Zubři doma porazili Opavu a poskočili na druhé místo

P ř e r o v - Další tři body do tabulky získal tým přerovských Zubrů v dnešním utkání s Opavou. Gólový účet zápasu načal velmi brzy po využité přesilovce Kočara. Hosté se však nevzdali a Přerovu to po chvíli oplatili stejnou mincí. V závěru první části ale domácí opět slavili a do šaten odcházeli nakonec s jednobrankovým vedením. Druhá část hry ani jeden střelecký zápis nepřinesla, ta třetí už však ano. Přerov se nejprve dokázal prosadit potřetí, ale Slezan v závěru zápasu ještě vykřesal naději na body. Vyrovnání však Zubři díky dobré obranné činnosti nepovolili a po výhře 3:2 poskočili v tabulce už na druhé místo.
20.kolo, středa 2.12.2009
HC ZUBR Přerov - HK Opava
3:2
(2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Kočara, 19. Kolář (Kohút), 45. Coufal (Kohút) - 8. Tichý (Měch), 55. Grofek (Měch, Vitásek). Rozhodčí: Mech - Held, Trunečka. Vyloučení: 5:5, navíc Osina (Přerov) 10 minut osobní trest, Kolář (Přerov) 10 minut osobní trest - Dohnal (Opava) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 35:25. Buly: 30:36 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Tihlář - Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Ferenc, Řezníček - Ditrich, Menšík, Sprušil - Hanák, Kočara, Kolář - Coufal, Kohút, Goiš - Holík, Nedbal
Trenčan - Vitásek, Dohnal, Plánovský, Tichý, Koloničný, Kukol, Schreier, Měch, Glabazňa, Polok, Tůma, Pavelek, Kocián, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Verlič, Kovalovský

Utkání přerovských Zubrů s Opavou začalo obrovskou šancí domácích. Už po dvaceti vteřinách oklamal opavskou obranu Ditrich, ale v nájezdu nechal vyniknout brankáře Trenčana. Zubři i dále zle dotírali a po krátké chvíli si vynutili faul soupeře. Ten nakonec domácí dokázali potrestat a po přesné střele Kočary vedli 1:0. Na konci 6. minuty dostala Opava výbornou možnost na vyrovnání. Zubři byli dvakrát během několika vteřin vyloučeni a museli se zuby nehty bránit. Část oslabení sehráli dobře, ale v jeho závěru už Tihlář nestačil pokrýt tvrdou střelu Tichého - 1:1. V polovině 13. minuty mohl přerovský Zubr opět výrazně ohrozit opavskou branku, přesilovou hru však nesehrál ideálně. Nakonec se ale domácí v závěru první části znovu radovali. Z nenápadné akce skóroval Kolář a zajistil žlutomodrým barvám opět vedení - 2:1.

Také začátek druhé třetiny přinesl hodně aktivní hru Zubrů. Z ní mohl bleskově přidat třetí gól Hanák, ale z dobré střelecké pozice udělal jen razítko na horní tyčku Trenčanovy svatyně. I v dalších minutách dobře organizovaná přerovská obrana nepovolila soupeři výrazněji ohrozit domácí branku. Počet nadějných šancí Přerova naopak dále narůstal. Stoprocentní možnost měl v závěru 31. minuty Goiš s Menšíkem, kteří dokonce sami uháněli na opavskou branku. Přečíslení však přerovští hráči nedokázali gólově zakončit, když Menšík u tyčky minul neposedný kotouč. Další „gólovku“ domácí hokejisté spálili dvě minuty před koncem druhé periody. To Hanák poslal puk zpoza branky na výborně postaveného Koláře, který měl dostatek času si kotouč ztlumit a vystřelit. I při této šanci však kus černé gumy olízl tyč opavské branky.

V úvodu třetí třetiny dostal Slezan možnost hrát přesilovou hru. Nebezpečně ze tří metrů pálil v početní výhodě Pavelek a chvíli po něm i Grofek. Brankář Tihlář však střelám odolal a vedení Zubrů ubránil. Ve 45. minutě potěšil dobře zaplněné tribuny přerovské haly třetí domácí útok, které se zasloužil o další gól. Útočník Kohút si při akci všiml dobře najetého Coufala, který střelou z první nekompromisně poslal puk do branky - 3:1. V posledních deseti minutách přišla na řadu série vyloučení a Opava si chvíli vyzkoušela i přesilovku čtyři na tři. V ní nebezpečně střílel Měch a těsně minul přerovskou klec. Pět minut před koncem zadělal opavský Slezan na pořádné drama. Brankáři Tihlářovi totiž po střele Grofka propadl kotouč za čáru a stav zápasu už byl pouze 3:2. Jakékoliv další komplikace ale Zubři díky pozorné obraně v závěrečných minutách odmítli a Opavě už dokonce i při její hře bez brankáře nepovolili vyrovnat.