Góly z přesilovek i při oslabení. Zubrům se ztrátu proti Třebíči dotáhnout nepodařilo

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve 13. kole Chance ligy prohráli doma s Třebíčí 1:3. Zubři prohrávali po dvou gólech tahouna Horácké Slavie Martina Dočekala, který nejprve využil přesilovku a poté skóroval při vlastním oslabení. Následně sice využil převahu pět na tři Darek Hejcman a Hanáci snížili, při hře bez brankáře ale na rozdíl od předchozího zápasu ve Zlíně vyrovnat nedokázali. Třebíčské vítězství naopak ještě pojistil Antonín Bořuta.
13.kolo, středa 18.10.2023
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
1:3
(0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 52. Hejcman (Tomi, Zeleňák) – 22. Dočekal (Psota, Vodný), 43. Dočekal (Vodný), 60. Bořuta (Dočekal). Rozhodčí: Obadal, Úlehla – Mikšík, Kráľ. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 744. Střely na branku: 34:31. Zblokované střely: 4:1. Vhazování: 30:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Postava – Zeleňák, Černý, Krisl, Chroboček, Adámek, Kudělka, Cubo – Březina, Pechanec, Indrák – Tomi, Hejcman, Jakub Svoboda – Goiš, Chludil, Jan Svoboda – Hradil, Ministr, Mácha
Mičán – Furch, Bořuta, Vodička, Baláž, Poizl, Kříž – Psota, Bittner, Dočekal – Michalčuk, Malý, Vodný – Ferda, Michálek, Frömel – Stehlík, Matyáš Svoboda, Matěj Svoboda

První třetina nabídla poměrně solidní hokej. Oba celky se snažily podat aktivní výkon, vynikali ale brankáři. V sedmé minutě musel nejprve po dobré práci Tomiho proti Hejcmanovi zakročit Mičán. Na opačné straně přerovské obraně zase pláchl nejlepší útočník minulého ročníku Chance ligy Dočekal, ale na Postavu si nepřišel. Jeho soka zase ohrozil tečí Mácha, v oslabení ale musel zasáhnout proti dobré střele Bittnera. Šance zkrátka k vidění byly, více je ale předčily zákroky brankářů.

Na úvod druhého dějství musel Přerov podstoupit třetí oslabení, to už ale neubránil. Psota našel dobře postaveného Martina Dočekala, který domácí obranu překonal z pravého kruhu. Zubři rychle srovnali, verdikt rozhodčích je ale o gól připravil. Pechanec odrazem o beton dostal puk na Indráka, který doklepával doprostřed odkryté branky, mezitím ji ale mírně posunul Psota. Přestože sudí hru nepřerušili, po krátkém váhání kvůli posunuté brance rozpažili. Domácí radost se tak proměnila v bojovný hokej, kde nešlo upřít snahu ani jednomu celku. Vyrovnaná bitva ale do druhé sirény nic víc nenabídla.

Přerov si na úvod třetí třetiny vybojoval přesilovku, tu ale zmrazilo zaváhání Jakuba Svobody na modré čáře. Do brejku se poté řítil Vodný, který sice nezakončil, puk se ale odrazil k Martinu Dočekalovi, který ladným bekhendem poslal puk po ledě mezi Postavovy betony. Zubry chtěl po ledové sprše ohřát Zeleňák, jeho projektil ale orazítkoval pouze spojnici Mičánovy branky. V 52. minutě se ale domácí dočkali vydřeného snížení při dvojnásobné přesilovce. Tomiho chytrý pokus končil znovu na tyči, následného chaosu ale využil Darek Hejcman. V 55. minutě už Hanáci chtěli slavit, Jakub Svoboda ale do třetice nastřelil tyč. V závěru přišla třebíčská pojistka do prázdné branky z hole Antonína Bořuty.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Je to zklamání, chtěli jsme navázat na předchozí výborný zápas ve Zlíně. Dlouho to byl vyrovnaný souboj. Důležitý byl moment, při kterém jsme ve vlastní přesilovce dostali druhý gól. Hodně nás to srazilo dolů. Kluci to ale nezabalili, ještě jsme se vrátili do hry přesilovkou. Potom jsme šli do power-play, ta ale tentokrát úspěšná nebyla.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Se soupeřem se známe. Přerov má svůj styl, my máme svůj styl, v minulé sezoně jsme proti sobě hráli play-off, takže těch zápasů bylo nespočet. Bylo to o tom udržet disciplínu a myslím si, že jsme i dobře začali. První třetina byla z naší strany slušná. Viděli jsme Přerov, jak hrál ve Zlíně aktivně a jak forčekoval. Z toho jsme se dostávali a využili jsme přesilovku. V tom byl klíč, že jsme první dvě třetiny měli jediného vyloučeného hráče a naopak domácí tři. V závěru utkání ta disciplína nebyla na naší straně úplně ready, ale z jednoho oslabení se nám podařilo ujet a dát na 2:0. Pak jsme inkasovali v přesilovce pět na tři a závěr jsme ubojovali tak, jak je s tímto soupeřem snad tradicí. Tady my se nepřekvapíme tím, že by někdo vyhrál 5:0. Ty zápasy jsou vždycky na krev až do konce a my jsme v něm byli šťastnější. Chci klukům poděkovat za předvedený výkon a za výborné tři body.