I přes trápení u Bobrů se Zubři vrací na první místo

V a l a š s k é  M e z i ř í č í - Zubři dnes neodehráli dobré utkání. V útoku sice dávali góly z pěkných akcí, ale v obraně to velmi hořelo, jistý si nebyl ani brankář Sklenář. Zubři byli v zápase sice střelecky aktivnější, ale o získané vedení třikrát přišli především díky vlastním chybám v obraně. V první půli 2.třetiny se zdálo, že se Zubři už našli, ale po dosažení dvoubrankového vedení polevili a Bobři převážně lacinými góly nejen vyrovnali, ale dokonce i otočili skóre. 10 minut před koncem to se Zubry vypadalo už velmi zle, když domácí zvýšili až na rozdíl dvou branek. Zubři ale naštěstí dokázali rychle alespoň srovnat a v prodloužení rozhodnout o zisku dvou bodů. I když dnešním výkonem se rozhodně chlubit nemohou, stačil jim díky porážkám svých konkurentů k tomu, aby se ujali znovu vedení v soutěži.
31.kolo, středa 9.1.2013
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
7:8p
(2:2, 2:2, 3:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Machala (Ambruz), 18. Bokroš (Lyzák, Mikel), 29. Mikel (Voznica), 31. Machala (Vajda, Varga M.), 44. Bokroš (Heča), 46. Bokroš (Voznica), 50. Lehečka (Machala)- 12. Vlček (Ditrich, Hanák), 19. Ditrich (Brančík), 25. Ditrich, 28. Ditrich (Sakrajda, Brančík), 44.Ferenc (Sprušil, Hanák), 51. Goiš (Málek, Sedlák), 53. Brančík, 63. Osina (Sprušil, Hanák) Rozhodčí: . Vyloučení: 5:4 navíc Sakrajda osobní trest do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Buly: 35:39. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5, 7:5, 7:8.
Slovák - Heča, Kvapil, Lyzák, Maršálek, Mikel, Vajda - Ambruz, Bokroš, Coufal, Lehečka, Martiník, Máchala, Maršálek, Máša, Schejbal, Smetana, Šoula, Varga Mir., Varga D., Voznica.
Sklenář J. - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka - Málek, Goiš, Sedlák - Sakrajda, Brančík, Ditrich - Blinka, Kundrátek, Hanák - Vaněk, Sprušil

Zápas začali Bobři náporem. Hned v první minutě pustila obrana až před Sklenáře Bokroše a jen o půl minuty později jen těsně minul přerovskou bránu téměř u tyče D. Varga. Krátce nato se museli ještě Zubři bránit oslabení. Teprve po jeho skončení se rozstříleli i oni. Jejich mírnou převahu nezbrzdilo ani další oslabení. Naopak při něm ujel domácí obraně do sólového nájezdu Vlček. Bobři si museli pomoci faulem a rozhodčí nekompromisně zkřížil ruce nad hlavou. Vlček však Slováka ještě neprostřelil. Podařilo se mu to až ve 12.minutě, když těsně před bránou poslal do jeho branky puk dobře přihraný Ditrichem od mantinelu - 0:1. Nápor Zubrů sice pokračoval, ale po dvou zbytečných chybách Bobři v 18.minutě dvěma slepenými góly skóre otočili. Nejprve přerovský gólman nestačil přikrýt Ambruzovu střelu, Machala mu puk vypíchl a poslal jej do zcela prázdné branky. Krátce po něm střelou z bekhendu prostřelil Sklenáře mezi betony Bokroš. Na odpověď Zubrů se nečekalo dlouho, už za 41 sekund dobře zamířil z boku ke vzdálenější tyči Ditrich. Do šaten se tak šlo za stavu 2:2.

Prvních devět minut druhé třetiny bylo ze strany Zubrů nejlepší částí utkání. Meo produkovalo hru hodnou týmu bojujícího o první místo tabulky a Slovák se měl co ohánět, zatímco Sklenář musel zasahovat jen dvakrát. Gól na holi měl například ve 24.minutě Goiš, který se protlačil až před Slováka, ale v zakončení neuspěl. Nejhezčí gól zápasu přišel o minutu později. Ditrich zachytil rozehrávku domácích, najel si až před Slováka, pěkně si s ním pohrál a elegantním zakončením s holí mezi svýma nohama poslal puk za jeho záda - 2:3. Bobři byli v tu chvíli pod silným tlakem a museli si vypomoci dalším faulem. Nabídnutou přesilovkou Zubři tentokrát nepohrdli. Puk zachytil při rozehrávce Bobrů u mantinelu Brančík a poslal jej na Sakrajdu. Ten našel u tyče dobře postaveného Ditricha a pro něj už nebyl problém kotouč dostat za brankovou čáru - 2:4. Ditrich tak dosáhl v zápase hattricku. V tuto chvíli se zdálo, že Zubři už svým soupeřům nic nedovolí a předváděnou hrou skóre postupně ještě navýší. Jenže poté v závěru 29.minuty uhodilo jako blesk z čistého nebe na druhé straně. Za Bobry po vyhraném buly vystřelil z poměrně velké dálky Mikel a puk prošel mezi hráči i Sklenářem až k levé tyči jeho svatyně. Jestli se přitom dostal za brankovou čáru se vedly chvíli spory, ale brankový rozhodčí červené světlo rozsvítil. Na základě toho hlavní rozhodčí ukázal rukou na přerovskou branku - 3:4. Bobři vycítili šanci a vytvořili před Sklenářem pořádný zmatek. Několikrát se jej pokusili střelami překonat. Dvakrát se jim to sice nepodařilo, vyražené střely však přerovská obrana nestačila "uklidit" do bezpečí a třetí pokus v provedení Machaly už byl bohužel úspěšný - 4:4. Zubři působili v tu chvíli hodně opařeným dojmem a až do druhé sirény se nezmohli na nebezpečnější šanci. Naopak jedno přečíslení Bobrů 2 na 1 musel hasit dobrým zákrokem obránce Vlček.

Také na začátku třetí třetiny se zdálo, že Zubři znovu "přeřadili na vyšší rychlostní stupeň". Bobři se bránili i nečistými zákroky a za jeden z nich šel zpytovat svědomí na trestnou lavici Coufal. Během přesilovky uzamkli Zubři domácí tým před Slovákem na dva západy a v ukázkové přesilové hře jim vrátil vedení Ferenc - 4:5. Z gólu však měli Zubři radost jen 19 sekund. Pak se směrem k Sklenářovi rozjel Bokroš. Jeho první pokus ještě Sklenář vyrazil, ale nestačil přikrýt a útočník Bobrů puk do branky dorazil - 5:5. O dvě minuty později přečíslili Zubry v akci 2 na 1 Bokroš z Voznicou a prvně jmenovaný znovu otočil skóre na 6:5 pro domácí a dosáhl tím i on v dnešním utkání hatttricku. Asi 10 minut před koncem bylo ještě hůře, když si Kudělka puk vystřelený Lehečkou nešťastně srazil do své branky - 7:5. Zubry ctí to, že ani takový obrat je nesrazil do kolen. Už po 34 sekundách vstřelil kontaktní gól z akce 2 na 1 Goiš a o dvě minuty později srovnal na 7:7 skóre Brančík střelou pod břevno. Je velká škoda, že byli v závěrečných minutách dvakrát vyloučeni a nemohli si tak na soupeře vytvořit závěrečný nápor.

V prodloužení už Zubři Bobry před Sklenáře nepustili, jejich druhý střelecký pokus skončil střelou Osiny mezi hráči v síti - 7:8 a Zubři si tak připsali do tabulky dva body. Protože Havířov prohrál v základním čase, Zubři se i přes svůj nepřesvědčivý výkon dostali opět po 18 kolech do čela druhé ligy skupiny Východ.