Zubři nestačili ve Vsetíně na místní Valachy celý zápas

V s e t í n - Ve Vsetíně tahali Zubři za kratší konec celý zápas. Ujali se sice celkem rychle v přesilovce vedení, ale souvislejší tlak na branku Valachů si až na několik přesilovek nedokázali vůbec vytvořit. Valaši byli lepší, ve všech třetinách střelecky aktivnější i rychlejší. Zubři si sice několik vyložených šancí ještě vypracovali, ale nedokázali už na rozdíl od Vsetína proměnit žádnou. O všem se asi definitivně rozhodlo v úvodu 3.třetiny, kdy Zubrům byli při oslabení vyloučení současně dva další hráči a jeden z nich dostal tedy odložený trest. Valaši trestali po 16 sekundách a rozhodli o svém zaslouženém vysokém vítězství, které odpovídá průběhu utkání. Zápas byl ve druhé polovině utkání až zbytečně tvrdý. Není divu, že trestná lavice hlavně ve třetí třetině takřka nevychladla.
8.kolo, středa 17.10.2012
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
5:1
(2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Dubec (O.Hruška), 17. Dubec (O.Hruška), 30. Vítek (O.Hruška), 46. Tichý (O.Hruška), 55. Zúbek (D.Vaněk) - 5. Pala (Faltýnek). Rozhodčí: Fiala - Bojda, Mikler. Vyloučení: 10:14. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1345. Buly: 39:42 Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Plšek - Vrba, Vodák, Tichý, Tesařík, Okuliar, Mečiar, Žabčík, Zúbek, D.Vaněk, Brezáni, Dubec, O.Hruška, Mikšovský, Kubo, Podešva, Kajaba, Vítek, Holík.
Vojtek (50.Okáč) - Pala, Faltýnek; Ferenc, Vlček; Osina, V.Sklenář; Drábek - Sedlák, P.Vaněk, Goiš - Brančík, Ditrich, Matušenko - Málek, Sprušil, Kolář - Brada, Kebza, Rajnoch

Zubrům, stále oslabeným o forvardy Hanáka, Sakrajdu a Kundrátka, dnes zápas oproti čtyřem předchozím venkovním vůbec nevyšel. Že o práci dnes nebude mít Vojtek nouzi, mu domácí ukazovali hned od prvních sekund. Po necelých čtyřech minutách jejich první nápor přerušilo vyloučení. Během přesilovky se Zubrům podařilo uzamknout Valachy před Plškem a několikrát ho nebezpečně ohrozit. Poslední velmi tvrdá střela z hole Paly zamířila z poměrně velké dálky do levého vinklu Plškovy branky a Zubři se tak v závěru 5. minuty ujali vedení 0:1. Ještě asi dalších 5 minut se žádný z týmů nemohl dostat do tempa. Bylo škoda, že Zubry v této fázi zápasu zbrzdilo oslabení. Od 10. minuty však začali na ledě vládnout Valaši. Vyvinuli na Zubry tlak, jejich střely ale zatím Vojtka nemohly příliš polekat. První z klíčových okamžiků zápasu přišel ve 14. minutě. Při jedné z ojedinělých šancí Přerova se podařilo uvolnit mezi kruhy Sprušilovi, ale ten své bývalé spoluhráče nepotrestal. Při jeho střele pomohla Plškovi tyč. V závěru 15. minuty se však radovali místní diváci. Ondřej Hruška přihrál z boku přesně před branku, kde již číhal Dubec. Na jeho střelu z první neměl Vojtek žádnou šanci - 1:1. Atak gólem povzbuzených Valachů neustal a o dvě minuty později se jim při další vyložené šanci povedlo otočit zápas. Střelu O. Hrušky se sice podařilo Vojtkovi vyrazit, ale v domnění, že má puk pod sebou se rychle nepřemístil a Dubec, k němuž se puk dostal, měl před sebou už jen prázdnou branku - 2:1. Meo až do konce třetiny už vystřelilo jen jednou, byť střelecký pokus zcela volného Brančíka z prostoru mezi kruhy po gólu rozhodně volal.

Ani přestávka bohužel nic nového do hry Zubrů nepřinesla, utkání pokračovalo "v kolejích" druhé desetiminutovky. Útočili stále hlavně Vsetínští. Ve 23. minutě se do sólového nájezdu dostal Mikšovský. Vojtek skvělým zákrokem mu ale skórovat nedovolil. Meo se dostalo na chvíli před Plška při své přesilovce mezi 25. a 27. minutou, ale k vyrovnání to nevedlo. Naopak, krátce po jejím skončení si početní výhodu oba týmy vyměnily a Valaši se chopili znovu vesla. Jen 3 sekundy po návratu Sedláka z trestné lavice přihrál O.Hruška zpoza branky k levé tyči Vítkovi a ten našel úzkou mezírku ní mezi a Vojtkovým betonem - 3:1. Od této chvíle se začalo častěji vylučovat. Ve 33. minutě spálil velkou šanci těsně před Vojtkem D.Vaněk a nápor Valachů po dalších 5 minutách utnulo až jejich oslabení za vyhození puku. Při něm nebezpečně střílel od modré čáry Faltýnek a těsně před Plškem puk ještě tečoval Sedlák. Vsetínský gólman byl ale rychlejší. Prakticky jediná větší šance Zubrů v této třetině. Čtvrtý gól Vsetína doslova visel na vlásku 35 sekund před koncem 2.třetiny. Po střelách Valachů ležel Vojtek na ledě, ale neměl puk pod kontrolou a velká část přerovské branky byla odkrytá. První byl u něj Kubo, ale naštěstí trefil jen přerovského gólmana. Akce měla dohru nejdříve za Vojtkovou brankou, kde si to několik hráčů rozdalo ručně a poté na trestné lavici, na níž současně putovala z každé strany dvojice hráčů.

Ze začátku třetí třetiny se zdálo, že to Zubři ještě zkusí zvrátit, a asi 100 sekund po jejím zahájení se do sólového nájezdu dostal Goiš, žel minul. Krátce nato šli Zubři do čtyř a po 63 minutách si vytvořili Valaši vyloženou šanci, která sice gól nepřinesla, ale vyžádala si dva fauly Zubrů. Ti tak najednou seděli na trestné lavici tři a díky odloženému trestu mělo Přerov čekat celých 120 sekund oslabení 3 na 5. Hned po 16 sekundách, ještě než skončil první z trestů, prostřelil Vojtka tvrdou střelou Tichý a na Lapači se zhasínalo počtvrté - 4:1. Oslabení 3 na 5 tudíž pokračovalo dál. Než se všichni Zubři stačili vrátit na led, spálil další tutovku Podešva, který minul prázdnou branku. V 50. minutě došlo v brance Zubrů k výměně, do brány nastoupil Okáč. Třebaže zápas už byl prakticky rozhodnutý, dohrával se nezvykle tvrdě, bylo uloženo ještě 9 trestů! Při jedné z přesilovek mohl alespoň snížit v 55. minutě těsně před Plškem Kolář, který měl rovněž velkou část branky volnou, ale bohužel netrefil puk přesně. O půlminuty později obrana Zubrů zaspala a Valaši z přečíslení 2 na 1 skórovali popáté. Po přihrávce D.Vaňka prostřelil Okáče Zúbek - 5:1, čímž uzavřel gólový účet zápasu.

I přes vysokou porážku Zubři zatím udrželi třetí místo. Nepovedený výkon ze Vsetína budou moci odčinit v sobotu na domácím ledě proti Porubě. Body jsou velmi potřeba, uprostřed tabulky je totiž velmi husto, mezi 3.místem a předposledním 9. jsou pouhé tři body!

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Do chvíle, než se nám podařilo vyrovnat, byla naše hra špatná, nepřesná. Po vstřeleném gólu začal hrát mančaft úplně jinak a to co jsme si řekli, splnili hráči na 110%. Myslím si, že jsme odehráli dosud nejlepší utkání v sezóně. Všechny do jednoho musím pochválit, protože po stránce taktické, herní i co se týče nasazení hrál dnes celý tým výborně a zaslouží poděkování.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): V prvních patnácti minutách jsme začali dobře. Domácí jsme nepustili prakticky k ničemu, měli jsme dobrý pohyb, navíc jsme dali v přesilovce gól. Bohužel koncovka první třetiny nejspíš rozhodla o osudu celého utkání. Měli jsme vyloženou šanci na 2:0, tu jsme nedali, naopak domácím se, po dvou našich chybách, podařilo utkání otočit. Od druhé třetiny už to byla z naší strany neukázněnost. Utkání se nedá vyhrát ani ve čtyřech ani ve třech, takže pak už to byla jen otázka skóre. Zkrátka tolik vyloučení, co jsme měli ve druhé a třetí třetině… tak se hrát nedá.