ONLINE >>> HC ZUBR Přerov - Berani Zlín 1:4

Zubři dlouho bušili do ústecké zdi. Nakonec ji prolomili a v nájezdech dokonali obrat

Zubři dlouho bušili do ústecké zdi. Nakonec ji prolomili a v nájezdech dokonali obrat
Ú s t í n a d L a b e m – Jako obránce verdunské pevnosti za první světové války si musel připadat ústecký brankář Dlouhý. Útočníci se zubrem na drese jej dlouho nemohli překonat, na konci třetí třetiny se jim to však zásluhou kapitána Sýkory přeci jen povedlo a smazali „fotbalové“ vedení Severočechů 1:0. Prodloužení gól navzdory šancím na obou stranách nepřineslo. Útočník Slovanu Melka dokonce pohrdl trestným střílením. Naopak v rozhodujících nájezdech už úspěšní střelci nechyběli. O jednoho více jich díky trefě Karla Pláška juniora z páté série bylo na straně Přerova. Hanáci tak pod hradem Střekovem získali dva body.
45.kolo, pátek 2.2.2018
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
1:2sn
(1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Davídek – 59. Sýkora (Pšurný), rozhodující nájezd Plášek ml. Rozhodčí: Wagner, Luczków – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 731. Střely na branku: 32:47. Zblokované střely: 14:12. Vhazování: 33:50. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dlouhý – Brož, Kurka, Vágner, Weinhold, Vaněk, Zdvořáček, Mlčoch – Severa, Gengel, Davídek – Merta, Melka, Smolka – Navarra, Krliš, Volf – Najman, Markulinec
Šimboch – Malina, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Černý, Padrnos – Doležal, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Procházka, Navrátil, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Dvořák

Komentář k zápasu

Do začátku zápasu vstoupily oba celky velmi vlažně a tomu odpovídala i úroveň hry. Hráči obou týmů nechtěli příliš bruslit, a proto nebylo k vidění mnoho nebebezpečných střel. Avšak při jednom nevýrazném útoku se dostal Milan Davídek za hostující branku, odkud se pokoušel přihrát před brankoviště. Místo toho ale nastřelil brusli přerovského hráče, od které se puk odrazil za záda Šimbocha. Po inkasované brance začali Zubři pořádně bruslit, což vyústilo v mnoho šancí, které však skvěle likvidoval Dlouhý. Hostům se nakonec nepodařilo ani přes dvě vlastní přesilovky vyrovnat a tak první třetina skončila 1:0.

Druhá třetina byla od obou celků velmi slabá, ale Zubři hráli přece jenom o trochu lépe a tak měli více ze hry. Slovan opakovaně pouze vyhazoval puky z vlastní třetiny a hosté se poté pokaždé rozjeli do neúspěšného útoku, při kterém jim domácí kotouč odebrali a scénář se opakoval znovu. Slovan se v druhé třetině vůbec nesnažil útočit, o čem vypovídají pouhé čtyři střely na branku za tuto pasáž hry. Ústečtí hokejisté nakonec druhou třetinu odbránili a ta skončila také v poměru 1:0.

Ve třetí třetině bylo vidět, že ústečtí trenéři promluvili svým svěřencům do duše a ti se začali tlačit do útoku a ohrožovat branku Zubrů nebezpečnými úniky. Avšak jejich snahy ke gólu nevedly. Hosté však také nelenili a hrozili zajímavými pokusy a tak byl paradoxně vidět ve třetí třetině nejhezčí hokej. Jedna obrovská šance střídala druhou, ale bez úspěchu, a tak se zdálo, že Slovan dokáže udržet vedení. Dvě minuty před koncem ovšem přišlo vyloučení na straně domácích po faulu Davida Merty. Zubři této příležitosti využili a při hře šest na čtyři po odvolání brankáře srovnal Tomáš Sýkora. Zápas tak v řádné hrací době k rozuzlení nedospěl, na řadu muselo přijít prodloužení.

Při hře tři na tři byl v úvodu faulován Antonín Melka při samostatném úniku a tak bylo nařízeno trestné střílení, které však nedokázal Melka úspěšně proměnit. Slovan hosty tlačil a vypracoval si i dvě velmi nebezpečné šance, ale Šimboch obě vychytal, a tak nakonec muselo dojít na samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech figurovali po čtyřech sériích na obou stranách dva úspěšní střelci. Za Ústí se trefili Volf se Severou, za Přerov Sýkora s Palou. V páté sérii domácí Davídek neuspěl a Karel Plášek mladší mohl Zubrům přisoudit druhý bod. To se mu také nakonec podařilo, Dlouhého přelstil střelou mezi betony a překlopil výsledek na stranu Hanáků.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme věděli, že nás dnes čeká těžší zápas než s Kladnem, protože Přerov je výborné mužstvo. Výborně bruslí, jsou silní, na to jsme naše hráče upozorňovali. Myslím si, že do puntíku splnili to, co jsme po nich chtěli. Musím pochválit celé mužstvo za bojovnost, protože hokejová kvalita byla na straně soupeře. My jsme hráli srdíčkem a Honza Dlouhý výborně zachytal. Je škoda, že jsme to nedotáhli do konce a udělali jsme taktickou chybu. Později jsme se nechali vyloučit a soupeř toho využil k vyrovnání. Co se týče nájezdů, v těch jsme se zlepšili. Dali jsme sice jenom dva góly, ale bohužel to nestačilo a proto jsme na nájezdy prohráli. Myslím, že letos jsme snad ani jednou nevyhráli na nájezdy, což je škoda, protože naše mužstvo se opravdu snažilo a možná, že jsme si zasloužili víc, než jeden bod. Sezónu musíme dohrát především s bojovností a pokusit se o co nejlepší umístění.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím, že v poslední době se trošku trápíme, a to především v zakončení. Stejně jako s Třebíčí, tak i dnes jsme si vytvořili poměrně dost šancí. K utkání jsme přistoupili zodpovědně, myslím, že jsme nic nepodcenili. Ale bohužel, dát gól je pro nás teď dost velký problém, a to se projevilo i v dnešním utkání. Byli jsme nachystaní na hru Ústí, na jejich perfektní defenzivu. Myslím si, že jsme ji párkrát překonali, že jsme si pár šancí vytvořili, ale naše zakončení bylo žalostné. Z toho se rekrutoval výsledek, za který jsme nakonec vděční. Dva body jsou pro nás dnes vítězstvím vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel.