V Uničově Zubři i podruhé vysoko vyhráli

U n i č o v - Soupeřem Přerova ovšem nebyl místní uničovský tým, ale hrála se zde odveta s celkem z Frýdku Místku. Zatímco před týdnem na jejich ledě Zubři prohráli gólem pár sekund před koncem, dnes měl zápas jednoznačný průběh. Na vysokou výhru Zubrů měl vliv jejich výborný výkon, dobře zachytal opět brankář Tihlář. Na výsledku se ale také nejspíše podepsalo částečně i to, že za Frýdek Místek hrálo jen 13 hráčů v poli.
přát., čtvrtek 3.9.2009
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
7:1
(1:0, 3:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 5:16 Ditrich (Sprušil), 26:54 Sedlář (Ryšánek), 31:43 Žibrita (Kohút, Novák), 34:09 Kupec (Sedlář, Osina), 41:49 Sedlář (Vlček), 43:36 Kočara (Sedlář), 49:27 Kohút - 49:57 Martiník (Skočovský). Rozhodčí: L.Klimecký - D.Klimecký, Dučák. Vyloučení: 10:8 navíc Menšík (Přerov) a Novák (Fr.Místek) 5 min + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Buly: 43:19. Střely: 38:43.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Osina, Novák, Halouska, Ryšánek, Bauer - Kolář, Sprušil, Ditrich, Kočara, Sedlář, Menšík, Kohút, Žibrita, Kupec, Pírek
Polonyi (30.Vašíček) - Trubka, Novák, Skočovský, Kudláček, Bavlšík, Babic, Zapletal, Sluštík, Sztefek, Kopáč, Suchý, Martiník, Janečka

Píšťalka hlavního rozhodčího L. Klimeckého se v zápase poprvé ozvala již ve 2.minutě, když na trestnou lavici poslal za hákování frýdeckého Suchého. Přesilovka Zubrů sice přinesla několik střeleckých pokusů na Polonyiovu branku, ale gól přinesla až 6.minuta zápasu. Po Sprušilově přihrávce prudce střílel ještě z poměrně velké vzdálenosti Ditrich a síť se za Polonyiem vlnila poprvé - 1:0. Následnou aktivitu Přerova zastavilo vyloučení Menšíka. Také Frýdek Místek několikrát prověřil Tihlářovy kvality, ale zároveň i chyboval, protože pustil za sebe přerovského Ditricha. Jel na bránu sice sám, ale bohužel poblíž mantinelu a tak musel střílet z kruhů. Krátce po skončení tohoto oslabení si v závěru 11.minuty "hosté" vytvořili akci dvou na jednoho, kterou však obrana Meo dokázala zlikvidovat už na modré čáře. Nejlepší hokej první třetiny se hrál posledních 5 minut. Nejprve v samém závěru 16.minuty Meo mohlo vedení zvýšit, prudká Sprušilova střela se však odrazila od pravé Polonyiovy tyče a půl minuty poté se týž hráč spolu s Kolářem dostali do šance dvou na jednoho. Sprušilovi se ale nepodařilo přes soupeřova obránce přihrát. Soupeři měli největší šanci třetiny v půli 18.minuty, když Martiník trefil břevno Tihlářovy sítě a ani následná dorážka Suchého brankou neskončila. V poslední minutě úvodní třetiny zvonila tyč branky potřetí - tentokrát při Kočarově zakončení akce dvou na jednoho.

Také na počátku 2.třetiny se hodně střílelo, zvláště "hosté" se snažili vyrovnat. Během 5 minut desetkrát vystřelili na Tihláře, ale ten byl nepřekonatelný. Nepomohla jim během této doby ani 41 sekund trvající přesilovka 5 na 3. Naopak po jejím skončení utrpěli úder v podobě 2.gólu, když si na Polonyiho najížděla dvojice Sedlář-Kočara. Sedlář čekal na vhodný okamžik pro přihrávku, nakonec se ale rozhodl pro střelu a puk se pod brankářem Frýdku Místku dostal do sítě - 2:0. V polovině 30.minuty odešel na střídačku gólman Polonyi a branku "hostí" přišel hájit Vašíček. Krátce poté dostalo výhodu dvojnásobné přesilové hry také Meo a měla trvat 90 sekund. Skóre se však měnilo po krásné kombinační akci již po 10 sekundách. Novákův pas našel v kruzích Kohúta, ten poslal puk k levé tyči, kde již číhal Žibrita a upravil na 3:0. Na počátku 35.minuty už na straně Přerova svítila na časomíře čtyřka. Po přihrávce Osiny a Sedláře střílel z boku Kupec a Vašíček si puk nechtě tečoval do sítě - 4:0. Do konce třetiny už měli více ze hry "hosté", ale vyloženou akci si již nevytvořili.

V úvodu poslední třetiny dohrávali Zubři 42 sekund oslabení ze závěru třetiny druhé z něhož vyšli "bez nejmenšího šrámu" a naopak svého soupeře "přitlačili ke zdi". Nejdříve ve 42.minutě při hře 4 na 4 upravil Sedlář tečí Vlčkovy střely stav na 5:0 a za necelé dvě další minuty znovu při hře 4 na 4 Sedlář přímo z buly nahrál k levé tyči Kočarovi a ten z první zvýšil už na 6:0. Frýdek chtěl dosáhnout alespoň čestného gólu a dalších 5 minut se hrálo prakticky před Tihlářem. Ke tlaku jim pomohly i dvě vyloučení Přerova. V tom druhém se v půli 50.min. však dopustil při rozehrávce hrubé chyby frýdecký gólman Vašíček. "Dotírající" Kohút ho dokázal obrat o kotouč a dostat jej do prázdné brány už bylo snadné - 7:0. Frýdek se ale přeci jen gólu dočkal. Přesně za dalších 30 sekund obstřelil Tihláře po Skočovského přihrávce Martiník - 7:1. Posledních 10 minut se sice hrálo na obě strany, ale větší šance už mělo jen Meo. V 53.minutě nezakončila akci dvou na jednoho dvojice Žibrita - Menšík, v 58.minutě jen o několik centimetrů minula levý vinkl Vašíčkovy branky střela Vlčka a z první ještě mohl v 59.minutě těsně před Vašíčkem skórovat i Kohút, ale už se mu to nepodařilo.

video ve formátu "flv" naleznete v sekci "video"

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Bylo to dost nepříjemné utkání, protože soupeř se nás v některých momentech snažil trochu vyprovokovat. Je dobré, že jsme to dokázali ustát, i když několik vyloučení jsme tam měli. Hráči se musí soustředit na svůj výkon a ne na rozhodčího. V posledních dvou zápasech se nám začalo dařit střelecky, což je hodně důležité. Mužstvo se dostalo na vítěznou vlnu a rozhodně musí dál poctivě pracovat.