Zubři po více než měsíci nebodovali. Duel ve Vsetíně se lámal v poslední třetině

V s e t í n – Poprvé od 14. ledna vyšli přerovští hokejisté bodově naprázdno. Do Vsetína cestovali bez čtyř opor, do branky se místo Klimeše poprvé v sezoně od první minuty postavil Šurý. Zubři vedli a poté na domácí dvougólový obrat dokázali odpovědět. Pikantní partii rozhodlo třetí dějství, v němž Valaši skórovali dvakrát, zatímco Hanáci se neradovali ani jednou. Na Lapači ve svém posledním venkovním zápase základní části padli 2:4.
59.kolo, sobota 23.2.2019
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Pechanec (Jonák, Rob), 21. Slováček (Pechanec, Jonák), 44. Vávra (Šilhavý, Vítek), 51. Slováček (Pechanec, Jonák) – 4. Š. Kratochvil (Moučka, M. Kratochvil), 25. Doležal (Novotný, Pšurný). Rozhodčí: Čech, Skopal – Beneš, Komínek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3740. Střely na branku: 47:22. Zblokované střely: 4:7. Vhazování: 31:42. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Gába – Mikuš, Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Březina, Kucharzyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Vávra, Šilhavý, Vítek
Šurý – Novotný, Černý, Pala, Pohl, Malina, Weinhold – Doležal, Pšurný, Navrátil – Davídek, Dvořák, Tomi – M. Kratochvil, Moučka, Š. Kratochvil – Goiš, Gago, Vachutka

Valaši začali aktivně, když po několika vteřinách Pitule ohrozil Šurého svatyni střelou, do vedení ovšem šli Přerované. Na konci čtvrté minuty střílel z pravého kruhu Moučka a Šimon Kratochvil tečoval puk za Gábova záda. O chvíli později byl Šurý opět ve střehu, ani střela Karafiáta však neslavila úspěch, stejně jako dělovka Jeřábka od modré čáry.

Zubři se poté chvíli drželi v útočném pásmu, jenže přišel faul Goiše, po kterém museli do oslabení. Teper v něm nastřelil tyč, ale dvě vteřiny před vypršením trestu bylo srovnáno. Jonák vybídl ke střele Antonína Pechance, který propálil Šurého mezi betony.

Až do konce první třetiny pak Přerov hrál v převaze. Během klasické přesilovky však mohl inkasovat, po chybě Šurého ale naštěstí Kucharzyk odkrytou klec netrefil. Hanáci dostali posléze možnost i dvojnásobné přesilovky, jenže ani ta nebyla úspěšná. Navrátil po Pšurného příklepu pálil vysoko a dorážka Malinovy rány v podání Matouše Kratochvila šla vedle.

Úvod druhé části se Zubrům nepodařil. Po necelé minutě sice Šurý vyrazil střelu Pechance, ale na pohotovou dorážku Ondřeje Slováčka nestačil. VHK však vedl pouze čtyři minuty. Po vyhraném buly totiž střílel od modré čáry Novotný a Tomáš Doležal překvapil Gábu prezicní tečí. Vsetínská odpověď mohla být ještě rychlejší, když Slováček připravil ideální pozici pro Vítka, ale jeho zakončení šlo nad bránu.

Přerov v další minutě získal přesilovku, ta však postrádala gólový efekt. Až do konce druhé třetiny pak ubylo šancí. Modrožlutí dobře bránili a otupili útočné choutky Vsetína. Za stavu 2:2 tak třetí dějství slibovalo dramatickou zápletku.

Valaši byli ve třetí části velmi nebezpeční. Šurý sice chvíli odolával, ale ve 45. minutě už inkasoval. Šilhavý důrazně pronikl před bránu, kde se puk dostal na hůl Tomáše Vávry, který dorážkou znovu rozveselil Lapač. Přerov zakrátko hrál početní výhodu, jenže v ní prakticky nic nevymyslel. Navíc vyloučený Šilhavý udělal Zubrům hned po návratu z trestné lavice problémy. Šurého sice nevymíchal, ale získal pro svůj tým přesilovku, jelikož přerovský gólman úmyslně posunul bránu.

Pykal sice i Vsetín a hrálo se tak ve čtyřech, šance Zubrů na bodový zisk však poklesly. Pechanec si totiž vyměnil puk s Ondřejem Slováčkem, který jej protlačil těsně za brankovou čáru. Závěr už si domácí pohlídali a po výsledku 4:2 tak získali všechny tři body, Přerov odjel z Valašska s nepořízenou.