Utkání ve Frýdku se stalo exhibicí Zubrů

F r ý d e k - M í s t e k - Zubři k dnešnímu zápasu nastoupili bez nemocného brankáře Radka Tihláře. Mezi tyčemi jej zastoupil brankář Libor Kašík, který hájil přerovskou branku už v zápase v Opavě. Podal i dnes velmi dobrý výkon a soupeřům s jedinou výjimkou nedovolil proměnit žádnou šanci, kterou si vytvořili. Zubři naopak dokázali své šance proměňovat a protože si celkem rychle vytvořili dvoubrankový náskok, mohli hrát zcela klidně. V poslední třetině se zápas změnil v jejich exhibici.
33.kolo, středa 27.1.2010
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
1:10
(0:3, 1:2, 0:5)
Branky a nahrávky: 39. Martiník - 2. Hanák (Pavlas, Kotásek), 3. Ditrich (Sedlák, Sprušil), 19. Hanák (Pavlas, Kotásek), 22. Hanák (Kočara, Kotásek), 40. Kotásek (Hanák, Kočara), 43. Osina (Hanák, Kotásek), 47. Vlček (Goiš, Kolář), 50. Hanák (Pavlas, Kotásek), 52. Martinák (Kolář, Sedlák), 58. Pavlas (Hanák, Kočara) Rozhodčí: Smeták - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Buly: 29:41. Střely na branku: 41:40. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:10.
Šrámek (21.Vašíček) - Vajda, Kudláček, Babic, Slavík, Maruna, Ledvoň, Krutil, Kimla, Sluštík, Mocek, R.Pavlas, Martiník, Gebauer, Slovák, Kopáč, Merta, Křesťan, Štochl
Kašík - Pala, Faltýnek, Osina, P.Pavlas, Vlček, Novák, Řezníček, Halouska - Sedlák, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Coufal, Kohút, Goiš, Menšík, Kolář, Martinák

V zápase měl premiéru v letošním mužstvu Zubrů Petr Pavlas. Hned si do kanadského bodování připsal 4 body za jeden gól a 3 asistence. Vůbec nejvíce se dařilo Hanákovi, který 4 branky vstřelil a na další 3 přihrál.

Prakticky první významnější šance Zubrů, kterou si vytvořili už po 72 odehraných sekundách, byla zakončena gólem. Po přihrávce Kotáska a Pavlase překonal domácího brankáře Šrámka Hanák - 0:1. Hned po minutě a půl a přihrávce Sprušila a Sedláka doklepával do frýdecké svatyně puk Ditrich - 0:2. Další nápor Přerova, který po úspěšném začátku následoval, byl přerušen v závěru 5.minuty vyloučením Sedláka. Domácí přezkoušeli přerovského brankáře Kašíka několika střelami z větších dálek, ale ten s nimi neměl větší problém. Po vyrovnání počtu hráčů na ledové ploše se hrálo do konce třetiny na obě strany, ale skórovalo v ní už pouze Meo. V 19.minutě vypálil po Kotáskově pasu od modré čáry Pavlas a těsně před frýdeckou klecí zakončoval svou dnešní druhou brankou Hanák - 0:3.

Do druhé třetiny nastoupili domácí s vyměněným brankářem. Šrámka nahradil Vašíček. Klidní Zubři si vytvořili převahu i po návratu z kabin a hned po odehraných 61 sekundách dosáhl hattricku Hanák. Velmi šikovně si najel před Vašíčka a třebaže ten jeho střelu zasáhl, nedokázal kotouč udržet a ten spadl za jeho záda do branky - 0:4. Domácí mohli snížit ve 24.minutě, když přečíslili obranu Přerova. Akci 2 na 1 zakončoval Mocek, ale perfektní Kašíkův zákrok změnu skóre neumožnil. Další tři přesilovky Zubrů znamenaly pokračující tlak Meo a vždy řadu šancí na další góly. Žádná však úspěchem neskončila. Ve 35.minutě dokázat obejít obranu Frýdku Goiš, ale těsně před Vašíčkem se neprosadil. Jediný úspěch domácích přišel v závěru 39.minuty. Martiník prostřelil Kašíka poté, co se k němu znovu dostal vyražený kotouč - 1:4. Meo reagovalo doslova bleskově. Hned po 15 sekundách Kočarův a Hanákův pas zakončoval Kotásek nejdříve neúspěšně, do brány však puk nakonec dorázil - 1:5.

V poslední třetině to sice domácí nevzdali a Kašík rozhodně nebyl bez práce, ale góly stříleli už jen hosté. Poprvé využil Přerov přesilovku ve 43.minutě. Kotásek přihrál z kruhů Osinovi, který nejdříve přihrál na brankovou čáru Hanákovi. Ten mu přihrávku vrátil a domácí si Osinovu střelu srazili nechtě do své klece - 1:6. V 45.minutě se opět vyznamenal Kašík, který lapačkou zlikvidoval Slovákovu střelu ze 3 metrů. Mírnou aktivitu Frýdku, kterou tato akce přinesla, zastavil další gól Zubrů ve 47.minutě. Goišovu střelu ještě Vašíček vyrazil, avšak na Vlčkovu dorážku už byl krátký - 1:7. Už za minutu a půl se do sólového nájezdu probojoval Sedlák, díky faulu soupeřů však mířil jen do Vašíčka. Následující přesilovku však Meo dokázalo využít. Již svůj čtvrtý gól dnes vstřelil v 50.minutě Hanák - 1:8 a skupina přerovských fanoušků začala žádat po svém týmu desítku. A zvláště když v 52.minutě našel v útočném pásmu Kolář volného Martináka a ten rozvlnil domácí branku dnes již podeváté -1:9. Za další 2 minuty se před Vašíčkem objevil Kotásek, ale ten jej nepřekonal. V úvodu 58.minuty minul u tyče z části odkrytou svatyni Frýdku Pavlas. Co se mu nepodařilo v tu chvíli, si vynahradil za dalších 20 sekund. Po Kočarově a Hanákově akci těsně před brankou blafákem uzavřel skóre na 1:10. V poslední minutě ještě mohl upravit skóre domácí Kopáč, ale mířil jen do Kašíkova těla. Zápas tak skončil vysokou výhrou Zubrů 1:10.