Hrabalův debut přinesl výhru nad lídrem. Přerov v nájezdech zastavil Motor

P ř e r o v – Vítězství nad prvním týmem Chance ligy slaví hokejisté Přerova. České Budějovice na domácím na ledě zdolali 3:2 po samostatných nájezdech. Zubři, za něž na seniorské úrovni poprvé v kariéře nastoupil odchovanec Josef Hrabal, si během první třetiny vypracovali dvoubrankové vedení. Motor ale ještě do přestávky snížil a ve třetí části díky přesilovce srovnal. Nájezdové drama rozhodl v sedmé sérii Roman Pšurný, MEO si drží třetí příčku soutěžního pořadí.
23.kolo, pondělí 18.11.2019
HC ZUBR Přerov - HC Motor České Budějovice
3:2sn
(2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Navrátil (Pšurný, Doležal), 14. Moučka (Šnajnar), rozhodující nájezd Pšurný – 19. Pýcha (Z. Doležal, Přikryl), 42. Z. Doležal (Karabáček, Holec). Rozhodčí: Kašík, Vrba – Lukš, Novák. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2011. Střely na branku: 33:38. Zblokované střely: 5:14. Vhazování: 38:33. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Klimeš – Černý, Krisl, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Číp – Hrabal, M. Kratochvil, Dvořák – Kočica, Süss, Svoboda – Indrák
Strmeň – Pýcha, Plášil, Suchánek, Allen, Lytvynov, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – Babka, Přikryl, Z. Doležal – Novák, Kloz, Endál – Karabáček, Prokeš, Veselý – Beránek

Polovina první třetiny se obešla bez větších šancí, ve dvanácté minutě šli však Zubři díky Jakubu Navrátilovi do vedení. Člen elitního útoku využil přesilovku, když šikovně obelstil protihráče a zavěsil do šibenice. Brzy na něj navázal Jaroslav Moučka. Šnajnar nejprve překonal Strmeně pokusem mezi betony, hráč s číslem 76 poté držený obráncem v krkolomné pozici dopravil puk za brankovou čáru. O regulérnosti gólu rozhodla až porada sudích. Chvíli nato mohli Hanáci skórovat potřetí, tečovaný puk totiž proletěl jen těsně kolem Strmeňovy klece a následně Hrabal nedokázal proměnit trestné střílení. Přesně 68 vteřin před sirénou hosté snížili zásluhou Pavla Pýchy, který proklouznul domácí obranou.

Zkraje druhého dějství zahrozil Číp, více prostoru se pak ale kvůli vyloučením dostalo Jihočechům. Zubři však bránili znamenitě a soupeře do vyložených příležitostí nepouštěli. Naopak Doležal s Popelkou se postarali o rozruch v přečíslení, Černý zase při početní výhodě nezužitkoval svou tutovku. I podruhé se tak šlo do šaten za stavu 2:1.

Dvaačtyřicátá minuta ovšem přinesla vyrovnání. Na trestnou lavici usedl Tomáš Doležal, Zdeněk Doležal se dostal k dorážce a nemýlil se. Ve hře čtyři na čtyři velké možnosti nevyužili hostující Doležal ani Jakub Navrátil a záhy museli Zubři přečkat krušné chvíle. Dvouminutové oslabení ve třech však s Klimešem v zádech zvládli a rozhodující moment se v šedesáti minutách nenašel.

První letošní prodloužení na přerovském ledě mohli rozseknout Navrátil s Pšurným, nepovedlo se to však ani v okamžitém brejku Karabáčkovi. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. Na českobudějovické straně ihned uspěl Doležal, později jej ale dorovnal Matouš Kratochvil. Druhý bod nakonec získal Přerov, v sedmé sérii se o to postaral Roman Pšurný.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Pro diváky to byl určitě atraktivní zápas. Myslím si, že všichni viděli, proč jsou Budějovice na prvním místě. Dvě třetiny jsme hráli slušně, v té třetí nás pak soupeř zatlačil. Ubránili jsme ovšem přesilovku pět na tři a závěrečných pět minut jsme zvládli dobře. V prodloužení jsme byli aktivnější, lepší. Jsme samozřejmě rádi, že jsme získali druhý bod z nájezdů.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Samozřejmě nás mrzí první třetina. Jako celek jsme nebyli dostatečně nažhavení a připravení na začátek zápasu. Celá první třetina nám nevyšla. Nakonec se to ukázalo jako rozhodující, protože už jsme v řádné hrací době nedokázali utkání otočit a prohráli na nájezdy. Odehráli jsme parádní třetí třetinu, ale dnes rozhodly speciální formace. Nevyužili jsme dvouminutovou přesilovku pět na tři, a že jsme prohráli na nájezdy, to také není nic skvělého. Měli jsme dva samostatné nájezdy ještě ve hře, takže v podstatě z devíti nájezdů jsme dali jen jeden gól. Od začátku druhé třetiny nám to dobře bruslilo, hráli jsme dobře. Kolikrát je pro nás v naší situaci takovýto zápas lepší, než kdybychom měli vyhrát o pět, o šest gólů. Přerovu gratulujeme.