Rozdíl soutěží byl bohužel znát celý zápas s Morou

P ř e r o v - Ke svému čtvrtému přípravnému utkání si pozvali hráči HC ZUBR Přerov prvoligový klub HC Olomouc. Rozdíl mezi oběma soutěžemi byl znát od prvních okamžiků a bohužel trval prakticky celý zápas. Na tom, že to bylo "jen" 1:5 měl hlavní zásluhu především přerovský brankář Tihlář, který velké množství vyložených šancí soupeře dokázat zlikvidovat. Olomouc se rychle ujala dvoubrankového vedení a třebaže měla po první dvě třetiny výraznou převahu, další góly přidala až po 30 odehraných minutách. Poslední třetina byla z přerovské strany nejlepší, ale ani v ní si Zubři nevytvořili delší dobu převahu a více ze hry měla opět Mora. Škoda že zápas byl poznamenán neslušným chováním některých hostujících fanoušků, kteří si neodpustili házet dělbuchy.
přát., čtvrtek 18.8.2011
HC ZUBR Přerov - HC Olomouc
1:5
(0:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 41.Kolařík (Černý, Sedlák) - 3.Řípa (Pekr, Ondrušek), 5.Rác (Nedbálek), 35.Kucsera, 39.Řípa (Kucharczyk, Pekr), 48.Kucsera (Kolouch). Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0. Buly: 23:32. Střely: 24:58. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Sklenář, Jedlička, Drábek - Kočara, Hanák, Goiš, Sedlák, Kolařík, Sprušil, Menšík, Kundrátek, Černý, Kocan, Vaněk, Kolář
Žigárdy – Bartoň, Ondrušek, Staněk, Lhotský, Nedbálek, Kucharczyk, Kucsera, Pšurný, Šlahař, Haluza, Kolouch, Řípa, Pekr, Rác, Horák, Janáček, Voznica

Zubři nastoupili k zápasu v očekávaném složení, ze základní sestavy chyběli zranění Kotásek, Ditrich a Brančík. Olomouc nastoupila bohužel bez Dopity, chyběli i Mikel, Zbořil a Ministr.

Zápas začali hosté okamžitým náporem a Meo se nemohlo několik minut vůbec dostat k puku. Po necelých 3 minutách přihrával zpoza branky puk před Tihláře Pekr a tam již číhal zcela volný Řípa, který měl před sebou z velké části odkrytou branku - 0:1. O 20 sekund později si musel pomoci faulem Pala a Mora v přesilovce uspěla podruhé, když Rác po Nedbálkově pasu prudkou střelou z deseti metrů prostřelil Tihlářovu lapačku - 0:2. Teprve po sedmi minutách se trochu osmělili i Zubři, ale do nebezpečnějších šancí se prakticky nedostávali. Všechny střelecké pokusy byly většinou z velké dálky nebo z boku. Asi největší šanci Zubrů v první třetině měl Kolařík, kterého bylo z Přerováků po Tihlářovi vidět nejvíce. Bylo to v půli 8.minuty, když se dostal před olomouckého Žigárdyho až na vzdálenost tří metrů, ale neprostřelil ho. Mora pak dostala v půli třetiny celé dvě minuty dvojnásobnou přesilovku, ale Zubrům se dařilo puky vyhazovat a několik šancí zlikvidoval i Tihlář. A díky němu byli neúspěšní hosté i ve zbytku 1.třetiny, třebaže šance si vytvářeli i nadále.

Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Hosté byli stále rychlejší, v obraně prakticky bezchybní a Žigárdy měl jen minimum práce. Asi nejvíce ho vystrašil v této třetině na počátku 26.minuty Sprušil, který se před ním dostal do dobré střelecké pozice, ale se střelou bohužel váhal déle než si mohl dovolit. Mora se i přes velké množství šancí dlouho nemohla prosadit ani ve druhé třetině. Čisté šance spálili třeba Kucharczyk nebo Kucsera, který Tihláře zaměstnával z hostů asi nejvíce. Teprve ve 35.minutě se znovu měnilo skóre. Kucsera, který se půl minuty před tím vrátil z trestné lavice, se dokázal zbavit přerovských obránců, šikovně si najel do prostoru mezi kruhy a po ledě zamířil k levé tyči Tihlářovy svatyně - 0:3. 70 sekund před druhou sirénou zvýšili hosté už na 0:4, když po přihrávce Kucharczyka v akci dvou na jednoho skóroval Řípa.

Svůj jediný gól vstřelili Zubři 46 sekund po zahájení posledního dějství. Stalo se tak při jejich početní výhodě. Hostující Pšurný si ještě dopykával trest, který mu byl uložen 33 sekund před koncem 2.třetiny, když se do dobré střelecké pozice dostal Sedlák. Žigárdy ale puk ještě vyrazil, Černý stojící těsně před ním přihrál dozadu na dobře najetého Kolaříka a ten už měl před sebou téměř prázdnou branku - 1:4. Stejný hráč nebyl daleko od gólu ani ve 47 min. Po objetí branky se pokusil zasunout puk do Žigárdyho klece těsně u levé tyče, ale olomoucký gólman byl rychlejší. Poslední gól utkání vstřelili hosté ve 48.minutě. Kolouch našel před přerovskou brankou Kucseru a ten to musel sice zkoušet na víckrát, ale puk za brankovou čáru nakonec dostal - 1:5. O tři minuty později se protlačil přes obranu hostí až k brance Kundrátek, ale nestihl už zakončit. Poslední větší šanci Zubrů měli Černý se Sedlákem, kteří hosty přečíslili v akci 2 na 1. Sedlák, který měl na holi puk zvolil střelu, ale Žigárdyho nepřekonal. I hosté mohli ještě několikrát své vedení zvýšit, při přesilovce zahrozil například Kucsera, o půl minuty později byl sám těsně před Tihlářem Řípa a Kucsera neproměnil v gól ani přečíslení 2 na 1. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím hostů 1:5.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Ohlasy hráčů

Jiří Goiš (útočník HC ZUBR Přerov): Přišlo mi to, že jsme začali hrát s takovým respektem. Bylo to takové, že jsme se báli hrát. V podstatě jsme si nepřihráli a bylo to takové rychlejší, že víc bruslili z toho padly ty dva góly ze začátku a pak mě přišlo, že jsme moc nestříleli a netlačili se do koncovky a spíše jsme si nahrávali na modré čáře, místo abysme si to nahodili a šli za tím. Pak jsme dělali kličky. Asi to chtělo hrát jednoduše. Bohužel.