Po vítězství nad Orlovou dosáhli Zubři na 1.místo

P ř e r o v - Šlágrem 26.kola 2.ligy skupiny východ se stalo utkání v Maxi-Tip Aréně mezi Zubry a Orlovou. Přerov sice nezačal dobře, ale dokázal rychle změnit stav zápasu ve svůj prospěch a vytvořit si dvoubrankové vedení. Po slabší 2.třetině, kdy soupeři dokonce dvěma "slepenými" góly vyrovnali, se Zubrům povedlo ve 3.třetině náskok dvou branek vrátit a vítězství ohlídat, třebaže tentokrát neměla průběh takový jaký mívala v předchozích zápasech s Orlovou. Minimálně do úterního večera jim tak bude poprvé patřit první příčka druholigové tabulky.
26.kolo, pondělí 21.12.2009
HC ZUBR Přerov - HC Orlová
5:3
(3:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 9.Sprušil (Ditrich, Pala), 9.Osina (Kotásek, Halouska), 16.Vlček (Kohút), 36.Kohút (Goiš, Vlček), 46.Kočara (Kotásek) - 2.Kraft (Grygar), 28.Kucsera (Rozum), 29.Stránský (Grygar) Rozhodčí: Škach - Velinský, Hejda Vyloučení: 7:12 navíc Prokop a Ovšák (oba Orlová) do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely: 27:36. Buly: 41:42. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3.
Tihlář - Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Musil, J.Ferenc, Řezníček - Kolář, Ditrich, Sprušil, Menšík, Kočara, M.Kotásek, Coufal, Kohút, Goiš, Martinák, Nedbal, Holík
Šafránek - Urbánek, Mintěl, Ovšák, Prokop, Hegegy, Vydra, Golab, Sznapka - Grygar, Kraft, Dušek, Potočný, Rozum, Stránský, Studený, Samiec, Kolouch, Galgonek, J.Kotásek, Kucsera

Celek z Orlové je jediným mužstvem, které dokázalo v letošní 2.lize v Přerově zvítězit. Také dnes hosté dobře začali a už na konci úvodní minuty pustila obrana Zubrů do sólového nájezdu Duška. Tihlář vynikajícím zakrokem jeho šanci zneškodnil, puk se však domácím nepodařilo vyhodit z obranného pásma. Orlovský Grygar, který se k němu dostal, vyzkoušel přerovského gólmana podruhé střelou z prostoru mezi kruhy. Ani on neuspěl, ale následující dorážka Kraftova už sítí přerovské svatyně po 65 odehraných sekundách zahýbala - 0:1. Třetina však, na rozdíl od toho minulého domácího vzájemného zápasu, nepokračovala v režii Orlové a byla naprosto vyrovnaná. Ve 3.minutě se dobře protáhl přes hostující obranu Sprušil a aby nemohl slibnou akci zakončit, byl brankářem Šafránkem faulován. V přesilovce pak spálil velkou šanci Kočara šikovně číhající u pravé tyče, ovšem mířil jen do orlovského brankáře. Po odehraných 44 sekundách této početní výhody vylétla pravice rozhodčího Škacha podruhé a Orlová šla do tří. Jedinou významnější příležitost měl Osina, jeho prudká střela z 10 metrů ale trefila jen Šafránkovu masku. V závěru 7.minuty přečíslili hostující obranu Kočara s Kotáskem, ale akci předčasně ukončila píšťalka čárového rozhodčího pro ofsaid. A tak se Meo dočkalo až v 9.minutě. Zato hned dvakrát. Pala vyslal do akce 2 na 1 Ditricha se Sprušilem a ten přesnou prudkou střelou mezi Šafránkovy betony vyrovnal na 1:1. Za 29 sekund přijal Osina před Šafránkem přesnou přihrávku Kotáska, operujícího za brankou a střelou po ledě k pravé tyči otočil skóre ve prospěch Přerova - 2:1. Orlová pak pozlobila Zubry při své přesilovce, když si vytvořila zámek a několikrát Tihláře ohrozila. Naštěstí jim však dovolili domácí střílet jen z větších dálek a s tím neměl Tihlář příliš velké problémy. Svůj tlak pak soupeři ukončili soupeři sami faulem a vyrovnali tím počet hráčů na ledě. Třetí úspěch zaznamenal Přerov v 16.minutě, když po Kohútově přihrávce měl přesnou mušku obránce Vlček - 3:1. Další hokejové situace v 1.třetině gólový efekt nepřinesly na žádné straně a tak se šlo po herně velkem vyrovnané třetině do šaten za poměrně příznivého stavu 3:1.

Další třetina byla ze strany Zubrů dost špatná. V závěru 21.minuty se sice před zcela odkrytou branku dostal Halouska, v úspěšném zakončení mu však zabránil jeden z orlovských obránců. Hosté potom zatlačili Meo před Tihláře a hrálo se více před ním. Podobně jako Zubři v úvodní třetině, i Orlová z toho vytěžila dva slepené góly, tentokrát v intervalu 23 sekund. Nejdříve v závěru 28.minuty po Rozumově přihrávce střílel k pravé tyči Kucsera a snížil tím na 3:2, hned z další akce prostřelil Tihláře po ledě střelou z první Stránský a bylo znovu vyrovnáno - 3:3. Zubry to pořádně otřáslo a dlouho se nemohli dostat ke slovu. Nebyli si schopni přesně přihrávat, přes útočnou modrou prakticky nedokázali projít. Nepomohla jim v tom ani první jejich přesilová hra po vyrovnání - Šafránek byl po celou tuto dobu bez zaměstnání. Poté trenér Oslizlo zaměnil Coufala za Martináka a teprve druhá přesilovka přinesla efekt a to hned gólový. Nejdříve Menšík u brány tečoval jednu ze střel nad Šafránkovu klec, ale v závěru této přesilovky v 36.minutě po přihrávkách Vlčka a Goiše zvýšil Kohút střelou po ledě mezi Šafránkovy betony na 4:3. Ve zbývajících minutách prostřední třetiny se hra sice už vyrovnala, významnější šanci si však žádný tým už nevytvořil.

Ve 43.minutě si Zubři vybojovali akci 2 na 1 před Šafránkem. Po Goišově přihrávce zakončoval do brankáře Martinák. Ve 46.minutě našel Kotásek u pravé tyče branky soupeřů Kočaru a ten z první mířil pod břevno Šafránkovy klece - 5:3. V dalších minutách se hosté sice snažili skóre upravit, ale až do počátku 55.minuty se jim nedařilo přerovskou bránu příliš ohrožovat. Navíc kvůli protestům proti pískání sudího museli jeho dva hráči (Prokop a Ovšák) předčasně před sprchy. Teprve poté se jí podařilo získat mírnou převahu a v posledních třech minutách odvolala brankáře Šafránka. Celé nebezpečí pro Meo pak ještě zvýšil svým vyloučením Osina. Soupeř pokračoval v power play 6 na 4 a mohl několikrát skórovat. Tihlář byl však vždy na místě. Gólem pak neskončilo ani Kolářovo vyhození puku – tvrdá černá guma se odrazila od pravé tyče hostující svatyně.

Utkání tak skončilo vítězstvím Přerova 5:3 a protože Val.Mez. hraje další zápas až v úterý, postoupil Přerov prozatím na 1.místo 2.ligy.