O vítězství Draků rozhodla hlavně první třetina

Š u m p e r k - Rozpis nadstavbové části 2.ligy skupiny Východ zavedl Zubry ve 34.kole na led jednoho z favoritů soutěže - šumperských Draků. Zubři dnes neodehráli špatný zápas, rozhodně v nadstavbové části nejlepší. Za svůj výkon by si alespoň bod určitě zasloužili. Na tom, že se vrací z prázdnou, se podepsala především 1.třetina, v níž se dostávali do zápasu přeci jen pomaleji než Draci a poměrně hodně nepřesných přihrávek v průběhu celého zápasu. Od druhé třetiny ale Zubři hru zcela vyrovnali a místy měli i navrch. Vytvářeli si řadu šancí, ale zvláště ve třetí třetině měli smůlu při zakončování. Například v posledních 7 minutách spálili 3 čisté gólové šance, při dvou z nich pomohla Štůralovi tyč.
34.kolo, neděle 23.1.2011
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
4:2
(2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 6.Hulva (Ambruz, Štůrala), 14.Ambruz (Hulva), 25.Meluzín, 42.Novosad (Meluzín, Sedlák) - 22.Hanák (Kočara), 40.Vlček (Sedlák, Kotásek). Rozhodčí: J.Jeřábek. Vyloučení: 8:12 navíc Novajovský (Přerov) 10 min OT. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Buly: 40:31. Střely: 43:36. Průběh zápasu: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2
Štůrala - Holík, Navrátil, Ondráček, Sedlák, Cink, Matějka, Brunec, Ambruz, Hulva, Meluzín, Velecký, Červenka, Novosad, Tesařík, Fischer.
Tihlář - Pala, Novajovský, Ferenc, Osina, Vlček, Sklenář, Matějíček - Kolář, Sprušil, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Sedlák, Sršeň - Palička, Blinka, Vaněk

Zubři přijeli bez Faltýnka, takže k Palovi se postavil Novajovský a k Vlčkovi Sklenář. Po dlouhé době oblékl dres Zubrů opět obránce Matějíček. V útoku si opět vyměnili svá místa Sprušil se Sedlákem, takže Sprušil hrál v první a Sedlák ve třetí lajně. V té stále chyběl Kundrátek s Kohútem. Ve čtvrté řadě se objevil dnes poprvé Matěj Blinka.

O to, že se po první dvě třetiny hrálo v plném počtu na obou stranách jen minimálně, se staral rozhodčí J.Jeřábek od prvních sekund. Zubři se ve svém oslabení na počátku zápasu bez větších potíží ubránili a na počátku 6.minuty dostali stejnou výhodu i oni. Přesilovku ale neodehráli vůbec dobře. Hned po 36 sekundách poslal Ambruz dopředu Hulvu, ten projel celé hřiště a po jeho prudké střele z hranice kruhů,nešťastně tečované Osinou, puk skončil v Tihlářově kleci poprvé - 1:0. Ještě v téže přesilovce si vytvořil slušnou šanci Velecký, tentokrát ale přerovský gólman zasáhl dobře. V 8.minutě vyloučil Jeřábek Kotáska a před Tihlářem bylo opět hodně horko. Těsně před ním střílel například opět Velecký. Brzy po Kotáskově návratu na ledovou plochu zamířil na trestnou lavici Matějíček. Zubři se sice ubránili, ale další gól dostali ve 14.minutě krátce po skončení tohoto oslabení. Po Hulvově přihrávce našel Ambruz skulinu mezi Tihlářovými betony - 2:0. Zubři měli největší šanci této třetiny až v 17.minutě, když poměrně tvrdě z prostoru mezi kruhy vypálil z první při přesilovce Přerova Kotásek a následně poté z podobného místa i Osina. 2 sekundy před skončením první části hry střílel ještě z bekhendu Kolář.

Intenzita přehnaného vylučování hráčů obou stran Jeřábkem neklesala ani ve druhé třetině a v 5 na 5 se hrálo sotva 5 minut čistého času. Nejdříve si šel po 30 sekundách odehraného času ze 2.třetiny za hákování odpočinout na trestnou lavici Ambruz a přesilovka se vydařila Zubrům na výbornou. První sólovou šanci Ditricha ve 22.minutě ještě přerušila píšťalka čárového rozhodčího pro údajný ofsajd, ale o chvíli později přesně přihrál Kočara od mantinelu Hanákovi, ten přihrával na druhou stranu branky Kotáskovi a puk se odrazil od Navrátilovy hole do domácí sítě - 2:1. Pak se zase při své přesilovce dostali ke slovu domácí a i když při ní ještě skórovat nedokázali, krátce po jejím skončení si najel až ze středního pásma do prostoru mezi kruhy Meluzín a trefil se těsně k levé tyči - 3:1. Na počátku 26.minuty Meo přečíslilo domácí v akci 2 na 1, akci zakončoval Sprušil střelou z první, bohužel jen do brankáře. Půl minuty poté uháněl zcela sám na Štůralu Kotásek, střelu měl ale na bekhend. Následovala série vyloučení na obou stranách a asi 8 sekund se hrálo jen 3 na 3. V těchto chvílích byli u puku častěji Draci a v půli 29.minuty obešel Ference Červenka. Na Tihláře si ale nepřišel. Dvě obrovské šance nevyužil ve 30.minutě Hanák. Nejprve se dostal do sólového nájezdu, puk měl ale příliš před sebou a Štůrala se rozhodl proti němu vyjet. Kotouč zasáhl dříve než Hanákova hůl a vyrazil jej do boku, Hanák jej ještě dojel a snažil se dorážet z boku do prázdné brány. V ní ale stačil zastoupit Štůralu T.Sedlák a tak Zubři snížit nedokázali. Ve zbytku třetiny si pak vždy udržovalo mírnou převahu mužstvo, které zrovna hrálo přesilovku. Zubři se ale nakonec kontaktního gólu dočkali. Osm sekund před druhou sirénou přihrál při hře 4 na 4 Sedlák zpoza branky volnému Vlčkovi a ten Štůralu překonal podruhé - 3:2. Zubři tak celkem zaslouženě vyhráli druhou třetinu 1:2.

Hned v úvodu 3.třetiny však dostali smolný gól. Od modré čáry vypálil T.Sedlák a puk cestou ještě tečoval Novosad. Tihlář neměl nejmenší šanci reagovat - 4:2. Meo zbraně nesložilo a naopak dělalo domácím velké potíže v obraně. Ve 46.minutě prudce střílel Kočara, Štůralovi však pouze vyprášil betony. Jen o pár sekund později zakončoval Kotásek, ale opět měl střelu jen na bekhend. Následně se hrálo nahoru dolů se střeleckými pokusy na Štůralu i Tihláře. V poslední třetině se už přeci jen tolik nevylučovalo a tak se během ní dvířka trestné lavice otevřela poprvé až v 50.minutě. Přesilovku hráli Draci a tak Zubři museli na chvíli čelit nepříliš výraznému tlaku domácích. Krátce po návratu Koláře ale získalo Meo převahu a vytvořilo se i několik čistých šancí. Nejdříve v 54.minutě trefil při akci 2 na 1 Hanák pouze levou tyč domácí branky. V 57.minutě se dostal těsně před šumperskou branku zcela volný Kočara, ale Štůralu nepřekonal. Jen o chvíli později mohl už definitivně rozhodnout ze sóla Hulva, ale Tihlář už puk za svá záda nepustil. Dvě minuty před koncem utkání ještě střílel od modré čáry Pala, puk se odrazil od tyče i břevna a ani teď se tak za brankovou čáru šumperské brány nedostal. Zápas tak skončil šťastným vítězstvím Draků 4:2.