Ve zkráceném přípravném utkání zdolali Zubři Uničov

Ve zkráceném přípravném utkání zdolali  Zubři Uničov
P ř e r o v - V sedmém přípravném utkání se setkali Zubři z Přerova na svém ledě s celkem HC Uničov. Kvůli tvořící se mlze nad ledovou plochou se trenéři domluvili, že utkání se odehraje na čtyři části. Celkově se hrálo sice jen 50 minut, ale Zubři stačili za tuto dobu vystřelit vícekrát než ve všech předchozích přípravných zápasech, které se odehrály plných 60 minut a pětkrát byly jejich střely úspěšné. Na straně Uničova zářil především Pavlas, který oblékal v závěru minulé sezóny ještě dres Zubrů a svým bývalým spoluhráčům dal všechny tři góly jejich soupeřů.
přát., pátek 27.8.2010
HC ZUBR Přerov - HC Uničov
5:3
(2:0, 1:1, 0:1, 2:1)
Góly: 1. Hanák (Kundrátek), 5. Sprušil (Kolář), 17. Hanák (Sedlák, Kundrátek), 47. Menšík (Vlček), 47. Kolář (Sprušil) - 25. Pavlas (Drábek, Komínek), 39. Pavlas (Dvorčák), 50. Pavlas. Rozhodčí: Klimecký . Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Buly: 36:32. Střely: 53:26. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3.
Okáč - Pala, Sklenář, Ferenc, Osina, Vlček, Pírek - Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kundrátek, Kočara, Palička, Sršeň, Menšík, Kohút, Holík
Koloušek - Pavlas, Drábek, Vicherek, Komínek, Jurča, Kunce, Drtil, Diviš, Rak, Handl, Soos, Trojan, Přikryl, Frieb, Dvorčák, Hromádka, Anděl, Beneš, Šnejdar

Utkání bylo oproti předchozím šesti přátelským zápasům výrazně specifické. Především v tom, že se hrálo jen 50 minut čistého času a bylo rozděleno na 4 nestejně dlouhé části, po nichž se vždy upravovala ledová plocha. Trenéři se tak domluvili kvůli neustále se tvořící mlze nad ledovou plochou, která hru všem hráčům velmi komplikovala. I z toho důvodu se Zubři snažili mnohem častěji střílet než v jiných zápasech. V brance dostal znovu příležitost předvést své brankářské umění Okáč a svým výkonem ani dnes nezklamal. V zápase chyběli Faltýnek s Kotáskem a Rajnohou.

První část zápasu se hrála 15 minut. Hned po 35 sekundách přihrál Kundrátek zpoza branky dobře najetému Hanákovi a ten prudkou střelou z první prostřelil hostujícího brankáře Kolouška poprvé - 1:0. Chyběly 3 sekundy do naplnění 5.minuty utkání, když se před brankou Uničova uvolnil Sprušil a po Kolářově pasu zvýšil vedení Zubrů na 2:0. Ve 12.minutě si vytvořili svou první velkou šanci hosté. Dvojice Jurča - Komínek přečíslila obranu Zubrů a v akci 2 na 1 se Jurča, který měl pod kontrolou puk, rozhodl pro střelu, ale Okáč dobrým zákrokem šanci zlikvidoval. 10 sekund před koncem první části, tedy v čase 14.50, chybělo jen pár centimetrů Kočarovi, protože jeho prudkou střelu z 10 metrů zastavila pravá tyč Kolouškovy svatyně.

Přestávka trvala jen 10 minut a hráči neodešli ani do šaten. Po rychlé úpravě ledové plochy mlha na chvíli zmizela a hráči hned pokračovali v hře. Druhá část trvala opět 15 minut a byla ze všech částí střelecky nejbohatší. Zubři prozkoušeli za těchto 15 minut Kolouška hned dvacetkrát a i Uničov byl nyní z celého zápasu nejaktivnější - Okáč musel čelit dvanácti střeleckým pokusům. Po ukončení první patnáctiminutovky poslal rozhodčí Klimecký odpočívat na trestnou lavici Kunceho a Zubři připravili obraně Uničova těžké dvě minuty. Hned v půlce 16.minuty prudce pálil od modré čáry Pala a jeho střele ještě před Kolouškem změnil směr Kolář. Tento pěkný pokus stejně jako tři další ve změnu skóre ještě neresultovaly, ale pátá střela druhé patnáctiminutovky přesně v okamžiku, kdy se do hry vrátil potrestaný hráč Uničova, už ano. Kundrátkovu přihrávku se snažil nejdříve zakončit Sedlák, ale uspěl až dorážkou do prázdné brány Hanák - 3:0. Za tohoto stavu se Zubrům na dlouhou dobu přestalo dařit. Nepřestali střílet, ale nedokázali proměňovat žádné vyložené šance. Ve 22.minutě zazvonila za Kolouškem po Sršňově ráně tentokrát levá tyč, o dvě minuty později minul z velké části odkrytou branku hostí Palička. A tak se dočkal uničovský Pavlas, který výrazně převyšoval své spoluhráče a zkoušel to hlavně z větších dálek. Ve 25.minutě odjel zpytovat svědomí na trestnou lavici Pírek, ale ještě se na ni ani pořádně neposadil a už mířil zpátky. Hned po buly našel kousek od modré čáry Drábek Pavlase a ten po pouhých 5 sekundách přesilovky prudkou bombou snížil na 3:1. Jen o 20 sekund později mohl vrátit Zubrům tříbrankové vedení Hanák, ale ten mířil v akci 2 na 1 jen do brankáře. A v 28.minutě ještě vystrašil Okáče těsně před brankovou čárou další expřerovan Rak.

Zbývající dvě části se hrály po dohodě trenérů jen 10 minut. V této desetiminutovce diváci moc šancí neviděli, největší uničovskou proměnil "raketovým projektilem" ve druhý gól hostí z kruhu opět Pavlas a Meo vedlo už pouze 3:2. Přerov měl největší šanci ve 40.minutě, když Kolář poslal puk jen na horní síť Kolouškovy branky.

Po třetí úpravě ledu v průběhu zápasu, kdy hráči opět čekali na střídačkách, se začala hrát poslední desetiminutovka. Ve 43.minutě už bylo na obzoru vyrovnání, ale střelecký pokus uvolněného Handla zařadil Okáč skvělým zákrokem do množiny nevyužitých šancí Uničova. Zápas tak definitivně rozhodla až 47.minuta, kdy Zubři vstřelili během 15 sekund dva góly. Nejdříve od mantinelu prudce pálil Vlček a vyražený puk dopravil za brankovou čáru z prostoru mezi kruhy Menšík - 4:2. V závěru stejné minuty pak Sprušilovu přihrávku zužitkoval z kruhu střelou mezi Kolouškovy betony Kolář - 5:2. Uničov tyto góly dost zaskočily a Zubři mohli svému soupeři ještě další góly přidat. Další obrovskou šanci mohl proměnit ve 48.minutě Kundrátek, kterého zcela volného najíždějícího na uničovskou klec našel Sedlák, ale neuspěl a na počátku poslední minuty utkání se řítila na uničovskou svatyni hned trojice Zubrů - Sedlák, Kundrátek a Hanák, ale puk se jim nepříjemně zapletl mezi nohama a ke střele ani nedošlo. A tak vše uzavřel 16 sekund před závěrečnou sirénou střelou z kruhu k levé tyči znovu Pavlas, čímž dosáhl v dnešním zápase hattricku. Zápas už však pouze korigoval na 5:3.

Zubrům po dnešním utkání zbývá dohrát poslední přípravný zápas, kterým bude přesně za týden odveta na ledě jejich dnešního soupeře - týmu Uničova.