ONLINE >>> MUŽI: Ústí nad Labem - Přerov 4:6

Premiéra v novém roce doma se Vsetínem byla neúspěšná

Premiéra v novém roce doma se Vsetínem byla neúspěšná
P ř e r o v – Úvodní zápas v novém roce před domácím publikem přerovským hokejistům vůbec nevyšel. Zubři měli šanci se na třetím místě bodově odtrhnout, ale místo toho povolili Vsetínu dotáhnout se zpět. Domácí hodně srazili dva úvodní inkasované góly, na které dokázal reagovat pouze Brančík, jenž v první třetině snížil. Od druhé periody už Přerov dobýval vsetínskou klec marně, Valaši naopak v polovině zápasu přidali třetí trefu a čtyři minuty před koncem po dalším zásahu utekli na konečných 1:4. Po sobotní přestávce tak budou muset Zubři zabrat, protože je čeká další série venkovních zápasů.
34.kolo, středa 11.1.2012
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
1:4
(1:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Brančík (Blinka) - 2. P. Hruška (Vaněk, Heš), 8. O. Hruška (P. Hruška), 30. Vaněk (Heš, Sprušil), 56. Vítek (P. Hruška). Rozhodčí: Dědek - Lukš, Musil. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1482. Buly: 50:22 Střely: 47:36 z toho na branku: 29:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Pospíšil, Krajíček. V. Sklenář, Sadil - Ditrich, Brančík, Blinka, Sedlák, Kolář, Kolařík, Hanák, Kotásek, Kočara, Goiš, Kundrátek, Coufal
Hromada - Farda, Heš, Spitzer, Mečiar, Hoďa, Hrčka, Šimek, Žabčík - Zúbek, Vaněk, Sprušil - Vítek, O. Hruška, P. Hruška - Holík, Dědek, Hambálek

Komentář k zápasu

Utkání se Vsetínem nezačalo pro přerovské barvy vůbec dobře. Už po devíti vteřinách totiž musel za faul pykat Pala a Valaši brzy trestali. Pomohla jim k tomu navíc obrovská chyba obrany a tak Petr Hruška přečíslení gólově zakončil velmi lehce. Přesilovku brzy dostal také Přerov, jenže ji oproti soupeři nevyužil. Největší možnost měl Krajíček, ale Hromadu ostrou ranou nepřekonal.

I když se snaha Zubrů vstřelit gól zvýšila, tak to byl Vsetín, kdo se radoval. V polovině osmé minuty nechali domácí před brankou dost prostoru Ondřeji Hruškovi, který nadvakrát protlačil kotouč do klece. Přerov mohl vzápětí snížit a měl k tomu příležitost skutečně luxusní. Ani téměr dvouminutová přesilovka pět na tři se však neujala. Vsetínský brankář pochytal střely od Paly a neprošel za něj puk ani po Krajíčkově pokusu.

Přesto se však domácí dočkali a ve 14. minutě alespoň částečně náskok VHK smazali. Postaral se o to Richard Brančík, když zkusil střílet z ostrého úhlu a Hromadovi zaplachtil kotouč nad ramenem do horního růžku. V poslední minutě mohlo být dokonce i vyrovnáno, ale nestalo se tak. Velký závar před brankovištěm vsetínský muž s maskou vyřešil.

S úvodem druhé třetiny Zubři ve snaze vyrovnat soupeře zatlačili, jenže Hromada byl pozorný. Velkou šanci spálil Hanák, který po Ditrichově přihrávce ze čtyř metrů těsně minul. Ve 25. minutě mohli naopak udeřit hráči Vsetína, konkrétně Zúbek. Důrazný útočník se totiž dostal s pukem za obranu, ale sólový nájezd mu skvělým zákrokem vychytal Tihlář.

Na další tutovku hráčů ve žlutozelených dresech už ale nestačil. Ve 30. minutě soupeř dokonale rozebral obranu Zubrů a Daniel Vaněk přerovského strážce tří tyčí prostřelil do horní části. K holím přerovských hráčů se poté nalepila spousta nepřesností a proto se Valaši dostávali ke kotouči poměrně snadno.

Bez gólové příchutě byla i přerovská přesilovka ve 35. minutě. V ní zkoušel Palovu střelu tečovat Kolář a o pár vteřin později střílel ještě Vlček. Sérii neproměných příležitosti poté ještě prodloužil Kolařík, který pohotově pálil po buly, ale i s tímto si Hromada poradil. Po čtyřiceti minutách tak byl Vsetín ve vedení o dva góly, naopak Přerov musel řešit těžkou situaci.

Nepříznivý stav zkoušel Přerov zmírnit úvodním tlakem ve třetí třetině, ale ani v této pasáži hry nebylo domácím přáno. Vlček vsetínskou branku ve 44. minutě těsně přestřelil a Kolařík o chvíli později opět shořel na Hromadovi, který přerovské útočníky neskutečným způsobem trápil. Aby toho nebylo málo, tak se vsetínský gólman skvěle ukázal i proti Sedlákově velmi pěkné teči.

Devět minut před koncem byl pro změnu v pohotovosti Tihlář, jenž musel likvidovat přečíslení Vsetína, do kterého vyrazil ve třech proti jedinému přerovskému obránci. Ondřej Hruška místo přihrávky na lépe postavené hráče ovšem volil střelu a tu brankář Zubrů vytěsnil.

Přerovu se celý zápas v zakončení hrubě nevedlo a tak v 56. minutě přišla definitivní úprava skóre ze strany Valachů. Byl to David Vítek, který dostal přesnou přihrávku přímo do středu předbrankového prostoru a pohotovou střelou se nemýlil. Na stavu 1:4 už poté nic nezměnilo ani trestné střílení v podání domácího Brančíka. Zkušený útočník v nájezdu neuspěl a jen potvrdil hodně slabou produktivitu Zubrů v letošní domácí premiéře.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Ohlasy trenérů

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Měli jsme šanci dnes bodově už dost odskočit, mohli jsme mít hodně nahráno, ale místo toho máme Vsetín zase blízko za námi. Vůbec nám nevyšel začátek zápasu, kdy jsme po chybách pustili soupeře do dvougólového vedení. Vsetín byl hodně důrazný a chvíli nám trvalo, než jsme se s jeho dobrým pohybem a napadáním srovnali. Ve druhé třetině jsme se dostávali do hry, měli jsme dost střeleckých možností, ale v zakončení jsme byli jaloví. Také ve třetí třetině jsme to ještě zkoušeli, ale naše hra byla pořád strašně upracovaná. Vsetín na rozdíl od nás šel za výhrou mnohem důrazněji.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Dnešní utkání se mi hodnotí velmi dobře. V poslední době už jsme měli ze zápasů v Přerově skoro komplex, takže jsem rád, že se nám to podařilo zlomit. Kluci do zápasu dali srdíčko a po taktické a fyzické stránce jsme odvedli velmi dobrý výkon. Bylo strašně důležité, že domácí nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři. Říká se, že kdo ji nepromění, tak nemůže vyhrát. Naštěstí se to dnes potvrdilo.