Starší dorost v prodloužení porazil PZ Kladno a je třetí

P ř e r o v – Po dvou nepříjemných porážkách starší dorostenci HC ZUBR Přerov v baráži o postup do extraligy opět zabrali a připsali si do tabulky bodový zisk. Na startu druhé poloviny prolínací soutěže hostili Zubři tým PZ Kladno, který v úvodním střetnutí porazili až na nájezdy. A také tento vzájemný souboj se rozhodoval po základním hracím čase, tentokrát ale na penalty nedošlo. Střetnutí ukončil ve třetí minutě prodloužení gólem v přesilovce útočník Dostálek a Přerovu se díky tomu konto rozšířilo o dva body. Zápas se přitom pro domácí borce vůbec nevyvíjel dobře, v jeho polovině totiž museli dohánět dvougólové manko. Po výhře se Zubrům v nesmírně vyrovnané tabulce baráže šance na úspěch znovu zvýšili. Další zápas má Přerov na programu v neděli, kdy cestuje do dalekého Ústí nad Labem.
BAR6, pátek 23.3.2012
HC ZUBR Přerov - PZ Kladno
5:4p
(1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Rajnoch (Šnirc, Čelko), 33. Novák (Gremlica), 37. Spěvák (Zbořil), 42. Kratochvíl (Dostálek, Spěvák), 63. Dostálek (Zbořil, Mašíček) - 16. Veselý (Marks, Hovsepjan), 30. Šroubek (Macháček), 33. Kobes (Šroubek, Hájek), 45. Hovsepjan (Marks, Veselý). Rozhodčí: Volf - Chocholouš, Pospíšil. Vyloučení: 3:6, navíc Šroubek (PZ Kladno) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 45:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Loučka - Mašíček, Zbořil, Andrýsek, Šťastný, Kundrátek, Tomiga, Duda, Běhal - Rajnoch, Šnirc, Čelko - Kratochvíl, Dostálek, Spěvák - Gremlica, Karola, Novák - Václavíček, Siegel, Němec
Černý - Větrovec, Dorociak, Bakula, Krumpholc, Krpelan, Hájek, Rajter, Sýkora, Hanuš, Šroubek, Hovsepjan, Fiala, Macháček, Veselý, Zíma, Kobes, Marks

Jako první se do šance dostal tým kladenské „pézetky“ a tak Loučka musel dravý průnik Veselého hasit na úvod ostrým zákrokem. Šancí reagoval následně také Přerov. Konkrétně to byl Rajnoch, jenž se snažil po Zbořilově příklepu ohrozit branku. Před ní byl po chvíli ještě Dostálek, ale i on nezamířil přesně a bez úspěchu skončila také rána Kratochvíla, která se otřela o horní tyč. V 9. minutě už ovšem šli Zubři zaslouženě do vedení. Po souhře první útočné formace zakončoval do kasy úplně volný Michal Rajnoch.

Před kladenskou brankou bylo živo také v následujících momentech, kdy si domácí udržovali střeleckou aktivitu. Místo gólů však zvonily tyče, do nichž mířil nejdříve Dostálek a poté opět Kratochvíl. Soupeř Zubrů měl v prvním dějství jen minimum příležitostí, ale jednu dokázal využít. V 16. minutě se znovu dostal za beky Petr Veselý a tentokrát už byl při zakončení úspěšný. Vrátit Přerovu vedení mohl hned po buly Kratochvíl, jenže i při třetí ráně za sebou mu radost zkazila tyčka.

Krátce po startu druhé „dvacky“ získali Zubři přesilovou hru a opět byli při ní hodně střelecky nabuzeni. Od modré zkoušel vše propálit Mašíček a Zbořil, jenže kus pryže v obou případech ztlumil brankář Černý. Kladno se i po vypršení trestu dlouho nemohlo osmělit, až ve 27. minutě musel Loučka opět zasahovat., když jeho vyrážečku otestoval Krumpholc. Přerov diktoval tempo hry, ale bohužel zase z ničeho nic inkasoval. Po Macháčkově vyhození do středního pásma kotouč před obráncem Mašíčkem nepříjemně skočil, čehož využil rozjetý Josef Šroubek a poslal z Kladno do vedení.

O chvíli později se Zubrům přitížilo. Hájkem nastřelený kotouč poslal od zadního mantinelu před branku Šroubek a Petr Kobes pohodlně zavěsil. Příjemného náskoku si však kladenští užívali jen 14 vteřin. V mezikruží totiž ostře pálil Michal Novák a kotouč mezi betony brankáře prošel za čáru. Modrožlutí následně dostali možnost na další sevření svého soka. Šroubek totiž po odpískání tvrdě srazil kapitána Rajnocha na brankovou konstrukci a dostal za to trest na 5 minut + do konce utkání. V početní výhodě se ujala dorážka Michala Spěváka, který srovnal na 3:3. I když přesila dál pokračovala a Přerov měl ještě šance, skórovat v ní už nedokázal.

Třetí část zahájil Přerov výborně a podařilo se mu stav otočit. Klíčem k úspěchu byla rychlá souhra, kterou do poloprázdné brány bez váhání zakončoval Šimon Kratochvíl. Kladenští však se ztrátou nebyli spokojeni a brzy využili díry v domácí obraně. Střelou nad Loučkův beton vyrovnával Norair Hovsepjan. Do konce základní hrací doby už poté další gól nepadl, přestože měl tutovku Dostálek, na druhé straně se znovu mohl zapsat mezi střelce Hovsepjan a po změně stavu volala i souhra útočníků Veselého a Markse.

Utkání tak dospělo do prodloužení, které zahájil velkou příležitostí kladenský Fiala, ale hned po jeho střele si Hájek počínal nedovoleně a nabídl Zubrům přesilovou hru. Modrožlutí soupeře tvrdě zmáčkli a ze sevření se jim podařilo střetnutí rozhodnout. Po Zbořilově střele se kotouč odrazil na hůl Vlastimila Dostálka, který nekompromisně zakončil mimo dosah brankáře Černého.

Petr Školoud (asistent trenéra HC ZUBR Přerov): Z pohledu postavení v tabulce baráže to pro nás bylo velmi důležité utkání. Věděli jsme, že pokud chceme po dvou prohraných zápasech hrát i nadále důstojnou a hlavně důležitou roli, tak musíme bodovat. Kluci dřeli, dokázali zápas otočit ze stavu 1:3, kdy se pro nás vůbec nevyvíjel dobře. V první třetině jsme nastřelili snad pět tyček a nechtělo nám to tam spadnout. Velkou vůlí jsme však potom góly dali a chvíli vedli 4:3. Kladno ale prokázalo svoje kvality, které určitě má a základní hrací dobu dotáhlo do remízového stavu. Prodloužení jsme odehráli výborně, protože soupeř nám nabídl přesilovku. Z obrovského tlaku jsme vytěžili pátý gól a byli jsme nakonec šťastnější. Fanoušci nás zase hnali dopředu a jejich podporu si všichni hodně užíváme. Výhra nám v tabulce pomohla a proto se chceme v baráži dál rvát o úspěch.

Vladimír Kameš (PZ Kladno): Trenér soupeře se k zápasu odmítl vyjádřit.