Zubři Kladnu tříbrankovým comebackem pěkně zatopili. Přesto s Rytíři nebodovali

K l a d n o – Ani za stavu 0:4 nesložili zbraně. Hokejisté Přerova se do zápasu s Kladnem, který se pro ně nevyvíjel dobře, dokázali vrátit. Vedení Rytířů během sedmi minut třetí třetiny stáhli na rozdíl jediné branky a závěr pořádně zdramatizovali. Proti nalomenému soupeři zkoušeli vyrovnat při hře bez gólmana, úspěšní však nebyli.
7.kolo, pondělí 24.9.2018
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
5:3
(1:0, 1:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 5. Vildumetz (Strnad, Vampola), 37. Vampola (Nash), 42. Redlich (Kružík, Kubík), 47. Strnad (Vildumetz, Zelingr), 59. Vampola (Jelínek) – 49. Zbořil (Pšurný, Novotný), 49. Goiš (Hejcman), 56. Goiš (Malina, Hejcman). Rozhodčí: Šindel, Valenta – Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:5, navíc Veber (Kladno) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1607. Střely na branku: 33:29. Zblokované střely: 9:9. Vhazování: 27:40. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3.
Brízgala – Svedlund, Nash, Zelingr, Hořava, Veber, Kehar – Strnad, Vampola, Vildumetz – Redlich, Kubík, Kružík – Š. Bláha, Zigmund, Hajný – O. Bláha, Filip, Jelínek
Klimeš – Pala, Valenta, Novotný, Zbořil, Černý, Padrnos, Pohl – Rachůnek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Navrátil – Doležal, Hejcman, Goiš – Mašín, Moučka, Malina

Souboj na kladenském ledě začal tutovkou Zubrů. Hned po půl minutě Sýkora našel nekrytého Sikoru, ale ten z úhlu napálil tyčku Brízgalovy svatyně. Také Rytíři svoji první šanci nezužitkovali, když Hořava zblízka neprocedil puk za Klimeše, jenže hned poté následovala příležitost další, a ta už skóre změnila. Tomáš Vildumetz si našel odražený kotouč, který bez potíží uklidil do brány.

Zakrátko sahal tým Zubrů během přesilovky po vyrovnání. Velmi nebezpečně si počínali Procházka, Sikora i Pšurný, kladenský gólman ovšem těžké situace vyřešil. V závěru první tercie se aktivita, i díky přesilovce, přenesla k domácím. Zvýšit vedení mohl Hajný, který však po Filipově příklepu nezakončil. Poslední vteřiny pak ještě přinesly šanci Zubrů. Přečíslení Hejcmana s Goišem ale stav 1:0 nezměnilo.

Druhé dějství naopak otevřela příležitost Kladna. Kružík získal mezi kruhy hodně prostoru a vystrašil Klimeše nepříjemnou střelou. Od 26. až do 32. minuty pak hráli Zubři v početní výhodě. Nejprve ale mohli sami inkasovat, když po nepřesné přihrávce pláchl Redlich a jen díky Klimešově výtečnému zákroku to stále bylo o gól. Těsně po půli zápasu mohl srovnat Rachůnek, který dostal parádně kotouč k tyči, jenže při střele mu kotouč sjel z hole.

Přerované přesilovkami pohrdli, to Kladenští tu svoji záhy proměnili. Petr Vampola rozjel akci po křídle a natlačil se před Klimeše, kterého nekompromisně překonal pod horní tyčku. Těsně před sirénou ještě Rytíři sahali po třetím gólu. Při šanci Strnada však kotouč zamířil těsně nad bránu.

Za stavu 2:0 z pohledu domácích pomýšleli Zubři na možný zvrat, plány se však začaly bořit. Nahození Kubíka se odrazilo od zadního mantinelu k Tomáši Redlichovi, což Klimeš nečekal a kladenský útočník tak mohl pohodlně dorážet. O chvíli později Přerov doplatil na vyloučení a Jakub Strnad zvyšoval na 4:0.

Už se zdálo, že bude definitivně rozhodnuto, avšak modrožlutí ještě zařídili obrovské drama. Ránu Pšurného brankář Brízgala pouze vyrazil před sebe a Mikuláš Zbořil pohotovou dorážkou snížil. Za 49 vteřin pak vznikl velký závar v kladenském brankovišti, kde si počínal důrazně Jiří Goiš a touš protlačil za Brízgalova záda.

Rytíři si vzali oddechový čas, ale ten jim příliš nepomohl. Necelých pět minut před koncem střílel od modré čáry Malina a Jiří Goiš jemnou tečí dostal Zubry na rozdíl jediného gólu! Stoprocentní šanci poté měl ještě Procházka, mohutný finiš však Přerov už nedotáhl. Při hře vabank bez brankáře se kotouč dostal na hůl Petra Vampoly, který střelou z úhlu stanovil konečné skóre na 5:3 pro Kladno.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Chtěli jsme hrát aktivně, protože jsme věděli, že Přerov je velice kvalitní mužstvo, které hraje chytrý hokej. To také několikrát ukázali. Nám se podařilo dát góly, bohužel ve třetí třetině jsme za stavu 4:0 udělali zbytečný faul. Soupeř se tím dostal do hry a ukázal, jakou má sílu. Během chvíle se dostal na kontakt, naštěstí se nám povedlo zápas uhrát. Musím pochválit všechny hráče včetně mladíků z juniorky. Nastoupili, protože máme poměrně velkou marodku, a my jsme byli rádi, že naskočili. Když byli na ledě, tak odvedli dobrou práci. Hráčům proto patří velký dík za to, že jsme to proti takto kvalitnímu soupeři dokázali urvat. Jirka Říha je zraněný, uvidíme, kdy bude moci nastoupit. Teď je v práci lékářů, nevíme, na jak dlouho to bude.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): V dnešním utkání jsme chtěli potvrdit dobrý vstup do sezony. Opak byl pravdou. Prvních čtyřicet minut jsme vůbec nehráli hokej, kterým se prezentujeme. Bylo to bez tlaku do brány, bez důrazu v předbrankových prostorech a vlažně v obranné třetině. V tom nás soupeř jednoznačně předčil. Byl bojovnější a hrál si svoji hru. My jsme si vytvořili gólové šance, ale neproměnili jsme je. Ani v přesilovce pět na tři. Soupeř tak zaslouženě odskočil. Ve třetí třetině jsme začali hrát hokej, který musíme hrát, pokud chceme být úspěšní. Nicméně soupeř si vedení pohlídal. Gratuluji mu, my musíme k dalšímu zápasu přistoupit jinak.