, soupeřovu branku. Po nich udělil rozhodčí Vaněk větší trest za vražení na hrazení Goišovi. Schválně porovnejte na videu sílu nárazu tohoto faulu a Brezaniho neodpískaný faul ve druhé třetině. Domácí se k souvislejším střelám dostali až během této 5 minutové přesilovky, do vyložené šance však až v polovině třetí třetiny, když se těsně před brankou ocitl nikým nekrýtý Brezani. Měl však vychýlenou mušku a Sklenář nemusel zasahovat. Po skončení dlouhotrvajícího oslabení Zubři zase začali více útočit a Valachy už opět před svou branku moc nepouštěli. Větší šanci si tentokrát vypracoval v 54.min Ditrich, Hromada ale ještě zasáhl úspěšně. O dvě minuty později zapomněla domácí obrana na Sedláka a jeho vzniklý sólový nájezd byli nuceni zlikvidovat faulem. Hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení a Sedlák v něm Hromadu mezi betony prostřelil - 1:4. Rozhodl tak asi definitivně o tom, jak budou rozděleny dnešní body.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): I když jsme se na zápas připravovali, tak soupeř nás zaskočil po dvou hrubých individuálních chybách ve vlastním pásmu a vstřelil nám dvě branky. Přerov nás dnes nepustil pořádně do žádného tlaku. Tak málo střel jsme doma neměli už hodně dlouho. Nepustili nás do žádného souvislejšího tlaku, nedařilo se nám vůbec nic. Nehráli jsme vůbec podle představ, protože nás k tomu soupeř nepustil. Musím říct, že Přerov byl bohužel pro nás lepší. Ty chyby v úvodu částečně rozhodly zápas. Doufám, že další utkání zvládneme lépe.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Dnešní utkání by bylo dobré, kdyby hlavní rozhodčí předvedl slušný výkon. To, co předvedl na obě strany, byla katastrofa. Nejlepší by bylo, kdyby zahodil píšťalku i s rukama. Obyčejně nekritizuji rozhodčí, ale dnes to bylo velmi špatné. Teď k zápasu. My jsme na Vsetín jeli s velkými obavami, protože v posledním zápase vyhráli v Prostějově, což jen tak někdo neumí, navíc máme zraněné klíčové hráče, ale hráči co nastoupili, zahráli výborně. Šli jsme do toho, že budeme hrát zodpovědně a nenecháme se zatlačit. To se nám povedlo i díky obrovskému štěstí v úvodu zápasu, kdy jsme šli do vedení 2:0. Od té doby jsme zápas hlídali a měli jej docela pod kontrolou. Šance Vsetína ve hře pět na pět nepřicházely, takže jsem měl jen strach z toho, co zase sudí pískne, ale ani v přesilovkách se domácí moc ničeho nedostali, dobře jsme bránili a do šancí je nepouštěli.