Přerovští Zubři poprvé doma bez bodu

P ř e r o v - Hokejisté přerovského Zubru poprvé v letošní sezoně na domácím ledě prohráli. Sebevědomí přerovských Zubrů nalomili šumperští Draci už v první třetině kdy jim v rozmezí tří minut nasázeli tři branky. Ve druhé třetině sice domácí zabojovali, ale do kolen je však znovu srazily fatální chyby v obraně. Hokejisté šumperského Salithu si už zbytek zápasu pohlídali a zvítězili přesvědčivě 2:6.
12.kolo, středa 22.10.2008
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
2:6
(0:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 22:10 Pala (Kolář), 58:55 Hanák (Hruška) - 16:35 Vymazal (Meluzín), 17:40 Holík (Stejskal), 19:25 Vymazal (Meluzín, Duba), 26:32 Holík (Brunec), 44:11 Blanár (Fischer), 48:42 Duba (Blanár, Vymazal). Rozhodčí: Krenželok - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 6:5, navíc Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 40:38. Buly: 37:42 Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6.
Krejčí (49. Okáč) - Pala, Hruška, Vlček, Halouska, Ryšánek, J.Ferenc, Bauer - Kolář, Sprušil, Finsterle - Martinák, Hanák, Rusek - Korčák, Šimo, Rak - Kupec, Mališka, Goiš
Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Novotný, Duba, Meluzín, Vymazal, Brunec, Hulva, Ambruz, Novosad, Čížek, Stejskal, Fischer, Drábek

Zubři zaměstnali šumperskou obranu hned v závěru první minuty. Po přihrávce Martináka se dobře uvolnil Hanák, ale s jeho bombou si Maláč poradil. Šumperský Salith se dostal poprvé do vážnějšího ohrožení Krejčího branky v 5.minutě. Stejskalovu dělovku hned po buly přerovský strážce svatyně vytěsnil ramenem. Po chvíli se v dobrém světle ukázal první zubří útok, který byl dnes ve složení Kolář – Sprušil, Finsterle a díky pěkné souhře zamotal hlavu hostujícím obráncům. Druhému jmenovanému však v momentu zakončení akce puk sjel z hole. Ve 12. minutě si při hře čtyři na čtyři vypracoval nadějnou šanci Martinák, který se obtočil kolem dvou šumperských obránců, ale ačkoliv byl hodně důrazný, tak brankář Maláč si místo u své pravé tyčky pohlídal. Následně to znovu zaskřípalo v přerovské defenzívě, když se až před Krejčího prosmýkl Duba. Brankář přerovských Zubrů ale nakonec udržel puk těsně před brankovou čarou. Ke slovu se tak znovu dostali domácí a opět u toho byla první útočná formace, která si vypracovala drtivý tlak. Zkušený brankář Maláč, ale všechny střelecké pokusy zlikvidoval. V dalších minutách však přišel pro diváky velký šok. Po obrovské hrubce přerovské obrany se dostal do nájezdu Vymazal a brankáře Krejčího si ukázkově provedeným blafákem doslova vychutnal - 0:1. Za další minutu se měnilo skóre znovu. To se ve správném čase na správném čase objevil Holík a na jeho střelu byl Krejčí krátký - 0:2. Tragický závěr první třetiny v podání domácích dokonal Šumperk v poslední minutě, kdy se trefil ve dvojnásobné početní výhodě Vymazal - 0:3.

V úvodu druhé třetiny dohrávali Draci přesilovou hru. Ta byla však ukončena faulem Holíka a výhodu jednoho hráče v poli tak převzali přerovští Zubři. V přesilovce se opět skvěle ukázal obránce Pala, který nechytatelnou bombou od modré snížil na 1:3. I další minuty patřily velkému tlaku Zubrů. Faul Meluzína ale tentokrát zůstal nepotrestán. Domácí i když hráli v těchto chvílích velmi aktivně však bohužel inkasovali čtvrtou branku. Střelu Brunce pohodlně do přerovské branky dorazil Holík - 1:4. Ve 32.minutě byli Zubři několikrát velmi blízko gólu a na Maláčovu branku během krátké chvíle vyslali pořádnou spršku střel. Ta však k dnešní velké smůle kýžený gól nepřinesla. Silnou útočnou chvilku brzy utnul faul Ruska a Draci tak v klidu mohli odehrát přesilovou hru. Během ní nebezpečně ohrozil domácí branku Brunec, ale Krejčí tentokrát Zubry podržel.

Začátek třetí třetiny přinesl obrovskou šanci Koláře, kterého doslova vybídl ke skórování Sprušil, ale puk trefil jen Maláčův beton. Draci tak domácí po chvíli opět Zubry tvrdě zaskočili. Zakončení Blanára si Krejčí u levé tyčky řádně nepohlídal a sám si puk srazil za brankovou čáru - 1:5. Od tohoto okamžiku hráli přerovští Zubři po velkým tlakem a brzy inkasovali i šestou branku. Útočník Duba měl po souhře s Blanárem a Vymazalem dost času na dorážku a puk poslal přesně do branky - 1:6. Po šestém gólu nahradil Krejčího v přerovské brance junior Okáč a hned musel tvrdě zasáhnout proti hodně jedovaté střele Vymazala. Zmar domácích podtrhl v 51. minutě Goiš, který u mantinelu tvrdě fauloval a zamířil předčasně do sprch. Draci v pětiminutové přesilovce sice několikrát Okáče nepříjemně ohrozili ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Zubři se tak v 59. minutě dočkali ještě kosmetické úpravy skóre o kterou se postaral v přesilové hře Hanák a stanovil tak konečný výsledek zápasu na 2:6.

video : sestřih zápasu Přerov-Šumperk

Všechny gólové momenty i další zajímavé situace ze středečního zápasu 12.kola se Šumperkem si už teď můžete prohlédnout i na webové televizi HC ZUBR Přerov, kterou naleznete na hlavní straně pod odkazem "WEB TV"

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov): Nešťastné zaváhání našeho nejlepšího obránce Vlčka a přesilovka 5 na 3 v poslední minutě první třetiny určila ráz dnešního zápasu. Snažili jsme se potom dostat do hry, měli jsme na to dost šancí, ale brankář Maláč je zkušený a byl proti. Další góly co jsme inkasovali pak byly doslova hokejové kuriozity. Máme sice sestavu hodně prořídlou, ale musíme prostě s tím nějak vydržet a bojovat. Jedinou radost mi dnes udělali mladí hráči. Ti se k dnešnímu zápasu postavili dobře a je vidět, že chtějí hrát.

Radek Kučera (HC Salith Šumperk): Myslím si, že kluci dnes podali opravdu dobrý výkon. Hráli perfektně zezadu a dokázali jsme dnes proměnit řadu šancí. Za dnešní výhru jsme moc rádi, protože jsme odehráli hodně smolných zápasů. Doufám, že to takto bude pokračovat dál.