Tým Zubrů bez větších potíží zdolal Břeclav a získal do tabulky další tři body

P ř e r o v – Sobotní podvečer byl v MEO Aréně opět vyhrazen hokeji a tentokrát přinesl souboj Zubrů s Břeclaví. Od úvodu mače se naplnily papírové předpoklady, Přerov doslova hýřil aktivitou a svého soka pouštěl do šancí jen minimálně. Přesto dokázali hosté jednu využít, ale ve třetí části už jen korigovali nepříznivé skóre na 3:1, které bylo, vzhledem k velkému tlaku Zubrů, mírné. Tři body zůstaly doma a další mohou Zubři získat v následujícím kole, kdy hrají ve Vsetíně.
15.kolo, sobota 2.11.2013
HC ZUBR Přerov - HC LVI Břeclav
3:1
(2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Goiš (Popelka, Sedlák), 12. Kundrátek (Kolář, Šťastný D.) , 34. Goiš (Popelka, Faltýnek) – 44. Piskoř (Blaha, Bolfík). Rozhodčí: Kika – Matěj, Velinský. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1288. Střely na branku: 33:12. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Běhal, Osina, Janota, Zbořil – Sedlák, Goiš, Popelka – Brančík, Kundrátek, Sakrajda – Kolář, Šťastný D., Ditrich – Kratochvíl Š., Kratochvíl M., Haloda
Šurý – Šidák, Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Höss, Nekoranec, Strapina, Piskoř, Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík, Medřický, Záborský, Maša, Zháňal, Blaha, Průdek

První třetina začala v hodně vysokém tempu střelou břeclavského Bartoše, který však minul Vojtkovu klec. Zubři poprvé vážněji zahrozili Kolářem, po jehož průniku přišel faul a v ponechané výhodě střílel Ditrich do brankáře. Přesilovka v přerovském podání byla velmi rychle využita, když Popelka zpoza brány přihrál mezi kruhy na volného Jiřího Goiše, který nekompromisně zamířil do růžku.

Zanedlouho byl vyloučen domácí Běhal, ale Zubři oslabení bez potíží zvládli a Vojtek musel řešit jen jednu střelu Zháňala. To domácí byli v šancích mnohem úspěšnější a potvrdili to ve dvanácté minutě. Marek Kundrátek těžil z přihrávky Koláře a překonal Šurého mezi betony. V závěru první části hrál Přerov další přesilovku, která se přelila do periody druhé.

V ní se hra vůbec nezměnila. Přerov si udržoval aktivitu a probíjel se do spousty šancí, zatímco Břeclavané jich měli jako šafránu. Během další přesilovky Zubrů střílel velmi nepříjemně od modré čáry Vlček a přidat třetí gól se snažil také Brančík, kterému po obkroužení brány scházelo k radosti jen málo.

Domácí příznivci se nakonec gólu dočkali a překvapivě během oslabení. Popelka vyhazoval kotouč, proti kterému vyjel Šurý velmi nešťastně a Jiří Goiš po rychlé kličce pohodlně zakončoval do prázdné brány. V poslední minutě druhé tercie mohlo být ještě veseleji, kdyby Kolář po přihrávce Ditricha proměnil obrovskou příležitost, ale Zubři také mohli inkasovat, a to z šance Zháňala, který před Vojtkem dorážel.

Třetí dějství otevřel ostrou střelou od modré Vlček, kterého napodobil po chvíli také Běhal, avšak stav se změnil na druhé straně. Obránci si nepohlídali Dominika Piskoře, jenž dorazil kotouč u pravé Vojtkovy tyče. Vrátit Zubrům klid mohl posléze Popelka, ale jeho hezký průnik přes obránce skončil těsně vedle. Blízko dalšímu snížení byli pak Zháňal s Piskořem, jenže také se neprosadili.

Možnou pojistku vítězství sedm minut před koncem odmítl Ditrich, který si v oslabení ze sóla na Šurého nepřišel, proto měl zápas náboj až do samotného konce. V polovině 58. minuty ujel přerovské obraně Piskoř, ale zakončení provedl nepřesnou ranou nad bránu. Poslední momenty zápasu Přerov už velmi dobře zvládl, a přestože šel ještě do oslabení, výhru 3:1 udržel.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Jsme spokojení, protože dnes to pro nás byly povinné body. Měli jsme po čtvrtečním derby kratší odpočinek, proto možná v závěru už na kluky přišla trochu únava. Dvě třetiny jsme soupeře pomalu nepustili ke střele a mělo to být alespoň o šest gólů. Bylo to však jen o tři a po laciném na 3:1 jsme měli ještě trochu obavy. Až na tu koncovku to ale dnes bylo dobře zvládnutné utkání.

Michal Konečný (HC LVI Břeclav): Kdybychom v závěru dali na 3:2, tak by to byl asi takový malý zázrak. Přerov tu třetí třetinu možná trochu podcenil, jinak ale na ledě dominoval. U nás v kabině byla bouřka, protože jsme poslední dva zápasy odehráli dobře a sem jsme přijeli odevzdaní, jako kdybychom tady nemohli vůbec bodovat. Máme nezkušený mančaft, který když je pod tlakem, tak zmatkuje. Když se ale dostaneme do hry, tak dokážeme hrát s každým. Mrzí mě ta druhá třetina, kterou jsme vyloženě jen odbruslili.