V zápase s Břeclaví ztratili Zubři doma první bod

P ř e r o v - V 8.kole 2.ligy se na zimním stadionu v Přerově střetly dva týmy, které spolu před utkáním sousedily ve všech tabulkách, dosud doma neprohrály a venku ještě nebodovaly. Každá série ovšem jednou končí a bohužel se tak stalo dnes v Přerově. Zubři sice Lvy ve všech třetinách s vyjímkou prodloužení přestříleli, ale jedničku v brance Břeclavi - brankáře Chvátala překonali v základním hracím čase jen dvakrát. A to tentokrát na zisk tří bodů bylo málo. Protože nerozhodlo ani prodloužení, rozhodovaly o vítězi až nájezdy. Prvních pět na obou stranách skončilo neúspěšně, v šesté řadě uspěl pouze Faltýnek. Zubři tak ztrácejí doma první bod, Lvi pro změnu první vezou domů.
8.kolo, sobota 2.10.2010
HC ZUBR Přerov - HC LVI Břeclav
3:2sn
(2:1, 0:1, 0:0 - 0:0 , 1:0)
Góly: 15.Sedlák, 19.Menšík (Sršeň), rozh.nájezd Faltýnek - 16.E.Novák (Paško, Barták), 38.Sedláček (Vozdecký). Rozhodčí: Mrkva - Vengřín, Záviský Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Buly: 38:34. Střely: 53:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2 sn.
Tihlář – Faltýnek, Pala, Osina, Ferenc, Vlček, Sklenář, Pírek – Kolář, Sedlák, Ditrich ; Kočara, Hanák, Kotásek ; Menšík, Sprušil, Sršeň ; Palička, Kohút, Kundrátek ; Holík
Chvátal – Vozdecký, Dora, Novák J., Svoboda, Zapletal, Škápik, Konečný J. – Hrůza, Sedláček (C), Süsser, Kuriál, Čikl, Fiedler, Barták, Paško, Novák E., Grmela, Bartoš

Na počátku utkání se podobně jako v několika předchozích zápasech Zubři spíše hledali. Brankáře břeclavských Lvů zaměstnávali v úvodních devíti minutách jen při své přesilovce mezi 2. a 4.minutou, jinak se jim nedařilo přes dobře bránící břeclavskou obranu projít a jejich branku výrazněji ohrozit. Hosté se sice taky příliš často před Tihláře nedostali, ale když už se jim to podařilo, bylo před Tihlářem velmi "horko". Například v 6.minutě se až před přerovskou svatyni probojoval Barták a jeho střela skončila na horní tyči přerovské klece. Od desáté minuty ale hrálo Meo druhou přesilovku a od té chvíle se hrálo před Chvátalem přeci jen častěji než před Tihlářem. Daleko od gólu nebylo Meo ve 14.minutě, kdy prudkou Kotáskovu střelu ještě před Chvátalem dorážel Hanák. Vše vyústilo v 15.minutě k vedoucímu gólu Přerova. Do nájezdu se dostal Sedlák a třebaže byl dokonce faulován, dokázal Chvátala prostřelit - 1:0. Stačilo však pouze 40 sekund a skóre se vyrovnalo po obrovské chybě přerovské obrany, která si nepohlídala u levé tyče Tihlářovy svatyně úplně volného E.Nováka a ten po pasech Bartáka a Paška z první mířil do přerovské sítě - 1:1. Zubry naštěstí inkasovaný gól v náporu nezabrzdil a dále byli hodně nebezpeční. Půl minuty po vyrovnání znovu zahrozil Kotásek a o dvě minuty později se k samostatnému nájezdu propracoval Hanák. Během něj byl ale faulován a rozhodčí Mrkva neváhal skřížit ruce nad hlavou. Jeho střela z trestného střílení však mířila jen do Chvátala a tak se stav utkání ještě neměnil. O několik sekund později "zahřmělo" nejprve na opačné straně, když střela hostí možná dokonce lízla levou tyč Tihlářovy svatyně, v následujícím protiútoku však Sršeň vyslal dopředu Menšíka a ten na dvakrát Chvátala překonal -2:1. Tlak Zubrů byl ukončen v poslední minutě první třetiny, když museli čelit přesilovce Lvů.

Přesilová hra z přelomu třetin hosty nastartovala a tak dalších 5 minut jsme připisovali čárky za střely především jim. Vyrovnání se ovšem ještě nedočkali. Od 26.minuty převzalo iniciativu znovu Meo a soupeře před Tihláře ve druhé třetině pouštělo častěji prakticky už jen při svých oslabeních. Při jednom z nich mohl ve 28.minutě vyrovnat Zapletal, když vystrašil Tihláře, který puk moc neviděl, střelou z osmi metrů. Ta mu naštěstí jen vyprášila jeho pravý beton. O minutu později, stále ještě při vlastní přesilovce, obrana hostů ale zaspala a následoval rychlý Sedlákův nájezd. Jeho střela však měla koncový bod v Chvátalově lapačce. Po vyrovnání sil na ledě útočili zase převážně Zubři, ovšem své vedení nedokázali navýšit. Tři minuty před koncem druhé části hry Mrkva vyloučil za hákování Menšíka a hra se přestěhovala před Tihláře. Stačilo 39 sekund a po Vozdeckého přihrávce pálil prudce od modré čáry Sedláček. V cestě stálo puku hodně hráčů, puk se však přes ně dostal a tak Tihlář jej uviděl nejspíše až za svými zády - 2:2. Poslední dvě minuty si udržovali převahu Zubři a nebyli daleko od toho, aby znovu strhli vedení na svou stranu. Sedlák v závěru 39.minuty už najížděl spolu s Kolářem v akci 2 na 1 na branku Břeclavi, překonal i hostujícího obránce, ovšem Kolář puk dobře netrefil.

Třetí třetinu znovu zahájili přesilovkou hosté, ale Tihláře při ní příliš neohrozili. V dalších minutách si vytvářeli více šancí hráči Přerova, třeba ve 46.minutě se těsně u brány neprosadil střelou z první Hanák. O minutu později dostali Zubři puk dokonce do břeclavské branky po prudké střele Vlčka od modré čáry. Jen pár okamžiků předtím se však ozvala píšťalka čárového rozhodčího, protože Vlček se s kotoučem těsně před střelou dostal pár centimetrů do středního pásma. Ve 49.minutě při přesilovce Zubrů Kočara vylekal Chvátala střelou z první tentokrát z prostoru mezi kruhy. Střeleckou převahu Zubrů zastavilo až v 59.minutě oslabení při vyloučení Ditricha. Zubři sice svému soupeři nic mimořádného nedovolili, ale zároveň se už nedostali na dostřel břeclavské klece a zápas tak skončil po 60.minutách remízou 2:2.

Prodloužení záhajili hosté dohrávkou své přesilovky, ale nic mimořádného nevymysleli. V 62.minutě mohl rozhodnout Hanák, byl však při své akci hosty tísněn a nedokázal dobře zakončit. V dalších minutách zvonily po střeleckých pokusech za oběma brankáři boční konstrukce branek.

A tak musely o vítězi rozhodnout nájezdy. Zahájili jej Zubři. Jako první se postavil k puku Hanák, Chvátala však střelou po ledě nepřekonal. Za hosty se nejdříve proti Tihlářovi rozjel Sedláček, přerovský gólman však puk vyrazil holí. Druhou řadu zahájil Kotásek, tomu ale Chvátal vyrazil puk nad branku. Neuspěl však ani hráč se stejným číslem (Zapletal) na opačné straně. Jeho pokus vyrazil Tihlář vyrážečkou. Třetí přerovský nájezd jel Ditrich, jeho střela ale měla konečnou na Chvátalově betonu. O všem tak mohl rozhodnout Hrůza, ale tentokrát jeho pokus zlikvidoval Tihlář lapačkou. Po třech nájezdech byl tedy stav na nájezdy 0:0 a pořadí se vyměnilo. Čtvrtou řadu zahájili tedy hosté Paškem. Ten ale přerovskou svatyni zcela minul. Čtvrtý přerovský nájezd podnikl Sršeň a pokusil se prostřelit Chvátala mezi betony. Neúspěšně. Pátý břeclavský nájezd byl v réžii Čikla, ale zakončení do Tihlářova betonu asi ve scénáři neměl. Pátý přerovský nájezd opakoval Kotásek, ale ani teď si na Chvátala nepřišel. Šestý břeclavský nájezd jel E.Novák. Tihlář zareagoval trochu brzy a už ležel, E.Novák však zamířil jen do jeho betonu. A tak všemu udělal konec až Faltýnek, který už Chvátala prostřelil a zajistil tak zbývající bod Zubrům - 3:2 n.

Zápas sice mohl dopadnout i jinak, ale vzhledem k tomu, že Zubři hráli doma a měli zase více šancí, může je dnešní výsledek znovu spíše mrzet. Nyní mají všechny týmy ve středu volno a utkají se mezi sebou znovu v sobotu. Zubři změří síly v Prostějově s tamními Jestřáby, kteří jsou letos ve 2.lize velmi nebezpečnými dravci.