Zápas s Novým Jičínem rozhodovaly až nájezdy

P ř e r o v – Porážkou 4:5 po samostatných nájezdech uzavřeli Zubři nadstavbovou část ligy. Během zápasu se dvakrát dostali do vedení, ale soupeř vždy srovnal krok a v závěru utkání dokonce i malou chvíli vedl. Ztrátu všech bodů však odmítl střelec tří branek Vladimír Kočara, který bleskově vyrovnal. Zápas nakonec nerozhodlo ani prodloužení a diváci se tak dočkali samostatných nájezdů. V nich byl jediným úspěšným střelcem hostující Vašut a zajistil tak svému týmu dva body.
46.kolo, neděle 8.3.2009
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
4:5sn
(1:0, 1:2, 2:2 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17:33 Finsterle (Hanák, Kočara), 20:59 Kočara (Hanák, Matějka), 45:25 Kočara (Hanák), 56:21 Kočara (Korčák) - 25:08 Vašut (Macháček, Sluštík), 28:19 Bacul, 55:07 Lhotský (Macháček, Gulda st.), 55:26 Bacul (Skaloš), rozhodující nájezd Vašut. Rozhodčí: Škrobák - Obadal, Poláček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Buly: 41:39. Střely: 54:45. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.
Sedlář - Pala, Faltýnek, Novák, Kubala, Ryšánek, Vlček, Prinke - Kolář, Kočara, Sprušil, Martinák, Staša, Hanák, Menšík, Kupec, Matějka, Korčák, Kundrátek, Goiš, Finsterle
Kozák - Štindl, Vašut, Lhotský, Macháček, Gulda ml., Valchař, Hruškovský, Toman, Sluštík, Bacul, Gulda st., M. Marek, Křesťan, J. Částečka, Skaloš, Pelikán, J. Marek, R. Částečka

Hned na začátku utkání zahrozili hráči Nového Jičína, konkrétně Gulda ml, který ale z dobré palebné pozice před přerovskou klecí těsně minul. Hosté poté chvílemi velmi dobře napadali přerovskou rozehrávku, ale na začátku 7. minuty už Zubři svého tradičního soupeře zatlačili. Velmi aktivní byl zejména útočník Matějka, který si připsal na své konto několik dobrých možností. V úvodu 10. minuty zlínský agilní forvard nejdříve neuspěl z dorážky a chvíli poté v obrovské šanci lehce přestřelil Kozákovu branku. Na druhé straně ve 13. minutě měl brankář Sedlář práci po Tomanově akci a malou chvíli si dokonce nebyli jistý, zda-li kotouč dokázal pokrýt. V 16. minutě rozehrál tým Přerovských Zubrů první přesilovou hru v utkání a ta v závěru přinesla gólový moment. Tři vteřiny před koncem Guldova trestu se trefil Finsterle a poslal přerovské hokejisty do vedení - 1:0. Za další minutu se diváci mohli dočkat druhé přesné trefy, ale brankáři Kozákovi tentokrát přálo i hokejové štěstíčko. Nejdříve se neujala střela Matějky a poté i dorážka Kočary, kdy puk skončil pod hradbou těl v brankovišti.

Druhou třetinu zápasu odstartovali Zubři tím nejlepším možným způsobem. Hanák s Kočarou se totiž dostali do přečíslení dvou na jednoho, které druhý jmenovaný zakončil přesnou střelou proti které brankář Kozák neměl šanci zasáhnout - 2:0. Dvoubrankové vedení ale přerovským hráčům nevydrželo příliš dlouho. Po faulu Goiše totiž měl Nový Jičín k dispozici přesilovku a naložil s ní velmi dobře, když po zhruba půlminutě propadl brankáři Sedlářovi puk za brankou čáru z hole obránce Vašuta - 2:1. Hosty gól hodně povzbudil a díky jejich velké aktivitě svítily brzy na tabuli dvě dvojky. Postaral se o to Bacul, který po svém průniku v útočném pásmu zakončil přesně k tyči Sedlářovy branky - 2:2. Otočit skóre mohli hosté po chvíli během přesilové hry, ale přerovský gólman jim díky zákroku na brankové čáře tentokrát pokazil radost. Ve 36. minutě se opět ukázala dravost mladých hráčů. Goiš a Finsterle byli před Kozákem hodně důrazní, ale skóre vyrovnané skóre se nezměnilo.

V úvodu třetího dějství hrál Přerov přesilovku. Sice ji nedokázal gólově zužitkovat, ale vše si po chvíli vynahradil při hře pět na pět, když Hanák adresoval puk najetému Kočarovi, který zakončil přesně mezi betony brankáře a poslal Zubry znovu do vedení - 3:2. O chvíli později měl čtvrtou branku na holi Martinák avšak tentokrát nechal vyniknout mladého novojičínského brankáře. V 54. minutě přerovští hokejisté faulovali a hosté tak mohli znovu srovnat v přesilovce. A to se jim také podařilo. S dávkou štěstí se prosadil Lhotský, když dokonale využil Sedlářova zakrytého výhledu - 3:3. Hned vzápětí přišel pro přerovské hráče velký šok. Puk totiž do přerovské branky dostal Bacul a Nový Jičín poprvé v utkání vedl - 3:4. S nepříznivým stavem se ale Zubři vůbec nechtěli spokojit a díky Kočarovi, který tak zkompletoval hattrick slavili vyrovnání - 4:4.

Zápas tak po šedesáti minutách vítěze nenašel a diváci se nakonec dočkali nejen prodloužení, ale i samostatných nájezdů. V nastaveném čase si oba týmy zahrály přesilovou hru, ale skóre se nezměnilo. Na řadu tak přišla série penalt, ve kterých byli díky Vašutovi úspěšnější pouze hosté a odvezli si domů jeden bodík navíc.