Zase ta přesilová hra. Zubrům v Jihlavě tentokrát všechny tři body sebrala

J i h l a v a – Druhý zápas po sobě a opět jediný vstřelený gól. Stejně jako v Benátkách nad Jizerou i na ledě vedoucí Jihlavy padl před zraky hokejistů Přerova v přesilovce. Na rozdíl od soboty ale v tomto případě inkasovali Hanáci. Po polovině druhé části skóroval snajpr Dukly Pekr, což jeho týmu nakonec stačilo na vítězství. Zubři, kterým opět chyběli potrestaní obránci Ferenc s Krislem, ale neodehráli vůbec špatnou partii. Do dalších kol Chance ligy mají na čem stavět.
46.kolo, pondělí 14.1.2019
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
1:0
(0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Pekr (Pohl). Rozhodčí: Grech, Šindel – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1339. Střely na branku: 37:34. Zblokované střely: 3:5. Vhazování: 25:35. Průběh utkání: 1:0.
Lundström – Pohl, Holý, Mareš, Matějíček, Štindl, Půža, Černohorský – Anděl, Skořepa, Pekr – Zeman, Werbik, Čachotský – Klíma, Osmík, Hrníčko – Harkabus, Čermák, Chlubna
Klimeš – Zbořil, Černý, Pala, Malina, Hamrlík, Novotný – Doležal, Pšurný, Tomi – Sikora, Sýkora, M. Kratochvil – Goiš, Hejcman, Navrátil – Dvořák, Moučka, Indrák

Úvod zápasu byl na obou stranách bez vážnějších šancí. Zubři lídra tabulky nepustili do obvyklého tlaku, i když se od konce šesté minuty museli kvůli faulu Dvořáka bránit v oslabení. Přerované velmi zodpovědnou defenzívou odráželi soupeřovy útoky a Klimeš tak mnoho práce neměl. V 11. minutě se prodíral do šance Osmík, ale gólman Zubrů při prvním ostřejším zákroku zachytil puk do lapačky.

Přerov zahrozil o chvilku později. Lundströma nepříjemnou střelou otestoval Moučka, ale jihlavský kasař s podporou svých obránců situaci vyřešil. Hanáci se zakrátko dostali do další šance, když Sýkora po buly nabil Sikorovi, jenže i modrožlutá „osmička“ nechala vyniknout brankáře. Největší příležitost prvního dějství přišla minutu a půl před koncem. Jihlavský Werbik se dostal do brejku, který Doležal musel hasit za cenu faulu. Dukla dělenou přesilovku nezužitkovala, a tak stále platil bezgólový stav.

Začátek druhé třetiny patřil Zubrům, kteří zvýšili bojovnost a dostali Jihlavu do potíží. Ve 24. minutě Sikora skvěle našel před bránou volného kapitána Sýkoru, ten však na Benátky nenavázal a tentokrát skóre neotevřel, protože Lundström vytasil parádní zákrok. Dukla se pak sice na chvíli dostala ze sevření, ale zakrátko to před její bránou zase hořelo. Sýkora se však neprosadil ani z otočky a jihlavský gólman se zaskvěl také při následné přesilovkové šanci Pšurného.

Za nevyužité šance tak bohužel přišel trest. Na konci 34. minuty Zubři pykali za příliš mnoho hráčů na ledě a Dukla přesilovkou nepohrdla. Matěj Pekr vyslal dělovku od modré čáry a kotouč přes hradbu těl zapadl za Klimeše. Po čtyřiceti minutách tak byli Zubři o jeden gól pozadu.

To se snažili svěřenci trenérů Kočary a Sklenáře změnit, jenže Jihlavští byli proti. Přerov sice svého soka na chvíli znovu zatlačil, ale vzešla z toho pouze šance Navrátila, který tečoval střelu Maliny mimo bránu. V 50. minutě měla Dukla k dispozici přesilovku, v níž Pekr opět zkoušel svoji prudkou střelu, Klimeš však tentokrát dokázal kotouč vyrazit.

Naděje na body podržel Klimeš i čtyři minuty před koncem, kdy na něj uháněl osamocený Klíma. Velmi dobře si pokryl prostor mezi betony a nepovolil jihlavskému forvardovi skórovat. Zuby si na něm o pár vteřin později vylámal i Čachotský. Přerov v závěru ještě zariskoval bez brankáře, na stavu 1:0 se však už nic nezměnilo. Fotbalovou výhru v Benátkách tak vystřídala fotbalová prohra v Jihlavě.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Bylo to těžké utkání. Soupeř byl silný, kor v defenzívní fázi, a byl hodně nepříjemný v rychlých protiútocích a hře okolo brány, kde je Přerov silný v klinčích a z toho si vytvářel příležitosti. Výborně zachytal Nik, protože chytil tutově tři čtyři nebo pět jistých gólů. Vyhrát na jeden gól je samozřejmě pěkné, ale musíme si vzít ze zápasu něco jiného. Protože v určitých fázích nám soupeř dělal problémy. Měli jsme spoustu hluchých míst v defenzívní fázi, v přechodu zpátky do obrany, a na tom musíme zapracovat.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Zápas byl naprosto vyrovnaný a rozhodly maličkosti. My jsme své šance nevyužili a domácí využili jednu přesilovou hru. Kdybychom neměli takové vyložené šance, tak se mi zápas hodnotí jinak a proto prohra mrzí. Domácím v klíčových momentech zachytal opravdu výborně brankář. Samozřejmě nám taky, ale v určité fázi zápasu jsme mohli vést 1:0 nebo 2:0. Bohužel a chtěl bych pogratulovat domácím trenérům k vítězství.