Přerované se proti Třebíči znovu neprosadili a z Vysočiny odjeli bez bodového zisku

T ř e b í č – Hokejisté Přerova nestačili ve 41. kole Chance ligy na Třebíč 0:2 a potřetí v řadě jí v této sezoně nevstřelili ani jeden gól. Utkání rozhodla přesilovka Horácké Slavie z poloviny druhé třetiny, ve které se trefil Furch. Zubři ve snaze vyrovnat sáhli v závěru ke hře bez brankáře, během ní ale pouze podruhé inkasovali z hole Malého. Hanáci tak zaznamenali druhou porážku za sebou a v tabulce klesli z pátého místa na šesté.
41.kolo, středa 25.1.2023
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Furch (Holec, Michálek), 60. Malý (Dočekal, Bittner). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Komínek, Polák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 985. Střely na branku: 33:30. Zblokované střely: 9:4. Vhazování: 37:26. Průběh utkání: 2:0.
Jekel – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Holec – Sedláček, Malý, Vodný – Krliš, Šilhavý, M. Svoboda
Postava – Chroboček, Gréč, Kudělka, Černý, Ševčík, Krisl, Němec – Jakub Svoboda, Pechanec, Březina – Ministr, Dvořák, Doležal – Jan Svoboda, Kratochvil, Indrák – Fencl, Macuh, Goiš

Zubři se v první třetině museli bránit ve čtyřminutovém oslabení. Střelu obránce Bořuty se snažil dorážet domácí kapitán Bittner, ale neuspěl. Při dalším přerovském vyloučení zakončoval z pravého křídla nejlepší střelec Třebíče Dočekal, puk nicméně poslal nad bránu. Do horní části branky pak mířili Březina a na druhé straně znovu Dočekal, Jekel ani Postava se ale překonat nenechali.

Zkraje druhé části připravil Pechanec střeleckou pozici Březinovi, Jekel pokus nejproduktivnějšího hráče Hanáků pravou rukou vytěsnil nad bránu. Z pravého kruhu pak zahrozil Dočekal, Postava udržel kotouč ve výstroji. Velkou šanci připravil Černý při hře ve čtyřech Janu Svobodovi. Hostující útočník střílel do protipohybu Jekela, ten ale přesto zasáhl vyrážečkou. Horácká Slavia otevřela skóre ve 29. minutě. V přesilovce našel Holec dlouhým pasem Michala Furcha, jenž se z levého kruhu z první nemýlil.

Přihrávku od zadního mantinelu poté převzal Dočekal a Postavovi pomohla horní tyč. Z pravé strany se zase protáhl za obranu Šilhavý, bekhendem ale zakončil nad přerovskou branku. Během početní výhody Zubrů oslovil Pechanec Březinu, který z úhlu trefil pouze připraveného klečícího Jekela.

Srovnat se po střele Černého snažili ve třetím dějství také dorážející Macuh a Fencl, do volné části branky ale kotouč nenasměrovali. Při vyloučení Pechance minuli bránu Bittner a Psota, na druhé straně Jekel zneškodnil prudký pokus Dvořáka. Šance Zubrů na body udržel Postava, který betonem vytěsnil mimo bránu střelu Dočekala. Na lapačku to pak zkoušel Březina, na Jekela si však nepřišel, stejně jako Kudělka. Hosté následně sáhli ke hře se šesti bruslaři, při níž pojistil výhru Horáků do prázdné brány Jakub Malý.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Šlo o strašně složitý zápas. V první třetině jsme měli do páté minuty dva zraněné útočníky, kteří odstoupili ze hry. Šlo o Michala Vodného a Václava Krliše. Václav to pár střídání ještě zkusil s košíkem, ale zranění v obličeji bylo takového rázu, že to dál nešlo. Byla tam i nevyužitá čtyřminutová přesilovka, šest minut se seškrabávala krev z ledu, pak další pauza na opravu dvířek. První třetina byla úplně rozdrbaná bez jakéhokoli tempa a z naší strany špatně sehraná. V kabině jsme si k tomu něco řekli, dá se říct, že zápas pořádně odstartoval až ve druhé třetině. Druhou třetinu jsme byli lepší i díky přesilovkám, které nám hosté nabídli. Myslím si, že jsme dnes byli ukázněnější. Nedařily se nám, respekt k soupeři, který hrál oslabení fakt dobře. Jednu se nám ale přece jen podařilo využít, když Michal Furch prostřelil výborného gólmana hostů. Pak to bylo o tom dobře bránit a snažili jsme se podnikat ve třetí třetině rušivé protiútoky. Zase nás podržel Pavel Jekel, ta nula za ním je toho důkazem. V power – play jsme to všechno pečetili. Za vítězství jsme strašně rádi, nerodilo se vůbec lehce. Dva zranění útočníci jsou pro náš úzký kádr špatná zpráva, ale hráčům musím poděkovat za to, jak se semkli a před domácími diváky uválčili tři body. Výsledek odpovídá tomu, že se potkala dvě mužstva s nejlepšími obranami v soutěži. Nejenom s nejlepšími obranami, ale Přerov hraje i důrazně v obraně, má to zmáknuté, velmi kvalitní byli oba gólmani, proto padlo tak málo gólů. Byli jsme velmi rádi, že jsme v přesilovce dali první gól a získali tři body.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Z našeho pohledu šlo o vyrovnané utkání. Věděli jsme, že Třebíč má propracovanou defenzivu. Bylo to o tom, kdo dá první gól, v jedné z přesilovek jsme ve druhé třetině inkasovali. My jsme se do brány a do příležitostí dostávali prakticky až ve třetí třetině, nějaké šance jsme tam měli. Nicméně jsme nenašli recept na gólmana Jekela a pokud nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Snažíme se hrát nějaký styl hokeje, se všemi soupeři už jsme se utkali několikrát a každý má nějaký svůj styl a každý už má ostatní soupeře načtené. Chtěli jsme hrát naši hru, i když sestava se nám z různých důvodů a příčin mění. Hraje se už poslední čtvrtina, musíme zmobilizovat síly, abychom získali další body. Soupeři dnes gratuluji.