Tým juniorů napravil neúspěch, ve druhém domácím utkání hladce zdolal Karvinou

P ř e r o v – S jasným cílem napravit nevydařený zápas proti Warrioru Brno vstupovali junioři do nedělního duelu s Karvinou, nováčkem ligy. Zubři měli tentokrát výborný úvod, v němž těžili z obrovského počtu faulů soupeře, který byl hodně frustrován a posbíral celkově 104 trestných minut. V polovině zápasu vedli domácí o pět gólů, ale poté zvolnili a Karviná dokázala nepříznivý stav alespoň částečně korigovat. Poslední slovo však měl Přerov, který díky konečné výhře 6:2 získal do tabulky plný bodový zisk.
2.kolo, neděle 22.9.2013
HC ZUBR Přerov - HK Karviná
6:2
(3:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Tomeček (Šťastný D.), 8. Tomeček (Šťastný D.), 16. Šťastný R. (z trestného střílení), 26. Němec (Řezáč, Šťastný R.), 29. Šnirc, 57. Vrána (Haničinec) – 31. Kasperlík M., 37. Divoký (Kasperlík M., Medve). Rozhodčí: Doležel – Novák, Kašík. Vyloučení: 6:12, navíc Foltýn (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Kasperlík M. (Karviná) 10 minut osobní trest, Kalus (Karviná) 10 minut osobní trest, Divoký (Karviná) 10 minut osobní trest, Juhász (Karviná) trest ve hře, Orság (Karviná) 5 minut + do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 51:19. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.
Grigárek – Tomeček, Tomiga, Šťastný R., Duda, Běhal, Mašíček, Foltýn, Kundrátek – Čelko, Šnirc, Šťastný D. – Němec, Řezáč, Hradil – Kubal, Gazda, Nohál – Siegel, Haničinec, Vrána
Kostka (29. Skokan) – Kalus, Kasperlík M., Orság, Kasperlík O., Czylok, Moržol, Koóš, Malík, Juhász, Brél, Divoký, Václavík, Medve

Domácí Zubři nastoupili do zápasu s obrovskou chutí a dobrým pohybem, což soupeři dělalo velké problémy. Karviná musela často faulovat a Přerov byl v přesilovkách nekompromisní. O první dva góly se postaral tvrdými střelami od modré čáry Jaroslav Tomeček a podráždění hosté se v dalších minutách věnovali více spílání rozhodčím než vlastní hře. Grigárkovu bránu vážněji ohrozil ve čtrnácté minutě Orság, který však vymezený cíl minul.

O chvíli později se strhla další vlna nevole a diskuzí ze strany Karviné. Roman Šťastný totiž v oslabení vypíchl soupeři puk a ujížděl sám na brankáře Kostku. Zezadu však byl surově s nápřahem seknut Juhászem, který okamžitě obdržel trest ve hře. Přerovský obránce nařízené trestné střílení s přehledem proměnil a Zubři tak vedli již 3:0.

Také do druhé periody měl domácí tým aktivní vstup, který proměnil v góly. Spolupráce Davida Šťastného s Čelkem sice ještě úspěch nepřinesla, ale po chvíli střílel Řezáč a Štěpán Němec kotouč pohotově dorazil. Za další dvě minuty pak vystihl chybnou soupeřovu rozehrávku Radim Šnirc a upravil průběžné skóre už na 5:0.

Za výrazného náskoku však Zubři na chvíli přeřadili na nižší rychlostní stupeň a Karviná z tohoto těžila. Martin Kasperlík si vyjel zpoza brány a překonal Grigárka pod horní tyčku. A když pak hostujícímu týmu vyšel rychlý únik Michala Divokého, bylo vedení domácí už pouze třígólové.

Ve třetí části už ale modrožlutí na ledě opět hráli důrazněji, což přineslo další nárůst trestných minut na straně Karviné. Půltucet gólů mohl deset minut před koncem zajistit Gazda, jenže v prostoru před bránou mu dorážka nevyšla. Hosté se snažili zahrozit Moržolem, ale jeho střelu z mezikruží Grigárek bez problémů zlikvidoval.

Konečné slovo tak měli domácí. Haničinec přichystal kotouč na doklepnutí Marku Vránovi, který nabídku bez váhání využil. V posledních minutách se ještě diváci dočkali pěstní výměny názorů mezi Foltýnem a Orságem. Obránce Zubrů soupeři nadělil pár pěkných ran a po vzoru celého týmu zvítězil vysoko na body.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Po nezdaru s Brnem jsme chtěli zlepšit naši hru a pokusit se o dobrý vstup do zápasu. Ten se nám podařil díky velké nekázni soupeře, který se nechal často vylučovat. Fauly jsme potrestali třemi góly, ale ve druhé třetině přišly opět chyby a po nich se soupeř dostal do hry. Hráli jsme na čtyři pětky, protože sezóna bude dlouhá, pak jsme však sestavu museli trochu upravit. Třetí část už byla znovu v naší režii a celkově naše vítězství můžeme nazvat jako jednoznačné.

Hostující trenér se k utkání odmítl vyjádřit.