Souboj s Frýdkem Místkem rozhodla až třetí třetina

P ř e r o v - Hokejisté přerovského Zubru dnes rozehráli sérii zápasů na domácím stadionu. Souboj s posledním Frýdkem Místkem byl během prvních dvou třetin hodně vyrovnaný a tomu odpovídalo také skóre zápasu. Zubři se dvakrát během čtyřiceti minut dostali do vedení, ale hosté vždy dokázali srovnat krok. Definitivní zlom přišel až v posledních osmi minutách, kdy Přerov třemi góly rozhodl o svém vítězství. Závěr souboje s Frýdkem Místkem ještě okořenila velká šarvátka, po které padaly na obou stranách i vyšší tresty. Konečná výhra 5:2 posunula Zubry díky zaváhání Orlové zpět na druhé místo tabulky.
22.kolo, středa 9.12.2009
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
5:2
(1:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Coufal (Kohút, Goiš), 26. Kolář (Pala), 53. Sprušil, 56. Hanák (Kočara, Osina), 60. Pala (Ditrich) - 4. Mocek (Kopáč), 37. Kudláček (Maruna). Rozhodčí: Škach - Hejda, Velinský. Vyloučení: 9:12, navíc Kočara (Přerov) trest ve hře, Osina (Přerov) 5 minut + do konce utkání - Buček (Frýdek Místek) 5 minut + do konce utkání, Mocek (Frýdek Místek) 5 minut + do konce utkání. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:34. Buly: 42:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Tihlář - Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Řezníček - Ditrich, Menšík, Sprušil - Hanák, Kolář, Kočara - Coufal, Kohút, Goiš - Kundrátek, Holík, Hoferek
Šrámek - Pelikovský, Kudláček, Slavík, Buček, Babic, Bavlšík, Novák, Krutil, Gelačák, Maruna, Martiník, Gebauer, Kopáč, Mocek, Pavlas, Sluštík, Sztefek, Křesťan, Merta

Do souboje s posledním Frýdkem Místkem se přerovští Zubři pustili všemi silami. K velké aktivitě jim pomohl rychlý faul soupeře a v přesilovce hodně nebezpečně zahrozil Kočara. Oslabení sice hosté přežili, ale krátce poté už inkasovali první branku, když se krásně trefil Coufal - 1:0. Z vedení se však přerovský Zubr radoval jen něco málo přes minutu. Po buly v útočném pásmu hostujícího týmu se totiž dostal ke kotouči Mocek a Tihláře jednoduše prostřelil - 1:1. V dalším průběhu první části se hra ještě více vyrovnala a šance z kategorie velkých se diváci dočkali až ve 14. minutě. To hráli hosté přesilovku, ve které se hodně nepříjemnou střelou prezentoval Gebauer. Hned v zápětí se Přerov dostal v oslabení do přečíslení, Hanák však nadějnou možnost nedokázal přetavit v gól. V 18. minutě se do početní výhody dostali také domácí a soupeře hodně tvrdě zatlačili. Po sérii přihrávek vypálil ostrou bombu Pala, ale vyrovnané skóre 1:1 se nezměnilo.

Stejný stav vydržel i po akci druhého přerovského útoku na začátku prostřední části, kdy po střele Hanáka měl Kočara dostatek prostoru a času na dorážky. V polovině 26. minuty hosté znovu faulovali a nabídli Zubrům přesilovku. V ní byl hlavní postavou útočník Kolář, který sice nejdříve z první napálil puk do Šrámkovy lapačky, ale hned vzápětí z další šance už mířil přesně - 2:1. Ve 31. minutě mohl vyrovnat skóre hostující Mocek, ale brankář Tihlář si s jeho hodně jedovatou střelou poradil. Druhého gólu se ale nakonec soupeř Zubrů dočkal o chvíli později, kdy přerovský zadák Pala pykal na trestné lavici. Na modré čáre si s pukem zamíchal Kudláček a poté překvapil Tihláře, který měl zakrytý výhled přesně mířenou střelou do horní části klece - 2:2.

Třetí část hry zahájili přerovští hráči přesilovou hrou, která ale puk v soupeřově síti nepřinesla. Frýdek Místek se poté aktivním napadáním dostal do několika nadějných příležitostí. Blízko třetí brance byl dvakrát hodně agilní Gelačák a Bavlšík poté ze čtyř metrů pálil těsně nad branku. V 53. minutě ale Přerov definitivně zlomil odpor soupeře a potěšil diváky v přesilové hře krásnou brankou. Útočník Sprušil se od mantinelu prosmýkl až do středu útočného pásma a přes hradbu těl poslal kus černé gumy do branky - 3:2. Čtyři minuty před koncem zápasu bylo na přerovském stadionu ještě veseleji. Zubři v další početní výhodě sehráli pěknou kombinaci na jeden dotek a u tyčky zcela volný Hanák už lehce posunul puk za čáru - 4:2. I za dvoubrankového manka se hosté ještě pokusili s výsledkem něco udělat a hráli vabank bez brankáře.

Vlastní nedisciplinovaností se však o možné zdramatizování zápasu připravili. V poslední minutě se navíc hostující hráči postarali ještě o hodně nesportovní závěr. Při jedné ze šancí totiž hostující Mocek surově krosčekoval brankáře Tihláře a za přerovskou klecí se rozjela obrovská šarvátka. Do boxerské vložky se nakonec zapojili čtyři hráči, kterým hlavní rozhodčí udělil vyšší tresty. V posledních vteřinách souboje ještě hosté pokračovali ve hře bez brankáře, kterou využil Pala a poslal kotouč do opuštěné branky - 5:2.