Přerov na opavském ledě neuspěl

O p a v a - Zejména díky špatné druhé třetině nezískali hokejisté Přerova v Opavě ani bod po porážce 2:5. Po vyrovnané první třetině, kdy na 1:1 skóroval v přesilovce Rusek, přidali domácí ve druhé části hry tři branky a přestože ve třetí části Vladimír Kočara ještě snižoval na 2:4, nenechali si už Slezané vítězství ujít. Šanci napravit tento výsledek bude mít Přerov v neděli doma proti Novému Jičínu.
4.kolo, středa 24.9.2008
HK Opava - HC ZUBR Přerov
5:2
(1:1, 3:0, 1:1)
Branky: 12. Tichý (Grofek, Měch), 34. Kocián (Čavrk, Kovalovský), 36. Černý (Měch, Grofek), 40. Chalupa (Kocián), 48. Grofek (Chalupa) - 14. Rusek (Kočara, Martinák), 45. Kočara (Rak). Vyloučení: 9:10 + Kovalovský (OPA), Rusek (PRE) DKU. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 240.
Masný - Tichý, Plánovský, Bednárek, Čavrk, Měkýš, Vitásek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Tůma - Wolf, Weiss.
Krejčí - Pala, Halouska, Vlček, Hruška, Faltýnek, Bauer, Prinke - Kolář, Sprušil, Ditrich - Martinák, Hanák, Rusek - Korčák, Šimo, Kočara - Mališka, Rak

Opavští do začátku zápasu vstoupili mnohem aktivněji než hosté z Přerova. Z tohoto důsledků pramenila rovněž vyloučení na hostující straně. V první přesilové hře se ještě Zubři dokázali ubránit akcím Opavy, ve druhé se však už zrodila první branka Slezanu. Josef Tichý ve dvanácté minutě prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a poslal Opavu do vedení. Domácí nadále pokračovali v aktivní hře, přesto se podařilo Přerovu za necelé dvě minuty vyrovnat. Po sérii přihrávek využil početní převahu hostující Rusek. Do konce třetiny se nic podstatného nestalo, proto se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhou třetinu začali přece jenom lépe Zubři. Hra však byla plná špatných přihrávek, proto gólmani na obou stranách neměli moc práce. Zlom přišel až ve 34. minutě zápasu, když ukončil bídu na opavské straně Ivo Kocián, který tečoval střelu Čavrka. Krásný hokejový okamžik přišel ve 36. minutě tohoto utkání. Po pohledné kombinaci po ose Grofek, Měch, Černý zvýšil posledně jmenovaný již na rozdíl dvou branek. Hosté vůbec nevěděli, co mají na domácí hrát. Ti naopak hru kontrolovali a v poslední minutě druhé třetiny vedli už 4:1. Chalupa zakončil brejkovou akci Slezanu střelou do šibenice.

Opavští i ve třetí třetině začali velice dobře. Vypracovali si několik šancí, které však gólman Zubrů pochytal. Ve 45. minutě skóre již bylo jenom o dvě branky, když masnému propadla lehká střela Kočary. Slezan však drama nepřipustil. Za tři minuty ve vlastním oslabení vystřelil přesně domácí Grofek a uklidnil tak svůj tým. Přerov měl ve třetí třetině ještě výhodu přesilovky 5 na 3, kterou ale nedokázal využít, zejména díky skvělému Masnému v domácí brance. Opavský gólman se vyznamenal i proti střele Hanáka z trestného střílení, které bravurně zlikvidoval. Domácí si již první vítězství v normální hrací době nenechali utéct a připsali si tak do tabulky tři body.

sestřih zápasu

Karel Suchánek (Opava): V tomto utkání jsme podali velice kvalitní výkon. Hrálo se nahoru dolů. Myslím si, že to byl i velmi kvalitní zápas ze strany Přerova. Nám se podařilo odskočit na rozdíl tří branek ve druhé třetině a potom jsme dali důležitý gól Grofkem. Naše hra se zklidnila a závěr jsme měli pod kontrolou. Jsem velice spokojen se ziskem 3 bodů. Potřebovali jsme totiž hlavně po ztrátě tří bodů s Novým Jičínem konečně naplno bodovat.

Jaroslav Beck (Přerov): K tomu, proč byl zápas tak vyhecovaný, bych se nerad vyjadřoval, snad jen že zápasy by měly pískat rozhodčí, kteří to umí. Domácí vyhráli zaslouženě, nám utekla jedna petiminutovka ve druhé třetině, kdy nám utekli na rozdíl tří branek a my jsme na to nedokázali reagovat. Navíc je podržel brankář Masný, zejména ve dvojnásobné přesilovce, kdy jsme měli šanci se vrátit do zápasu, tam doslova čaroval.