Na úvod ligy s Technikou vítězství v prodloužení

P ř e r o v - Přerovští Zubři mají po úvodním kole ligy na kontě dva body. V repríze loňského finále play off porazili na domácím ledě Techniku Brno 3:2 v prodloužení. Vyrovnaný zápas ve kterém vysokoškoláci dvakrát doháněli jednobrankovou ztrátu zlomil v nastaveném čase krásnou brankou kapitán přerovských Zubrů Daniel Faltýnek.
1.kolo, neděle 14.9.2008
HC ZUBR Přerov - Technika Hockey Brno
3:2p
(2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2:40 Pala (Ditrich, Sprušil), 14:24 Rusek, 64:28 Faltýnek (Kočara) – 3:27 Benýšek (Němec, Odehnal), 36:37 Jelínek (Špok, Šebek). Rozhodčí: Klapetek - Pala, Rychlý. Vyloučení: 6:8, navíc Jelínek (Technika) 10 osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Krejčí – Pala, Halouska, Hruška, Vlček, Novák, Bauer, Faltýnek, Kočara, Sprušil, Ditrich, Martinák, Hanák, Šimo, Kolář, Korčák, Rusek, Rak.
Nešťák – Zapletal, Karlíček, Kučírek, Kalafut, Habrovec, Maksa, Mráz, Sedláček, Šebek, Jelínek, Tobiáš, Benýšek, Korotvička, Matouš, Odehnal, Němec, Špok, Úlehla.

Vysokoškoláci vstoupili do utkání náporem, ale po necelých třech minutách sami inkasovali, když pěknou spolupráci celé první pětky zakončil přesnou střelou Pala – 1:0. Z vedení se přerovští Zubři neradovali příliš dlouho. V polovině 4.minuty se Benýšek na chvíli objevil sám před brankářem Krejčím a nezaváhal – 1:1. O dvě minuty později po Šebkově faulu měl Přerov dobrou možnost skórovat. Během čtyřminutové přesilovky si však vážnější šanci vypracoval jen Martinák, který Nešťáka nepřekonal. Poté se do šance dostali dvakrát hosté, Jelínek a Korotvička ale neměli správně seřízena mířidla. Druhý jmenovaný po další půlminutě fauloval a domácí podruhé v první třetině hráli čtyři minuty v početní výhodě. Tu domácí zužitkovali v polovině 15.minuty, kdy tvrdě před Nešťákem zabojoval Rusek a puk protlačil do sítě – 2:1. V 18.minutě mohlo být na přerovském zimním stadionu ještě veseleji. Rychlý útočník Ditrich si dokonce brankáře Nešťáka položil, ale poté zamířil jen do jeho masky.

.Úvod druhé části hry přinesl faul bývalého Zubra Jelínka, který nepěkně zasáhl Halousku do oblasti hlavy a krku a inkasoval trest na 2 + 10 minut. Přerovským Zubrům se však přesilovka vůbec nepovedla. Stejný obraz hry přinesla i početní výhoda hostů ve 26.minutě, během které se zrodila jen lehká střela Habrovce. Ve 28.minutě se domácí dostali do nadějného přečíslení dvou na jednoho, které však Ditrich zakončil nepřesnou střelou. Brněnští vysokoškoláci v dalších minutách druhé třetiny zvýšili aktivitu. Pomohl jim k tomu faul Martináka, který mohl potrestat zkušený střelec Šebek, ale Krejčí tentokrát vytáhl velmi pěkný zákrok. Přerovský strážce svatyně však nakonec musel puk lovit ze sítě ve 37.minutě. To se do dobré střelecké pozice dostal Jelínek a zamířil přesně – 2:2. V poslední minutě druhé třetiny fauloval domácí obránce Vlček a hosté rozehráli třetí třetinu v přesilovce.

.Přerovští Zubři se však oslabení dobře bránili a soupeři nepovolili dostat se do vážnějšího ohrožení branky. Ve 46.minutě špatně vyhodil puk Rak a zamířil na trestnou lavici za zdržování hry. I přes velké šance Jelínka a Mráze se vyrovnané skóre 2:2 nezměnilo. Zubři poté soupeře sevřeli do kleští, ale pěkné útočné akce Raka, Martináka a po chvíli i Kočary zlikvidoval zkušený brankář Nešťák. Udeřit tak mohlo na druhé straně, kde se před Krejčím objevil Sedláček, ale neposedný skákající puk nedokázal zpracovat. Dramatickou zápletku v posledních minutách řádně okořenil Sprušil, jenž se dvě minuty před koncem dostal po chybě brněnské obrany do sólového nájezdu. Zakončení mezi Nešťákovy betony však přerovskému ostrostřelci nevyšlo. V posledních vteřinách třetí třetiny fauloval Špok, ale početní výhodu, která pokračovala v prodloužení Zubři nevyužili.

Osud utkání do svých rukou tak vzal kapitán přerovských Zubrů Faltýnek, který dostal od Kočary na hranici ofsajdu milimetrovou přihrávku, s pukem si najel až před Nešťáka a ukázkově zakončil – 3:2.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov):
Byl to první mistrovský zápas sezony, takže to bylo trochu nervózní. Měli jsme trochu respekt ze soupeře, protože všichni si jistě pamatují loňské finále s Technikou. Soupeř v první polovině zápasu lépe bruslil, my jsme se ale postupně dostali do hry a potom jsme byli lepším týmem. Ve druhé třetině nás trochu mrzí, že jsme nedokázali proměnit tři, čtyři velké šance, které jsme si vypracovali. Technika Brno je samozřejmě velmi silný tým, takže jsme se dvěma body spokojeni.

Čeněk Kundela (VSK Technika Brno):
Diváci viděli poměrně kvalitní druholigový hokej. Šance byli na obou stranách, takže to odpovídalo průběhu utkání. V závěru se pak štěstí přiklonilo více k domácím, my jsme tam udělali chybu a domácí hráč prošel přes dva naše obránce. To se prostě nemůže stávat. Musíme také zlepšit herní disciplínu. V každé třetině máme osm až deset trestných minut, což je nepřijatelné.