Přerovští obrali Havířov na jeho půdě. Tři body trefil ve třetím dějství Tomi

H a v í ř o v – Souboj sousedů v tabulce se odehrál v 53. kole Chance ligy. Mezi Havířovem a Přerovem platil po dvou třetinách nerozhodný stav. Domácí AZ se ujal vedení, Zubři zásluhou premiérové branky Michala Gaga v letošní sezoně srovnali. Rozhodnutí přišlo ve 45. minutě, kdy se krátce po buly prosadil Vojtěch Tomi, jenž ještě v loňské sezoně oblékal havířovský dres. Těsné vedení Hanáci udrželi až do konce a připsali si další důležité tři body.
53.kolo, sobota 2.2.2019
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
1:2
(1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Pořízek (Bambula, Gřeš) – 27. Gago (Weinhold, Moučka), 45. Tomi (Moučka, Gago). Rozhodčí: Obadal, Kašík – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2248. Střely na branku: 31:27. Zblokované střely: 7:9. Vhazování: 16:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Matoušek – Chroboček, Matai, Bořuta, Staněk, Rašner, Dudek – Kotala, Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Procházka, Veselý, Pawliczek
Klimeš – Novotný, Černý, Pala, Zbořil, Malina, Weinhold – Doležal, Pšurný, Plášek – Sikora, Sýkora, Tomi – Goiš, Hejcman, Moučka – Gago, Davídek, Š. Kratochvil

Přerované museli čelit dobře bruslícímu soupeři, který se dostával do nebezpečných střeleckých pozic. Z levé strany to zkusil Procházka a prověřil Klimeše. Po buly se u přerovské branky objevil nekrytý Bambula a maskovaný muž Zubrů rychle vytrčil pravý beton. V sedmé minutě domácí otevřeli skóre, po přímočaré akci vypálil zleva do vzdálenějšího horního růžku Radek Pořízek. Další možnost se naskytla Kotalovi, po nahrávce Semana mu kotouč před bránou přeskočil hůl. Pokus Paly od modré čáry zachytil v lapačce Matoušek, ustál i průnik Davídka, který se snažil dohrát Moučka. V největší šanci Hanáků v první třetině dojel Hejcman dlouhý pas a Goišovi střelu z předbrankového prostoru sebrala havířovská teč.

Druhou třetinu začal Přerov aktivněji. Dvě dobré střely vyprodukoval Kratochvil, poprvé křížem mířil mimo, podruhé zasáhl vyrážečkou gólman. Mezitím oslovil Hejcman před brankou Goiše, jenže ten prostor pod břevnem netrefil. U levé tyče dotíral v přesilovce Kotala, Klimeše po nahrávce od Semana z pravé strany nepřelstil. O chvíli později napřáhl z podstatně větší dálky Bednář a orazítkoval spojnici. Ve 27. minutě Zubři vyrovnali. Po Weinholdově pokusu od modré čáry si puk vydobyl Michal Gago a procedil ho skrz Matouškovu výstroj. Ideální přenesení hry předvedl Plášek, Palu po jeho kolmé přihrávce přes šířku útočného pásma vychytal povyjetý Matoušek.

Do třetí periody si Hanáci přenesli část přesilovky, kterou nezužitkovali. Hru načas zastavila úprava ledu v přerovském obranném pásmu. Po ní udeřili modrožlutí, po vyhraném buly doputoval puk přes Gaga a Moučku k Vojtěchovi Tomimu, jenž se vytasil s povedenou ránou na vzdálenější tyč. Blízko vyrovnání byli Bambula s Pořízkem, ani jeden Klimeše zblízka nepřekonal. V 54. minutě se dostatek prostoru na levém křídle naskytl Rehušovi, Klimeš jeho střelu vytěsnil pryč. Definitivně zlomit zápas na přerovskou stranu mohl Plášek, osamocený nicméně nechal vyniknout Matouška. V závěru se na ledě záměrně pohybovalo šest Havířovských a před Moučkou zívala odkrytá branka, kotouč do ní ovšem nedopravil. Poslední minuta ještě přinesla vyloučení Pšurného, dvojnásobné oslabení MEO ubránilo.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): První třetinu jsme odehráli výtečně, hráli jsme přesně to, co chceme - aktivně na zadním mantinelu. Možná to byla nejlepší první třetina v této sezóně. Škoda, že jsme nevyužili více šancí, včetně těch v přesilovkách. Za stavu 3:0 už by se Přerov asi těžko zvedal. Ve druhé třetině jsme dostali nešťastný gól, ustoupili jsme od té naší hry a soupeř srovnal krok. V celkovém hodnocení nás můžou mrzet naše nevyužité šance, protože jsme opět ztratili zápas o šest bodů, kterému by více slušela remíza.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Začátek z naší strany nebyl dobrý, po první třetině jsme museli hráčům v šatně důrazně domluvit. Od druhé třetiny už byl náš výkon mnohem lepší. Důležité bylo, že jsme po celý zápas vydrželi hrát na čtyři útoky a tím pádem jsme v závěru měli dostatek sil. Taky musím pochválit kluky za obětavost a Lukáše v bráně. Zisk tří bodů z Havířova je pro nás samozřejmě výborný, ale je to jen jeden z mnoha zápasů, které jsme museli zvládnout pro postup do play-off. Nicméně věřím, že pokud budeme hrát takhle, tak to zvládneme.