Tým Zubrů si v drtivém finiši vystřílel výhru nad Frýdkem

P ř e r o v – Už podruhé během tohoto týdne nastoupili Zubři doma. Ve středečním utkání 26. kola byl jejich soupeřem letos hodně nepříjemný Frýdek-Místek , který zmíněné označení na ledě MEO Arény potvrdil. Zubři tentokrát měli co dělat, aby body dostali na své konto. Frýdek totiž hned v úvodu šel do vedení a reagoval i na přerovské vyrovnání, přestože byli domácí mnohem aktivnější a Láníčka v brance téměř neustále ohrožovali. Nadějný stav držel soupeř až do závěru zápasu, ale obrovskému tlaku Zubrů podlehl. Modrožlutí zvýšili střelbu, čímž obrátili skóre ve svůj prospěch a nakonec zvítězili těsně 3:2.
26.kolo, středa 19.12.2012
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
3:2
(1:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Málek (Hanák, Goiš), 56. Sakrajda (Brančík), 57. Faltýnek (Hanák) - 4. Rozum (Slovák P., Škatula), 28. Gogolka (Ovšák). Rozhodčí: Netopil - Hanzlík, Maťašovský. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 926. Buly: 33:40. Střely na branku: 43:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc J., Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček, Drábek - Hanák, Málek, Goiš, Ditrich, Sakrajda, Brančík, Brada, Kundrátek, Vaněk, Matušenko, Rajnoch, Janeba
Láníček - Ovšak, Ferenc M., Škatula, Teper, Mamula, Měkýš, Slovák P., Krutil, Rozum, Jakubowski, Sluštík J., Sluštík O., Gogolka, Štubňa, Slovák J., Gajda, Kudláček, Kopún

Úvod utkání přinesl ze strany Zubrů aktivní hru a Málek střelou rychle vyzkoušel Láníčkovu pozornost. Další minuty však patřily soupeři, který hrál po Ferencově faulu přesilovku. Proměnit ji sice nedokázal, ale hned po jejím skončení se mu podařilo Vojtka překonat. Souhru jmenovců ve frýdeckém týmu zakončil mezi betony Petr Rozum. Zubři se chvíli nemohli dostat před Láníčkovu bránu, ale v osmé minutě už se to podařilo a Málek se svou dorážkou sahal po vyrovnání.

Od této chvíle už byl Přerov znovu aktivnějším týmem, čímž si pro sebe získal přesilovku. Ta byla v minulém utkání velkou zbraní Zubrů a platilo to i tentokrát. Matěj Málek dostal puk pěkně před bránu a Láníček byl na jeho zakončení krátký. Obránit skóre mohl zanedlouho Ditrich, jenže střela ze čtyř metrů mu příliš nesedla. Se začátkem poslední minuty domácí znovu pykali v oslabení, které se přeneslo i do druhé třetiny.

Zubři však mohli jít hned ze začátku prostřední části do vedení. Brančík se totiž dostal ke střele i dorážce, ale Láníček v obou případech úspěšně zasáhl. Domácí byli dál nebezpečnější, hráli přesilovku, ale ani po pěkné střele Faltýnka se kotouč do branky nedostal. Frýdek se naopak z ojedinělé příležitosti prosadil. Ovšák přihrál na Jaromíra Gogolku, z jehož střely prošel kotouč přes hradbu několika hráčů až za Vojtka.

Následně Přerov promarnil krátkou, dokonce dvojnásobnou přesilovku. V ní měl největší šanci Brančík, jenže kotouč napálil příliš vysoko. Další čtyři minuty pak přinesly oslabení na straně Zubrů, ale Frýdek se v dlouhé početní výhodě k většímu ohrožení Vojtka nedostal. Naopak to byli domácí, kdo mohl posléze skórovat. Kundrátek získal odražený puk a zkoušel Láníčka překvapit z otočky, stav 1:2 se však nezměnil.

Do třetí třetiny tak domácí vstupovali se ztrátou jednoho gólu, kterou chtěli co nejdříve smazat. Jako první ale měl šanci Frýdek, jehož útočník Petr Slovák byl dost blízko k navýšení náskoku. Přerov začal více střílet, ale Láníček odmítl vyrovnání, a tak lapil pokus nejdříve Kundrátkovi a poté Sakrajdovi. Hodně útočná hra se mohla Zubrům následně vymstít, protože do přečíslení unikl Škatula s Petrem Slovákem a druhý jmenovaný nechal vyniknout brankáře Vojtka.

S ubývajícím časem třetí třetiny se tlak přerovských hráčů zvyšoval, ale štěstíčko v zakončení stále chybělo. Ditrich z dobré pozici nastřelil pouze konstrukci brány a poté neuspěl ani Brančík. Tribuny rozjásal až Petr Sakrajda. Necelé čtyři minuty před koncem získal puk od parťáka Brančíka a Láníček tentokrát puk po pohotové střele nezachytil. Vyrovnávací gól dodal Zubrům ještě větší chuť, která se navíc spojila se štěstím. Daniel Faltýnek hned vzápětí střílel přes clonící hráče a puk skončil v brance. Po rychlém obratu na 3:2 zkoušel Frýdek vyrovnat při hře bez brankáře, ale nevyužil ji. Naopak mohl ještě inkasovat, ale Málek prázdnou kasu netrefil.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Frýdek potvrdil, že jeho dobré letošní výsledky nejsou náhodné. Navíc když mu zachytá Láníček, tak je velmi nepříjemný. Dvě třetiny soupeř dobře bruslil a zavíral nám střední pásmo, čímž jsme se těžko prosazovali. V závěru jsme se díky vyloučením Frýdku dostali do obrovského tlaku, ze kterého jsme proměnili dvě šance. Třetí gól byl hodně se štěstím, ale to nám v poslední době trochu chybělo, takže jsme za vítězství hodně rádi.

Jan Vavrečka (HC Frýdek-Místek): Přijeli jsme do Přerova v trochu okleštěné sestavě, proto jsme chtěli hodně bránit. Až do posledních pěti minut nám to vycházelo, i když jsme měli během utkání několikrát dost velké štěstí. Skoro celý mančaft jsem za výkon pochválil. Bohužel jsme byli ve třetí třetině hodně vylučování a stále nás to nějaký ten bod. Tak to v hokeji občas bývá.