Starší dorost zdolal Kolín a výrazně se přiblížil k postupu

P ř e r o v – Zápas osmého kola baráže o extraligu, ve kterém Zubři přivítali Kolín, byl pro starší dorost HC ZUBR Přerov posledním na domácím ledě v této sezóně a navíc měl ještě punc nejvyšší důležitosti. Výhra totiž mohla modrožluté výrazně posunout k postupu a porážka naopak připravit další trápení. To však přerovští hráči připustit nechtěli a už v první třetině si začali tvořit náskok. Dva góly Zubrům pomohly a v prostředním dějství se jejich vedení ještě zvýraznilo. Kozlové se sice posléze také prosadili a velmi nebezpeční byli znovu hlavně v přesilovkách, ale výhru si Přerov vzít nenechal. K jistotě postupu mu stačí jeden bod, případně zaváhání Kladna v pátečním kole, kdy mají Zubři pauzu. Poslední duel odehraje Přerov v neděli na ledě Havířova, který už svůj záchranářský cíl extraligy splnil.
BAR8, středa 28.3.2012
HC ZUBR Přerov - SC Marimex Kolín
6:3
(2:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. Čelko (Šnirc), 9. Kratochvíl (Mašíček), 25. Spěvák (Dostálek, Kratochvíl), 35. Kratochvíl (Šťastný, Dostálek), 46. Mašíček (Rajnoch), 56. Dostálek (Kundrátek, Zbořil) - 36. Kočí (Fiala, Nedbal), 47. Šifta (Marvánek), 59. Šifta (Marvánek). Rozhodčí: Humpolíček - Chocholouš, Pospíšil. Vyloučení: 12:9. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 580. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.
Mánek - Mašíček, Zbořil, Andrýsek, Šťastný, Kundrátek, Tomiga, Duda - Rajnoch, Šnirc, Čelko - Dostálek, Kratochvíl, Spěvák - Gremlica, Novák, Karola - Václavíček, Siegel, Němec
Váňa - Pohl, Fiala, Baránek, Nedbal, Křeček, Skála, Tománek, Šifta, Kozák, Jelínek, Hubáček, Kočí, Spitzer, Pospíšil, Nedbal, Minarčík, Krumpholc, Marvánek

Na začátek mače si museli diváci více než hodinu počkat, protože kolínský tým uvízl na nehodou zablokované dálnici u Vyškova. Úvodní obrovská šance v utkání patřila Kozlům. Marvánek prošel přes obranu Zubrů a poslal kotouč na Šiftu, který najížděl z druhé vlny. Brankář Mánek však téměř jistému gólu zabránil parádním zákrokem. Domácí byli naopak ve své první vážnější šanci úspěšnější a proto šli po dorážce Ondřeje Čelka z hranice brankoviště v 5. minutě do vedení.

Gól domácím bojovníkům do dalšího průběhu první části přidal na chuti. Gremlica sice minul kolínskou klec, ale na konci 9. minuty Zubři předvedli akci jako z učebnice. Obránce Mašíček našel dlouhým pasem skvěle najetého útočníka Šimona Kratochvíla, který svůj blafák provedl famózně. Další šance v první periodě už ovšem zůstaly nevyužity. Za domácí mohl skórovat ze samostatné akce Čelko a na protější straně měl na holi snížení Fiala.

Také ve druhé třetině byl aktivnější Přerov a dobývání branky Kolína brzy přineslo třetí úspěch. V polovině 25. minuty se modrožlutí dobře zorientovali při závaru u brankoviště a Michal Spěvák zvyšoval na 3:0. Stejný hráč měl další velkou šanci následně během přesilovky, ale do poloodkryté kasy nezamířil a bez gólového efektu skončil také velmi rychlý průnik po křídle v podání Šnirce.

Kolín sice ohrožoval Mánkovu svatyni jen sporadicky, ale Nedbalova příležitost v polovině zápasu byla při přesilovce nadějná. S velkou nadějí poté jel pro změnu Přerov dokonce trestné střílení, jelikož byl Rajnoch zastaven v akci hákováním, avšak penalta mu nevyšla. Vše si ale domácí bleskově vynahradili, střela Šťastného od modré byla tečována Šimonem Kratochvílem a kotouč zapadl za Váňu. Závěr druhé třetiny si ale Zubři zkomplikovali vyloučeními a gólu se dočkal také Kolín. Důrazný Marek Kočí využil Mánkovy těžké pozice a puk poslal do branky.

Třetí třetina přinesla spoustu vyloučených a tím pádem i hodně rozkouskovanou hru. Ve 46. minutě se také Přerovu podařilo využít přesilovku. Zásluhou Dominika Mašíčka, který prostřelil Váňu mezi betony, svítil na tabuli stav 5:1. Kolín ovšem odpověděl velkou rychlostí a také v rámci početní výhody. Ihned po buly získal kotouč Pavel Šifta a Mánkovi proletěl puk nad ramenem do sítě.

Náskok o čtyři góly se ale na stranu Zubrů pět minut před koncem vrátil, když se při hře ve čtyřech prosadil tečí Kundrátkovy ostré střely Vlastimil Dostálek. Poslední slovo v boji však měli Kolínští a také do třetice zužitkovali přesilovou hru. Snížení na konečných 6:3 vzešlo ze spolupráce Marvánka s Pavlem Šiftou, který překvapil přerovského gólmana střelou k tyči.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): Začátek zápasu hodně zkomplikoval pozdní příjezd soupeře. Museli jsme 75 minut čekat, což nebylo jednoduché. První třetinu jsme zvládli, vypracovali jsme si náskok, který se nám podařilo potom zvýšit už na 4:0. Soupeři jsme ale pak nabídli vlastní nedisciplinovaností několik přesilovek, ze kterých snížil. Za tuto výhru jsme rádi, protože máme některé hráče zraněné a nemocné. Bojujeme jak se dá. Velký dík patří našim fanouškům, kteří nás k této cenné výhře hodně hnali. Potřebujeme ještě bod, uvidíme, jak se bude baráž dál vyvíjet.

Václav Vaněk (TJ SC Kolín): V úvodu zápasu se na našem výkonu projevilo nešťastné cestování, protože jsme dlouhou dobu stáli v koloně na dálnici. Takové věci se ale bohužel ovlivnit nedají. V první polovině zápasu jsme udělali několik individuálních chyb a domácí je potrestali. Pak se sice naše hra zlepšila, ale ztrátu už jsme nedohnali. Přerovu bych chtěl pogratulovat k vítězství, kterým si už s největší pravděpodobností zajistil účast v extralize pro příští sezónu.