Zubři Frýdku znovu nedali ani gól a doma poprvé prohráli v normální hrací době

P ř e r o v – Hokejisté Přerova podlehli v 19. kole Chance ligy Frýdku-Místku 0:1 a poprvé v aktuální sezoně v domácím prostředí nebodovali. Jediný gól zápasu vstřelil ve 34. minutě Svačina. Zubři se proti rysům neprosadili stejně jako v zářijovém vzájemném duelu, jejich vítězná série se tak zastavila na třech utkáních. V tabulce i přes prohru zůstali na třetím místě.
19.kolo, sobota 5.11.2022
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Svačina. Rozhodčí: Koziol, Mejzlík – Bezděk, Vašíček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1277. Střely na branku: 47:28. Zblokované střely: 14:8. Vhazování: 30:24. Průběh utkání: 0:1.
Postava – Kudělka, Černý, Kubeš, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák – Doležal, Süss, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Dobša, Macuh, Goiš – Dvořák, Ministr, Indrák
Mokry – Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Zahradníček, Žůrek, Adámek, Homola – Svačina, Vrdlovec, Dostálek – Hotěk, Haas, Lyszczarczyk – Ramik, Zeman, Bednář – Macháček, Matěj, Geidl

V první třetině přicházeli s gólovými šancemi zejména hosté. V páté minutě měli k dispozici přečíslení třech na jednoho, Lyszczarczykova přihrávka zpoza branky pak ale hokejku Hoťka nenašla. Stoprocentní možnost posléze před brankou neproměnil Vrdlovec a téhož hráče Postava vychytal i o několik minut později. Proti četným střeleckým pokusům musel na opačné straně zasahovat betony Mokry, své spoluhráče pak právě betonem zachránil v dobré souhře čtvrtého útoku, kterou zakončoval Indrák. Zubři ubránili dvojici oslabení, a tak stejně jako v prvním zápase skončila první třetina bez branek.

Druhé dějství nabízelo dále neslaný a nemastný hokej, málo šancí a dobrou přerovskou defenzivu v oslabeních. Až po půli zápasu přišlo z ledu vzrušení v podobě brejku Krisla či následného přerovského tlaku. Skóre neotevřel ani Haas, když trefil spojnici Postavovy branky. Ve 34. minutě už ale zápis do gólových statistik přišel a opět to nebyl Přerov, kdo otevřel skóre. Po levém křídle se protáhl Vladimír Svačina, jenž po přesné střele v pádu zboural Postavu. Hra kvůli tomu několik minut nepokračovala, mladý přerovský gólman po ošetření nakonec duel dochytal. Šanci na srovnání poté neproměnili v gól Goiš s Macuhem, do šaten se tak zamířilo za hubeného vedení Frýdku.

Třetí část začal v početní výhodě domácí tým, ani on ale s využitím nepřišel. Blízko měl Přerov k brance ve 46. minutě, kdy byl v závaru před brankou proti Mokry roztažený na brankové čáře a několik odrazů puku. Postava pak skvěle vychytal Svačinu i o několik minut později Haase, na opačné straně zase zabránil srovnání Dvořáka Mokry. Tomu dvě minuty před koncem pomohl domácí Doležal, když jej před odkrytou brankou nastřelil Černý a zabránil tak jistému gólu.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Oba týmy podaly výborný výkon, hrál se rychlý hokej, skvěle zachytali oba brankáři. Soupeř proměnil šanci, která nebyla úplně vyložená. V první třetině toho měl více, pak jsme se herně vyrovnali. Nebyli jsme schopni překonat soupeřova brankáře, přestože tam byla spousta zajímavých situací. Nedá se nic dělat. Prohráli jsme a musíme se snažit dál.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Předně bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Udělali nám parádní kulisu a stejně jako ve Zlíně byli nedílnou součástí naší výhry. Děkuji také celému týmu. Řekli jsme si, že chceme vycházet z dobré defenzivy, a kluci to plnili do puntíku. Odměnou je nám výhra a čisté konto. Škoda, že jsme nevstřelili více branek, na druhou stranu jsme rádi za tři body, pro které jsme udělali maximum.