Přerovští Zubři ve Frýdku Místku nešťastně prohráli

F r ý d e k M í s t e k - Přerovští hokejisté odehráli ve Frýdku Místku velice smolný zápas. Po hodně opatrné první třetině si ve druhé periodě vypracovali dvoubrankový náskok a z dalších šancí mohli své vedení ještě více navýšit. Ve třetí třetině ale domácí zabojovali a dokázali skóre vyrovnat. Velký šok pro Zubry přišel čtyři vteřiny před koncem, kdy obraně ujel Suchý a zajistil domácím konečné vítězství v poměru 3:2.
přát., čtvrtek 27.8.2009
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
3:2
(0:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 47:06 Krutil (Sluštík), 49:42 Zapletal, 59:56 Suchý (Zapletal) - 31:37 Žibrita (Hanák), 35:08 Kočara (Kupec). Rozhodčí: Havlík. Vyloučení: 8:5 navíc Bavlšík (Frýdek Místek) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 139. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Polonyi - Krutil, Kudláček, Bavlšík, Machálek, Novák, Babic, Zapletal, Sluštík, Merta, Jaško, Martiník, Trubka, Kopáč, Sztefek, Polák, Suchý, Křivák
Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Osina, Novák, Staněk, Bauer, Halouska - Kolář, Sprušil, Ditrich, Kupec, Hanák, Žibrita, Menšík, Kohút, Sedlář, Kočara

Úvodní minuty zápasu se nesly ve znamení aktivní hry Přerova. Už po půl minutě se dostal do brejku Sprušil s Ditrichem, ale prvně jmenovaný raději místo přihrávky zvolil střelu se kterou brankář Polonyi neměl vážnější problémy. Na druhé straně po chvíli spálil nadějnou šanci Martiník. V 5. minutě hrál Přerov přesilovku, ale ta Zubrům vůbec nevyšla. Osmá minuta potom přinesla šanci domácího Poláka, který střílel na Tihláře a puk se projel těsně vedle levé tyčky přerovské branky. I další šance domácích byla z kategorie velkých. Suchý našel přihrávkou napříč útočným pásmem Jaška, kterého ale Tihlář skvěle vychytal do lapačky.

V 11. minutě se přerovští hráči mohli dočkat trestného střílení, když byl po dlouhém pasu zahákován najíždějící Hanák, ale píšťalka rozhodčího Havlíka zůstala překvapivě němá. V dalších minutách první třetiny šancí výrazně ubylo a oba týmy bojovaly o puk spíše ve středním pásmu. Minutu před první sirénou byl vyloučen přerovský útočník Žibrita a Frýdek Místek tak nastoupil do druhé části hry s výhodou jednoho hráče v poli.

Na začátku druhé třetiny musel brankář Tihlář dvakrát během krátké chvíle zasahovat. Nejdříve proti střele Kudláčka a poté proti nepříjemné teči Sztefka. Po chvíli zahrozili i Zubři, ale dobře najetého Menšíka v poslední chvíli odzbrojil domácí zadák Krutil. Otevřít skóre mohl Přerov ve 26. minutě při vyloučení domácího Bavlšíka, ale ani dobře postavený Kolář se střelou neprosadil. Zubři poté ještě zvýšili svoji snahu dobýt branku domácích, festival zahozených šancí ale pokračoval i po pěkné střele obránce Paly. Nakonec se ale Zubrům podařilo ve 32. minutě využít jednu z přesilovek. Krásnou akci na jeden dotek zakončil přesně Žibrita - 0:1.

Zlomení bezbrankového stavu dodalo Zubrům další sílu do hry a po další přesilové hře už bylo jejich vedení dvoubrankové. Před domácí klecí zůstal zcela volný Kočara, který se štěstím doklepl puk za čáru - 0:2. Domácí však byli s rychlým dvoubrankovým mankem nespokojení a bleskově mohli snížit. Obrovskou šanci Suchého ale Tihlář na poslední chvíli lapil. Ani v závěru druhé třetiny se domácím nepodařilo dostat se Zubrům ve skóre na dostřel. Při jednom z protiútoku a navíc v oslabení dokonce přerovský obránce Faltýnek nastřelil tyčku.

Třetí periodu odstartoval velkou šancí Ditrich, ale ze tří metrů přestřelil frýdeckou branku. Faul Sedláře poté domácím opět nabídl přesilovku a populární „Banán“ v přerovské kleci musel opět předvést své kvality. Zubři mohli opět nečekaně udeřit v oslabení, Žibritova přihrávka na najíždějícího Hanáka ale byla příliš prudká. Čisté konto přerovskému brankáři vydrželo až do začátku 48. minuty. To Zubři velice špatně střídali a Krutil ze sólového nájezdu upravil skóre na 1:2

Hned vzápětí se diváci dočkali další dvou pěkných šancí, které ale neskončily gólem. Na domácí straně ostrostřelec Martiník poslal puk těsně nad branku a unikající Sprušil na druhé straně zase trefil frýdeckého brankáře přesně do lapačky. V 50. minutě se domácím podařilo smazat dvoubrankovou ztrátu. Faul Menšíka potrestal z dorážky Zapletal - 2:2. V závěru zápasu už se zdálo, že se oba týmy rozejdou smírně, ale opak byl pravdou. V posledních vteřinách si výborně sjel na útočnou modrou Suchý a svůj brejk završil třetí domácí brankou, která padla v čase 59:56 - 3:2.