Ze zápasu s Hradištěm berou Zubři po boji všechny body

P ř e r o v – Hokejisté přerovského Zubru po výprasku v Porubě dokázali v sobotním domácím duelu sedmnáctého kola s Uherském Hradištěm naplno bodovat, když jej vyhráli 4:3, tedy stejným výsledkem jako předchozí vzájemný na Slovácku. Dvě třetiny se Přerovu výsledkově dařilo, ale ve třetí soupeře pustili zpátky do hry a skóre se hned dvakrát značně zdramatizovalo. Těsnou výhru už si ale tým Zubrů nenechal vzít a po návratu ze série venkovních zápasů tak mohl před domácím publikem oslavit další tři body. Hodně velká škoda je však celé řady neproměněných šancí, vítězství přerovského týmu totiž mělo být mnohem vyšší.
17.kolo, sobota 5.11.2011
HC ZUBR Přerov - HC Uherské Hradiště
4:3
(1:0, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 11. Kundrátek (Sedlák), 21. Ditrich (Brančík), 40. Kočara (Ferenc, Hanák), 56. Kolařík (Vlček) - 44. Sakrajda (Šťastný), 46. Hrabec (Horehleď, Sakrajda), 58. Rapant M. (Krystýnek, Mikeš). Rozhodčí: Mrkva - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 5:9, navíc Krystýnek (Uherské Hradiště) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1480. Buly: 42:32 Střely: 53:38 z toho na branku: 43:26. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.
J. Sklenář - Pala, Ferenc, Pospíšil, Krajíček, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář - Hanák, Kočara, Blinka - Goiš, Brančík, Ditrich - Sedlák, Kundrátek, Kolařík - Černý, Menšík, Kocan
Kůdela - Šťastný, Sladký, Krystýnek, Matula, Vodák, J. Rapant, Pochylý, Karpíšek, Sakrajda, Červenka, Mikeš, M. Rapant, Sekerka, Šoula, Horehleď, Hrabec

První třetina se nesla ve znamení aktivní hry přerovského týmu. Zubři si brzy vynutili faul soupeře, ale v početní výhodě se nakonec prosadit nedokázali, i když Palova bomba od modré byla hodně nepříjemná. Ze stejného místa to zkoušel na konci čtvrté minuty také Vlček, ale ani on nebyl úspěšný. V polovině osmé minuty o sobě dalo vědět také Uherské Hradiště, šance Michala Rapanta ovšem postrádala důraz a tak Sklenář v přerovské kleci nemusel vážněji zasahovat.

Další minuty poté přinesly ještě o něco vyšší aktivitu domácích Zubrů, kteří díky ní šli zaslouženě do vedení. Ditrich sice své sólo ještě neproměnil a vyhořel na výborném Kůdelově zákroku, ale Kundrátek po chvíli už z dorážky rozjásal více než tisícovku diváků. O vedení ovšem domácí mohli poměrně brzy přijít, jelikož Hrabec i Sakrajda byli v krátkém sledu v obrovských šancích. Oba ale nastřelili tyč Sklenářovy klece a přerovští hráči i fanoušci si proto mohli oddechnout. Vedení 1:0 vydrželo následně až do konce prvního dějství, přestože Přerov hrál ještě dvě přesilovky a soupeři hodně zatápěl.

Úvod druhé třetiny se Zubrům vydařil náramně. Hned po šestnácti vteřinách totiž Brančík chytře našel zcela volného Ditricha, který už neměl problém dopravit kus černé gumy do poloodkryté branky. Dalším skórujícím hráčem se mohl po necelých dvou minutách stát Hanák. Zaváhání v obraně soupeře ovšem potrestat nedokázal a v nájezdu zakončoval těsně vedle. Tento moment jakoby domácí tým uspal. Uherské Hradiště díky tomu zvýšilo obrátky a domácí družstvo na ně reagovalo oddechovým časem. Brankář Sklenář musel krýt několik nebezpečných střel, Hrabec ani Červenka však gólový úspěch nezaznamenali. V závěru prostředního dějství už ale domácí opět trochu zvýšili důraz a podařilo se jim přidat třetí přesný zásah. Při hře ve čtyřech předvedl Přerov pěknou spolupráci na konci které byl pohodlně střílející Kočara.

Kdo čekal hned ze začátku třetí třetiny další gól v hradišťské kleci, který by soupeře možná už zlomil, ten musel být zklamán. Přerov totiž povolil týmu ze Slovácka se k němu ve skóre přiblížit. Se začátkem 44. minuty hosté díky agilnímu Sakrajdovi bleskově potrestali Brančíkův faul a za další dvě minuty nechali před kasou dorážet Hrabce. Odpověď Zubrů mohla být rychlá, leč následný protiútok gólem neskončil a bez úspěchu domácí zahráli v dalších minutách také dvě přesilové hry. Vyšla jim až ta následná čtyři minuty před koncem, kdy si drze sjel před branku Kolařík a Kůdelovi nedal šanci zasáhnout.

Ani tento gól však pro domácí tým nepřinesl klid. Uherské Hradiště své zbraně nesložilo a zásluhou Michala Rapanta opět v závěru boje měření sil zdramatizovalo. S posledními dvěma minutami si navíc střídačka hostů vzala oddechový čas a zkusila to v šesti bez brankáře. O možnost vyrovnání se ale soupeř Zubrů připravil vlastní nedisciplinovaností, když v poslední minutě hodně dlouho reklamoval verdikt rozhodčích, za což byl vyloučen. Přerov už tak svůj náskok 4:3 ubránil a v tabulce si polepšil o další tři body.

sestřih videozáznamu utkání naleznete Na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme si dnes napravit reputaci z té Poruby. První třetina vypadala velice slibně, ale bohužel jsme dali jen jeden gól. Po tom druhém se kluci hodně uspokojili a byla to od nás taková malá tragédie. Mysleli jsme si, že to půjde samo, dáme soupeři osm nebo devět gólů a bude vymalováno. Místo toho jsme soupeře pustli do hry, Hradiště vycítilo šanci, že může u nás bodovat, tak jsme se o výsledek báli až do samotného konce.

Petr Sakrajda (HC Uherské Hradiště): Za stavu 3:0 jsme hráčům říkali, ať do soupeře jdou, protože jsme se herně domácím vyrovnali. Třetí gól jsme ale dostali při hře čtyři na čtyři, kde byl jasný faul na našeho hráče. Pan rozhodčí Mrkva nám už letos pískal pátý zápas a je opravdu obrovský výsměch, co on dokáže udělat z hokeje. Více k tomu nemám co říct.