První domácí utkání Zubři s Hodonínem těsně prohráli

P ř e r o v – Po pěti měsících se přerovští hokejisté opět představili svému publiku. V první domácí přípravě hostili Hodonín, kterému se zatím výsledkově nedařilo, ale na Hané si spravil chuť výhrou. Zápas v první třetině nabídl velké gólové hody, ty ale už v dalším průběhu utkání skončily. Zubři prohrávali už 1:3, ale přesto dokázali stav obrátit ve svůj prospěch. Nakonec ale odešli z ledu poraženi, protože Hodonín byl v závěru střetnutí úspěšnější a svůj těsný náskok udržel. Vítězně pro Přerov skončily alespoň samostatné nájezdy, které rozhodl útočník Goiš. V modrožlutém dresu se doma po mnoha letech ukázal brankář Martin Vojtek, který odchytal první polovinu zápasu.
přát., čtvrtek 23.8.2012
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
5:6
(3:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Hanák (Faltýnek), 15. Sedlák (Pala, Goiš), 16. Sakrajda (Ditrich, Vlček), 26. Sakrajda (Brančík), 56. Pala (Málek) - 1. Špok (Sajdl), 9. Špok, 15. Špok (Charvát, Rapant), 38. Sajdl (Špok), 55. Špok (Kříž), 57. Kříž (Špok). Rozhodčí: Klimecký - Dohnal, Dučák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 593. Buly: 44:33. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6.
Vojtek (30. Okáč) – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Mašíček, Vávra, Sklenář V. – Málek, Goiš, Sedlák, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Sprušil, Kolář, Hanák, Vaněk, Loupal, Matušenko
Alexa (30. Zavadil) – Sajdl, Kříž, Špok, Skočovský, Randa, Kučera, Fiedler, Červenka, Polesný, Pokorný, Peš, Svoboda, Kulyk, Medřický, Charvát, Tomi, Rapant, Maša

Někteří diváci se ještě nestačili usadit na tribunách a Zubři už prohrávali. Z kruhu totiž střílel Špok a puk se nešťastně odrazil od bránícího hráče. Domácí chtěli na gól brzy odpovědět, ale větší šanci se vypracovali až v 7. minutě během přesilovky, kdy Vlček střílel od modré a Ditrich lehce puk tečoval těsně vedle. Poté následovala početní výhoda na druhé straně a Drtiči v ní byli úspěšní. Ovšem opět s přispěním Zubrů, kteří si znovu smolně puk srazili. I tentokrát byl ohlášen jako autor gólu Špok.

Hodonín po dvou gólech dostal chuť do dalšího útočení, ale málem se mu to vymstilo. Za jeho obranou si počíhal Sedlák a k potrestání zadních řad mu chybělo jen svůj sólový nájezd proměnit. Z další akce už se ale Zubři radovali a díky Hanákovi bylo sníženo. O malý moment později mohl vyrovnat Ditrich, jenže akce se mu nepodařila, a proto znovu udeřilo na druhé straně. Špok tentokrát překonal Vojtka ráznou střelou a zkompletoval tím hattrick. Přerov ztrácel dva góly, ale manko bleskově smazal. Nejdříve při dorážce uspěl Sedlák a rychlé vyrovnání pak zařídil krásným projektilem Sakrajda.

Stejný hráč načal gólový účet druhé třetiny, který už ale nebyl tak bohatý. Na začátku 26. minuty měl Sakrajda znovu výbornou střeleckou pozici a z ní se opět nemýlil. Velmi rychle ale mohlo být zase vyrovnáno, protože Hodonín předvedl bleskový útočný výpad v podání Červenky s Fiedlerem, kterému chybělo jen přesnější zakončení druhého jmenovaného. V polovině utkání oba týmy vystřídaly brankáře, a tak se do akce dostal přerovský Okáč i hodonínský Zavadil.

Oba gólmani se prezentovali pěknými zákroky, hlavně Okáč bravurně lapil šanci Skočovskému, kterého přerovská obrana nechala hodně najíždět. Strážce Zubří klece ovšem ještě do konce druhé třetiny o čisté konto přišel, když mu propadl puk po střele Sajdla. V závěru druhé „dvacky“ Přerov ještě zahrozil Hanákem, ale vyrovnané skóre 4:4 už se nezměnilo.

Třetí část duelu přinesla v úvodu hodně vyloučení a tak oba týmy chvíli nemohly nasadit plný počet hráčů. Hodonín ve 46. minutě při přesilovce nastřelil Randou tyčku, ale puk se naštěstí od ní odrazil zpět do hracího pole. Poté se Okáč znovu blýskl výborný zákrokem, když se jej snažil překonat hattrickový střelec Špok.

Závěr utkání nabídl ještě tři góly a úspěšnější v něm byl Hodonín. Goiš zkoušel Zavadila překonat po přihrávce Málka, jenže se mu touš nepodařilo za něj protlačit, a tak Zubry opět potrestal skvěle hrající Špok. Drtiči si pak připravili navíc rychlou odpověď na gól Paly, který zužitkoval odraz puku do volného prostoru před brankou. Po malé chvilce krásně vymetl horní růžek přerovské svatyně Kříž a na tuto trefu už Přerov odpověď i přes hru v šesti bez brankáře nenašel. Zubři nakonec uspěli alespoň v dohodnutých nájezdech, které rozhodl Goiš.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): V obranném pásmu máme zatím nejvíce nedostatků. Hráli jsme vzadu dost laxně a na tom budeme muset ještě hodně pracovat. Bylo to ale tím, že jsme zkoušeli hrát na čtyři lajny a nasadili jsme i mladé hráče z juniorky. Pro diváky to určitě bylo pěkné utkání, jen byla škoda, že jsme to v závěru nedotáhli alespoň na remízu.

Jiří Rech (SHK Hodonín): V první třetině jsme vedli už 3:1, ale pak jsem na hráčích viděl uspokojení, díky kterému jsme velmi rychle inkasovali dva góly. Od druhé třetiny už se hrálo spíše ze zabezpečené obrany a větších šancí ubylo. Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. V předchozích jsme soupeře přehrávali, ale v zakončení se nám nevedlo. Dnes jsme naopak tolik šancí neměli a góly se nám dařilo střílet.